تکنیکال «پترول» چه می گوید؟

پترول یکی از نمادهایی است که بسیار مورد توجه سهامداران بوده است. امروز این نماد با صف فروش به کار خود پایان داد. حالا به لحاظ تکنیکال وضعیت این نماد چگونه است؟
کد خبر: ۱۰۱۶۴۸۸
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۷ 21 November 2020

به گزارش بورس تابناک به نقل از نبض بورس، پترول در معاملات امروز در حالی 132 میلیون برگه سهم معامله شد که درگیر محدوده 1300 تومان بود. در نهایت، سهم با پایانی 1.5 درصد منفی بسته شد و این در حالی بود که با توجه به جو بازار این سهم در انتهای بازار صف فروش شد و در صف فروش نیز به کار خود پایان داد.

حالا پرسش این است که آیا به لحاظ تکنیکال پترول در موقعیت مناسبی جهت ورود قرار گرفته است؟ سهامداران پترول باید همچنان سهامداری کنند یا از این سهم خارج شوند؟

تحلیل تکنیکال «پترول» چه می گوید؟

تکنیکال «پترول» چه می گوید؟ بخریم یا نخریم؟

همان گونه که از نمودار نمایان است، قیمت سهم در دو سال گذشته درون یک کانال صعودی در حال رشد بوده است به طوری که در ابتدای امسال با جهش خیره کننده ای به سمت سقف کانال پیش رفت اما بعد از آن با فشار عرضه مواجه شد. اکنون قیمت سهم درون یک ساختار اصلاحی قرار دارد که به صورت یک کانال نزولی با رنگ قرمز رسم شده است. قیمت واکنش خوبی به کف کانال در 1150 تومان داشته است.

از طرفی دیگر سهم مشکوک به تشکیل الگوی سقف دوقلو است و اگر خط گردن در قیمت 1300 تومان از دست برود ممکن است پترول قیمت های پایین تری را نیز به خود ببیند، بنابراین می توان حد ضرر را در همین محدوده قرار داد. اما در صورت حفظ این محدوده سهم توانایی رشد تا حوالی سقف قبلی را نیز خواهد داشت. این محدوده اکنون تلاقی مهمی با خط میانی کانال صعودی در بلندمدت دارد که حفظ آن اهمیت این محدوده را برای ادامه رشد دو چندان کرده است.

 

منبع: نبض بورس (https://nabzebourse.com/)

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # باشگاه النصر عربستان # کریستیانو رونالدو # هفته دفاع مقدس