بازدید ۱۸۰۱۷
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون قیمت دلار در صرافی‌های مجاز اعلام شد، ریزش مجدد دلار در معاملات خارجی، بیت کوین ریخت! تعطیلی پانزده روزه بازار طلا و جواهر تهران، افت سهام آسیا اقیانوسیه با بازگشت محدودیت‌های قرنطینه ای، بوئینگ ۷۳۷ مکس پس از بیست ماه زمین‌گیر شدن، مجوز پرواز گرفت و درخواست دولت هند از شرکت‌های نفتی را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۱۶۰۷۱
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱ 19 November 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون قیمت دلار در صرافی‌های مجاز اعلام شد، ریزش مجدد دلار در معاملات خارجی، بیت کوین ریخت! تعطیلی پانزده روزه بازار طلا و جواهر تهران، افت سهام آسیا اقیانوسیه با بازگشت محدودیت‌های قرنطینه ای، بوئینگ ۷۳۷ مکس پس از بیست ماه زمین‌گیر شدن، مجوز پرواز گرفت و درخواست دولت هند از شرکت‌های نفتی را در بر دارد.


قیمت دلار در صرافی‌های مجاز اعلام شد

در معاملات امروز بازار ارز، هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های مجاز سطح کشور به نرخ ۲۴۶۲۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به نرخ ۲۵۶۲۰ تومان به متقاضی دریافت ارز فروخته می‌شود که نسبت به روز قبل، تغییری ندارد. همچنین هر اسکناس یورو در این صرافی ها، به نرخ ۲۹۳۰۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت ۳۰۳۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می‌شود.

دلار عمده فروشی به کانال ۲۵۰۰۰ تومان رسید

بر پایه جدیدترین نرخ‌های اعلام شده در بازار متشکل ارزی، نرخ دلار عمده در این بازار، ۲۵۱۱۳۷ ریال و همچنین نرخ یورو در بازار متشکل ارزی به رقم ۲۹۴۷۱۰ ریال رسیده است.

ریزش مجدد دلار در معاملات خارجی

شاخص دلار دوباره ریزش کرد. شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارز‌های جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۲.۳۰۸ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱.۰۹۸ دلار اعلام شد (نرخ‌های فوق بر حسب ساعت پایانی معاملات بازار‌های ارزی نیویورک محاسبه شده است). همچنین در تازه‌ترین دور از معاملات، پوند با ۰.۱۷ درصد افزایش نسبت به روز قبل خود و به ازای ۱.۳۲۸ دلار مبادله شد. یورو ۰.۰۸ درصد پایین رفت و با ماندن در کانال ۱.۱۸ به ۱.۱۸۶ دلار رسید.

بیت کوین ریخت!

پس از چندین صعود متوالی، ارز‌های دیجتالی قرمزپوش شدند. به نقل از سی ان بی سی، عرضه بخشی از ارز‌های خریداری شده به بازار توسط معامله گران عمده به منظور نوسان گیری باعث کشیده شدن ترمز قیمت بیت کوین و سایر ارز‌های دیجیتالی شد. برای نخستین بار در سه سال اخیر، ارزش بیت کوین از ۱۷ هزار دلار عبور کرده است و انتظار می‌رود این روند صعودی ادامه دار باشد. بیت کوین، امسال را رویایی گذرانده و ارزش آن نسبت به ابتدای سال حدود ۱.۵ برابر افزایش یافته است. معامله گران ارز‌های دیجیتالی مدعی هستند که شرایط با سال ۲۰۱۷ متفاوت است و این ارز می‌تواند حتی کانال ۲۰ هزار دلاری را نیز بشکند. ارزش بازار بیت کوین در حال حاضر بیش از ۳۳۰ میلیارد دلار است.

جوزف گواگلیردو، کارشناس امور ارزی در موسسه تروتمان گفت: شکی نیست که همه گیری کرونا باعث افزایش اقبال جهانی به ارز‌های دیجیتالی شده است و حالا همه به دنبال راه‌های انتقال وجه سریع‌تر و کم دردسر‌تر هستند. به نقل از ایسنا، بازدهی هفتگی محبوب‌ترین ارز دیجیتالی جهان به ۱۱.۵۲ درصد رسیده است. طی ۲۴ ساعت گذشته، بیت کوین با ثبت افت ۰.۱۱ درصدی به ۱۷ هزار و ۷۰۸.۴۲ دلار رسید. بالاترین رکورد ثبت شده ارزش بیت کوین، مربوط به روز هفدهم دسامبر سال ۲۰۱۷ بوده که در آن این ارز به قیمت ۱۹ هزار و ۷۸۳.۰۶ دلار رسید، اما تنها کمی پس از آن این ارز با ریزشی شدید، حدود یک سوم ارزش خود را از دست داد.

افت قیمت طلا با تقویت امید‌ها به واکسن کرونا

قیمت طلا در آغاز معاملات روز پنجشنبه تحت تأثیر خبر‌های خوش از واکسن کرونا و کاهش نگرانی‌های سرمایه‌گذاران افت کرد.

تا ساعت ۷:۱۵ به وقت تهران، قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات‌گلد، ۰.۲۶ درصد افت کرد و به ۱٫۸۶۶.۶۲ دلار رسید. قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا هم ۰.۴۶ درصد افت کرد و به ۱٫۸۶۵.۳۰ دلار رسید. غول‌های دارویی آمریکا و آلمان، فایزر و بایون‌تک اعلام کردند واکسن کرونای آن‌ها ۹۵ درصد مؤثر بوده است. این اخبار باعث شد از نگرانی‌های سرمایه‌گذاران کاسته شده و ریسک‌پذیری آن‌ها افزایش یابد و به این ترتیب تقاضای خرید طلا در جهان افت کرد.

تعطیلی ۱۵ روزه بازار طلا و جواهر تهران

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه با تعطیلی بازار طلا و جواهر گفت: در پی گسترش بیماری کرونا و رشد مبتلایان و تلفات این بیماری، ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم بر تعطیلی دو هفته‌ای اصناف غیر ضروری را تصویب کرد، لذا طبق ابلاغ فرمانداری و اتاق اصناف کلیه واحد‌های صنف طلا و جواهر تهران از روز شنبه اول آبان ماه ۱۵ روز تعطیل خواهند بود. وی افزود: بر این اساس کلیه واحد‌های صنفی این اتحادیه اعم از واحد‌های فروشنده طلا، جواهر، نقره و سکه که در خیابان و یا مجتمع‌های تجاری و حتی بازار تهران فعالیت دارند، ملزم به تعطیلی است.

افت سهام آسیا اقیانوسیه با بازگشت محدودیت‌های قرنطینه‌ای

سهام آسیایی در معاملات پنج‌شنبه با بازگشت محدودیت‌های قرنطینه‌ای جدید در برخی شهر‌های جهان افت کردند؛ هرچند خوش‌بینی به واکسن کرونا افت سهام را محدود کرد. جامع‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی بدون سهام ژاپن ۰.۶۲ درصد افت کرد و نیکی ژاپن ۰.۶۳ درصد پایین آمد. در بازار چین کامپوزیت شانگ‌های در جا زد و با افت اندک ۰.۰۲ درصدی روبه رو شد، در حالی که هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۰.۷۹ درصد از ارزش خود را از دست داد. ای‌اس‌اکس استرالیا ۰.۲۳ درصد افت کرد و کوسپی کره‌جنوبی ۰.۶۰ درصد پایین آمد.

درخواست دولت هند از شرکت‌های نفتی

وزیر نفت هند، اعلام کرد که شرکت‌های نفتی و گازی این کشور باید موضوع فروش بخشی از سهام خود به شرکت‌های خارجی که از فناوری‌های پیشرفته‌تر برخوردارند را مدنظر قرار دهند. پرادهان گفت: دولت شرایط لیزینگ را برای شرکت‌های نفتی فراهم می‌کند، اما این شرکت‌ها باید روی موضوع فروش بخشی از سهام خود برای جذب طرف‌های خارجی با فناوری بهتر کار کنند. این وزیر هندی در مراسم امضای قرارداد تولید نفت و گاز از ۱۱ میدان نفتی این کشور از این تصمیم دولت دهلی نو خبر داد. پرادهان البته در توئیتر نوشت: این اقدامات به افزایش فعالیت‌های مرتبط با اکتشاف و همچنین تولید نفت و گاز در هند منجر خواهد شد.

بوئینگ ۷۳۷ مکس پس از ۲۰ ماه زمین‌گیر شدن مجوز پرواز گرفت

اداره هوانوردی فدرال آمریکا اعلام کرد، بوئینگ ۷۳۷ مکس که به دنبال دو سقوط مرگبار حدود دو سال در سراسر جهان زمین‌گیر شده بود مجدداً مجوز پرواز دریافت کرده است. استیو دیکسون مدیر اداره هوانوردی فدرال (اف‌اف‌ای) گفت: حالا به لطف تغییر در طراحی و روش تمرینات خدمه، تکرار شرایطی که منجر به هر دو سقوط شده بود غیرممکن شده است. دیکسون که قبلاً خلبان یکی از ایرلاین‌های آمریکا بوده است گفت: من ۱۰۰ درصد اطمینان دارم این موشکافی‌شده‌ترین هواپیما در تاریخ هوانوردی است و حالا آماده پرواز است. در پاسخ به برخی نگرانی‌های خانواده‌های قربانیان حوادث مرگبار این هواپیما دیکسون گفت: من این نگرانی‌ها را درک می‌کنم و حاضرم خانواده خودم را سوار این هواپیما کنم. پایان ممنوعیت پرواز این هواپیما به بوئینگ اجازه می‌دهد تحویل ۴۵۰ هواپیمای مکس را که در دست تولید داشت و با این ممنوعیت تولید آن‌ها متوقف شده بود، تکمیل کند.

رشد تولید پودر شوینده تا پایان مهرماه

بررسی آمار‌های منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی است از ابتدای امسال تا پایان مهرماه تولید پودر شوینده با رشد ۳.۴ درصدی در هم‌سنجی با پارسال به ۳۷۱ هزار و ۴۰۰ تن رسید.

تهران؛ هفتاد و نهمین شهر گران جهان

واحد اطلاعات اکونومیست امسال نیز مانند سال‌های گذشته، اقدام به رتبه بندی شهر‌های بزرگ جهان از نظر هزینه‌های زندگی کرد که این رتبه بندی ۱۳۱ شهر در جهان را بر اساس داده‌های هزینه زندگی تا پایان ماه سپتامبر در بر می‌گیرد.

تهران ـ ایران

شاخص قیمتی اکونومیست: ۶۲ واحد

رتبه در بین گران‌ترین شهر‌های جهان: ۷۹

تغییر رتبه نسبت به سال قبل: ۲۷ رتبه افزایش

تمدید یارانه خودرو‌های برقی در آلمان

دولت آلمان قصد دارد تخصیص یارانه به خودرو‌های برقی را تا سال ۲۰۲۵ تمدید کند. به گزارش رویترز، تولید خودرو‌های تمام برقی و هیبرید-برقی ارزان‌تر برای خریداران، یکی از گام‌های مهم در راستای حرکت آلمان به سمت حمل‌و‌نقل سازگار با محیط زیست تلقی می‌شود. به گزارش رویترز، دولت و منابع آگاه خودروسازی آلمان تایید کردند مزایایی که به خریداران این گونه خودرو‌ها در آلمان تعلق می‌گیرد و تا پایان سال‌جاری اعتبار داشتند، تا سال ۲۰۲۲ به همین منوال تمدید می‌شوند. از آن سال به بعد، اما یارانه خرید خودرو‌های هیبریدی که در آن‌ها علاوه بر برق از سوخت بنزین یا گازوئیل هم استفاده می‌شود، کاهش خواهد یافت. دولت آلمان برای خرید خودرو‌های تمام برقی نیز حمایت‌هایی را به شکل کمک هزینه خرید در نظر گرفته است. /دنیای اقتصاد

ترخیص ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی بوش، داد تولیدکنندگان را درآورد!

ایسنا: گزارش‌ها از این حکایت دارد که ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی بوش در گمرک شهید رجایی موجود است که ثبت سفارش و تایید منشأ ارز شده و در آستانه ترخیص قرار دارد؛ کالا‌هایی که با ارز نیمایی تامین ارز شده و میلیون‌ها دلار برای آن اختصاص یافته است. این موضوع از سوی مسئولان گمرک ایران نیز تایید شده است. این موضوع در حالی مطرح می‌شود که لوازم خانگی جزو گروه ۴ کالایی قرار دارد و واردات این گروه کالا که عمدتا مصرفی و غیرضروری است با توجه به شرایط ارزی از دو سال پیش ممنوع شده و به هیچ عنوان امکان واردات این کالا‌ها وجود ندارد.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی گفت: مشاهدات میدانی نشان می‌دهد که فروشگاه‌های شرکت بوش در سطح بازار فعال هستند و جنس آن‌ها نیز به قول معروف جور است. گزارش‌های رسیده نیز حاکی از آن است که از یک سال پیش این شرکت مجوز واردات را دریافت کرده که خلاف مصوبه هیات وزیران مبنی بر ممنوعیت کامل واردات لوازم خانگی است. وی با بیان اینکه مشخص نیست کدام جریان نفوذی در صدور این رای دخالت داشته است، تصریح کرد: ریچارد نفیو، طراح تحریم‌های آمریکا می‌گوید، تحریم‌ها باید به گونه‌ای عمل کند که کالا‌های استراتژیک به کشور هدف وارد نشود، اما واردات کالا‌های لوکس تسهیل شود تا در نتیجه اختلاف طبقاتی شاهد شورش‌های اجتماعی باشیم و منابع ارزی کشور هدف نیز مصرف شود. غزنوی، صدور مجوز واردات شرکت بوش را یک اقدام علیه امنیت ملی توصیف کرد و گفت: در شرایطی این مجوز صادر شده که با توجه به تحریم‌ها و محدودیت منابع باید از خروج ارز از کشور جلوگیری شود. به نظر می‌رسد با همکاری یک سلسله جریان به هم پیوسته این مجوز خلاف مصالح ملی صادر شده و قوه قضاییه باید به این مساله ورود پیدا کند، چون این مصوبه ضد تولید است و هر کالای خارجی که به کشور وارد شود، جای یک کالای ایرانی را می‌گیرد.

سخنگوی انجمن لوازم خانگی ایران با بیان اینکه برند بوش متعلق به کشور آلمان است، اما در ترکیه تولید و وارد ایران می‌شود، خاطرنشان کرد: خیلی از برند‌های خارجی در حال حاضر از طریق قاچاق سازمان یافته در بازار وجود دارد و همین امروز ۵۰ درصد سهم بازار تلویزیون‌های خارجی از طریق قاچاق تأمین می‌شود؛ اما به نظر می‌رسد بخشی زیادی از کالا‌های برند قانونی و رسمی به کشور وارد شده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
چرا دولت در سال پایانی دستور به گرانی اکثر کالاها را صادر کرده ؟؟؟
پاسخ ها
سبوس برنج شمال
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
بابا این دولت با چه زبونی به شما و امثال شما که در خواب تشریف دارید بگوید کسری بودجه دارم؟

لطفا از خواب بیدار شوید
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
سخنگوی انجمن تولید کنندکان لوازم خانگی. وقتی انحصار باشه شما و هم صنفان شما هم همون بلایی سر مردم میارید که صنعت خودرو سازی انجام داد کما که تو همین مدت کوتاه انحصار به خوبی انجام دادید. تولید که ندارید فقط منتاز کار چینی هستید و اسم خوب برندهای خوب ایرانی خراب کردید
پاسخ ها
عارف علمی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
گل گفتی حرف دلمو زدی
ناشناس
| Romania |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
به اسم تولید داخلی، کل کارخانجات را بین خودشان تقسیم کردند و هر طور دلشان بخواهد اداره می کنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
لباسشویی ایرانی که چند سال پیش یک میلیون بود شده 8_9 میلیون به قول نمایندگی تا قبل از تحریمها موتور و... از اروپا وارد میشده الان موتور چینی میذارن به قیمت ال جی و بوش میفروشن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
شما میزان تبلیغات یکی از برندهای داخلی توی تلویزیون رو ببینید، با انحصاری که به وجود اومده خوب قیمت ها را بالا بردن و از جیب مردم تبلیغات چند میلیاردی میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
داد تولید کنندگان برای این دراومده که چرا مانع از جولان گرانفروشی ما میشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
انجمن تولید کنندگان یک مشت جنس بد کیقیت چینی را سرهم بندی می کنند الان می خوان همان بلایی که مافیای خودر بر سرمان اورد سر لوازم خانگی بیارن ده ماهه که یک یخچال فریزر ایرانی گرفتم الان لولایش دچار اشکال شده
به عنوان بدون برفک به ما دادن اما هر سه چهار ماه برفک میگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
خرید لوازم و کالاهای بیکیفیت و گران شرکت های ایرانی داد بقیه مردم را درآورده،
پاسخ ها
ابراهیم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
آیا دارو هم لوارم لوکس است چرا وارد نمی کنید مثلا پلاویکیس چرا پیدا نیست بیماران قلبی وعروقی
. احتیاج دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
آره دیگه فقط تولیدکنندگان لوازم خانگی ایرانی حق دارند به اسم ممنوعیت واردات کالای غیر ضروری هر جنس تولیدی خودشون رو به قیمت نجومی و فضایی به مردم بیچاره قالب کنن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
تیتر درشت بکی از جراید سینه چاک بورس نورچشمی:
صعود بورس سقوط دلار !!!!
چرا انزمانیکه دلار به ۳۲۰۰۰ تومان رسید و بورس ۵۰ درصد سقوط کرد تیتر نزدید : صعود دلار سقوط بورس ؟؟؟!!!!
پروپاگاندا دیگه جواب نمیده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
اون زمان تیتر زیاد زده شد. اما امثال شما که مشغول دلالی دلار و سکه بودید، وقت دیدن اون تیترها رو نداشتید.
ناشناس
| United States |
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
دلار نیما امروز ۲۶ ان وقت میزنن دلار فلان
اول تناقضات را رفع کنن بعد جو دهند
پرتقال کف بازار گران شده منتهی اخبار دلار دلاری میکنن
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
"لوازم خانگی جزو گروه ۴ کالایی قرار دارد و واردات این گروه کالا که عمدتا مصرفی و غیرضروری است"

کجای دنیا کالای "مصرفی" غیر ضروری هست؟!

تولید کننده داخلی بی کیفیت تولید میکنه، تا رقابت نباشه کیفیت رشد نمیکنه، بلایی که توی زمینه مونتاژ ماشین سر مردم آوردید رو در کالای خانگی هم دارید تکرار میکنید!

ما جنس بی کیفیت و گرون نمیخواهیم کی رو باید ببینیم؟!
یا حق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
بله. وقتی تولید کنندگان و دلالان آنها، با افزایش دهها درصدی لوازم خانگی، خون مصرف کننده را می مکند البته که از وارد شدن محصول مشابه خارجی بر آشفته خواهند شد....
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
با سلام چرا نگران ترخیصی تو هم کالای خوب و مناسب تولید کن ملت از شما بخرن
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
آقای سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی .همونطوری که شما مدتی است داد مردم را دراوردید وبه بهانه های مختلف قیمت لوازم خانگی را افزایش دادید البته اگر در بازار پیدا میشد
ارزوی مذاکره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
چطور همین تولیدکنندگان داخل با تولید اجناس بنجل نمیگویند ما داد ملت ایران را دراوردیم با قیمتهای فضایی پدرملت را دراوردند ایکاش لوازم خارجی وارد کشور شود واین سواستفاده کنندگان کمی سرشان به سنگ بخورد دست از اجحاف وگرانی بی رویه بردارند اقایان تولیدکننده هیچ میدانید شماها از نبود رقابت واجناس با کیفیت خارجی حسابی هرجوری دلتان میخواهد مردم را میدوشید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
چرا الکی فقط قیمت دلار را میزنید؟پایین اومدن قیمت دلار باید نتیچه داشته یاشد.یک قلم کالا ارزان شد؟بجای پایین امدن قیمت دلار هر روز قیمت پنیر را بزنید.قیمت واقغی دلار 40 و 50 هزار تومان هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
تولید کننده داخلی در این سختی ها چقدر به داد مردم کشورش رسید !
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
وقتی یخچال داخلی به قیمت 45 میلیون میرسه چگونه باید تعادل را به بازار برگرداند.متاسفانه گزارش نویس تابناک دختر دم بخت نداری فقط میخوای مطلب بنویسی!
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
شما اگه نگران کشور و ملت بودین قیمت کالاهای بی کیفیت برای سود بیشتر بالا نمی بردید به دنبال انحصارید فقط
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
تولید کننده باید بیاد تو بازار رقابت درست، تا کی میخواهید با بستن در واردات کالاهای باکیفیت، مردم را مجبور به خرید کالای بی کیفیت و تولید کننده را در تولید کالای بی کیفیت حمایت کنید؟؟؟؟؟؟

تولید را اگر حمایت میکنید، لطفا به تولید کالای با کیفیت حمایت و تشویق کنید. اونوقت به والله همه کالای ایرانی را می‌خرند نه کالای خارجی، چون مردم دنبال کیفیت اند نه دنبال کمیت!!!!!
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
تولید کننده (مونتاژ کار)عزیز چرا در کشوری که کارگرش ۱۰۰ دلار در ماه حقوق میگیره و قیمت انرژی بسیار پایینه اجناسی تولید میکنید که قیمتش تا دو سه برابر کالاهای خارجی هست. کیفیتش هم بماند
تولید کنندگان لوازم خانگی چند سالی است که پا جای پای خودروسازان وطنی گذاشتن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
لوازم خانگی جزو کالای لوکسه؟؟مث اینکه سخنگوی انجمن تولید کنندگان نه معنی و مفهوم کالای لوکسو میدونه و نه اطلاعی از برندهای لوکس لوازم خانگی تو دنیا داره؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
تا وقتی دلار 3 هزار تومن بود و واردات انجام می شد تولید کنندگان داخلی داد وبیداد می کردن که جلوی واردات رو بگیرید ما خودمون با قیمت خوب و کیفیت بالا بازار داخل رو تامین می کنیم. به محض افزایش قیمت دلار و تاخیر در واردات کالاها اینا اون روی خودشون رو نشون دادن و تا جا داره جیب مصرف کننده رو دارن خالی می کنن و دریغ از قدری انصاف.
فعلا دور دور اوناست ولی به محض رفع تحریم ها و کاهش قیمت دلار مردم دیگه آشغالاشونو نمیخرن و اینا ورشکست می شن و باید برن آب خنک بخورن. این خط اینم نشون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
تولید کننده نداریم تو ایران.
دیگه به های سر کگوچه هم یاد گرفتن. زنگ میزنی چین جنس رو با هر مارکی که دوست داری برات می سازه میاری تو ایران به عنوان جنس ایرانی قالب می کنی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
تولید کننده کننده چه صیغه ایه؟ اینا منتاژ کار هم نیستن!
جنس با مارک خودشون وارد می کنن و بازار را انحصاری می خوان.
اگه تولید کننده واقعی بودی از رقابت نمی ترسیدی.
اگه جنست توان رقابت با جنس خارجی ندارند پس جنست لیاقت فروش رفتن ندارد برادر گرامی.

ملت هیچ چیزی به شما به اصطلاح تولید کنندگان بدهکار نیست تا از جنس به اصطلاح تولید شما حمایت کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
من می ترسم این نگاه افراطی به حمایت از تولید ملی بعد از چند سال خود این تولید کنندگان را متضرر کند، انحصار همواره باعث افت کیفیت، گرانفروشی و در نتیجه عدم رقابت پذیری می شود. در نهایت چوب این را مصرف کننده ها بپردازند همانطور که چوب خودروسازها را می خوریم. سیاستگذاران گرامی لطفا افراط بس است درهای دنیا را باز کنید.
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
ترخیص ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی بوش، داد تولیدکنندگان را درآورد!
- ارزش پول رایج را به یک سوم کاهش دادند
- هر روز به یک بهانه قیمت تولیداتشان را بالا میبرند
- دلار میره بالا قینتشان را بالا میبرند، دلار مییاد پایین قیمتها باز هم میره بالا
- با بی ارزش کردن پول میلی، تولیداتشان را صادر میکنند، ارز حاصله از صادرات را هم یا برنمیگردانند یا طور برمیگردانند که به هیچ یک از مشکلات مردم را که حل نمیکند، گرانیها را هم تشدید میکند
- هر سه قوه مجریه و مقننه و قضایی هم تولیدکنندکان را همه رقمه از این حضرات حمایت میکنند.
- تسهیلات با کمترین نرخ اول به تولیدکننده میرسد.
- مواد اولیه شان را با ارز 4200 وارد میکنند
- جلو واردات را که میگیرند
- قطعاً حق و حقوق کارکنان را هم درست و حسابی نمیدهند
- از مالیات دادنشان هم که خبری نیست
- ازرش افزوده هم که مال خودشان است
- وزیر، وکیل، سازمان تعزیرات، شورای پول و اعتبار، سازمان تنظیم بازار، سازمان حمایت تولیدکننده و ... همه و همه در خدمت و دست به سینه این تولیدکنندگان ...
ده ها مورد دیگر را به اینها ردیفهای فوق اضافه کنید. واردات با این قیمت ارز بالا و ارزش پول ملی پایین اصلا قابل رقابت با کالاهای داخلی نیست ولی این حضرات خود خواه همین را هم نمیتوانند ببیند. واقعا این مردم برای این حضرات که نه سیر میشوند و نه جیب شان ته دارد، دیگه باید چکار کنند. شما بگوید شما بگوید این آقایان برای این مردم چه کرده اند؟ حداقل خودتان یه کمی به این مردم رحم کنید
محسن
|
Germany
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
"لوازم خانگی جزو گروه ۴ کالایی قرار دارد و واردات این گروه کالا که عمدتا مصرفی و غیرضروری است" قطعا مطمین هستم مسوولین امثال شما به جای یخچالهای لوکسی که بی دلیل در خانه تمام ایرانیهاست از یخدانهای یونولیتی استفاده میفرمایید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
اتفاقا باید وزود لوازم خانگی و خودرو را با کمترین هزینه گمرکی آزاد کنند همین ممنوعیت باعث شده تا یک یخچال به صد میلیون تومان برسد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
ترخیص محصولات بوش یا مشابه باید هم صدای تولید کننده داخل رو در بیاره. چون در همین یکسال اخیر محصولات خودشون رو به قیمت محصولات خارجی فروختن. اگر محصولات شما این همه وابسته به دلار باشه یعنی محصول شما خارجی هست و فرقی با این آزاد سازی نداره. مشکل فقط اینه که سودتون کمتر میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
مگه همین دولت نبود که می گفت تمام مشکلات ما برای تحریم ها است و تحریم کنندگان را لعنت کنید که حتی دارو را هم تحریم کرده اند آیا مردم دم خروس را باور کنند یا قسم حضرت عباس را؟ اگر کشور در تحریم ظالمانه است پس ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی که می گویند غیر ضرور است چگونه در حال ترخیص است؟ این نشان می دهد که تحریم ها همه بهانه است و تمام مشکلات ما بخاطر بی برنامگی است...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
دلار هم عمده فروشی و خرده فروشی داریم مگه؟
کالایی از یک برند معروف خارجی در سایتش می تونی خرید کنی (البته بجز "مردم" ایران، چون آنها انتخاب کردند که خودشان نه، ما اینگونه زندگی کنیم) اما در ایران، یکی دفتر زده همون رو وارد می کنه تک فروشی نداره!!!
این تحریم ها و فیلترها، براي برخي كاسبيه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
همین تولید کنندگان داخلی از فرصت ایجاد شده بوسیله تحریم ها دمار از روزگار مردم درآوردند و دوست دارند مثل شرکت های خودرویی بازار انحصاری ایجاد کنند از اینها گذشته بیشتر کالاهای بوش اصلا لوکس نیستند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
اقتصاد يعني رقابت نه انحصار طلبي جنس هاي بنجل بد هم دلار بالا رفت قيمتهاشونو بالا بردن هيچ حمع اوري كردند گرونتر هم بفروشند حالا دلار اومد كمي پايين قيمتهاشون تغيير نكرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
مسولین بوش می خوان دیگه.مردم عادی که توان خرید ندارند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
محدودیت های کرونایی حسین دهقان کایلی مور گیلبرت دیگو آرماندو مارادونا جمعه سیاه