بازدید ۲۰۰۴۸
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس‌های جهانی با امید به تولید واکسن کرونا سبز شدند، اُفت شاخص کل به لطف شستا، به برخی حقوقی‌های بورس اخطار دادیم، عقبگرد سکه به کانال ۱۱ میلیون تومانی، دلار در کانال ۲۵ ماند، صعود طلای جهانی محدود شد و واکسن مُدرنا به صعود نفت جان دوباره بخشید را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۱۵۷۷۵
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۰ 17 November 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس‌های جهانی با امید به تولید واکسن کرونا سبز شدند، اُفت شاخص کل به لطف شستا، به برخی حقوقی‌های بورس اخطار دادیم، عقبگرد سکه به کانال ۱۱ میلیون تومانی، دلار در کانال ۲۵ ماند، صعود طلای جهانی محدود شد و واکسن مُدرنا به صعود نفت جان دوباره بخشید را در بر دارد.

اُفت شاخص کل به لطف شستا

شاخص کل با ۲۳۱۱۰ واحد افزایش معادل ۱.۸۱ درصد به یک میلیون و ۲۹۶ هزار و ۵۹۶ واحد، شاخص قیمت وزنی - ارزشی با ۶۰۴۳ واحد افزایش معادل ۱.۸۱ درصد به ۳۳۹ هزار و ۱۸۵ واحد، شاخص کل هم وزن با ۴۵۹۵ واحد افزایش معادل ۱.۲۴ درصد به ۳۷۴ هزار و ۷۴۴ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۳۰۰۹ واحد افزایش معادل ۱.۲۴ درصد به ۲۴۵ هزار و ۴۳۱ واحد، شاخص آزاد شناور با ۳۹۸۶۲ واحد افزایش معادل ۲.۳۱ درصد به یک میلیون و ۷۶۶ هزار و ۶۴۸ واحد، شاخص بازار اول با ۳۳۶۰۸ واحد افزایش معادل ۳.۷۵ درصد به ۹۳۰ هزار و ۶۸۱ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۸۵۰۹ واحد کاهش معادل منفی ۰.۶۸ درصد به ۲ میلیون و ۶۹۲ هزار و ۶۷۳ واحد رسید.

گزارش بورس امروز سه شنبه 27 آبان 99/ اُفت شاخص کل به لطف شستا

گزارش بورس امروز سه شنبه 27 آبان 99/ اُفت شاخص کل به لطف شستا

توصیه مهم به سهامداران

عباسلو کارشناس بازار سرمایه گفت: بهتر است شتاب‌زده وارد بازار نشوند و با تحلیل سهم‌هایی را در پرتفوی خود قرار دهند که P/E پایینی دارند تا بازدهی مطلوب خود را کسب کنند. همچنان بهترین بازار برای سرمایه گذاری بورس است، چراکه باعث سفته بازی در بازار خودرو، مسکن، ارز و  هیچ بازار دیگری نمی شود و ضرری برای دیگر بازارها ندارد بلکه تولید را هم توسعه خواهد داد. هم اکنون شرایط سرمایه‌گذاری مهیاست و اگر حمایت نهادهای دولتی و حکومتی از بازار ادامه یابد، با روند مثبت بازار مواجه خواهیم بود و تمام پول های خارج شده از بورس برمی‌گردد، چون نقدینگی هنوز وارد بازارهای موازی نشده و اغلب منتظر فرصت برای برگشت به بورس هستند.

بورس های جهانی با امید به تولید واکسن کرونا سبز شدند

بلومبرگ: دومین گزارش مربوط به پیشرفت دارویی با هدف جلوگیری از شیوع بیماری کرونا سبب شده معامله گران نسبت به آینده اقتصاد جهانی امیدوار باشند. شرکت تحقیقاتی آمریکایی «مادرنا» دیروز (۲۶ آبان ماه) اعلام کرد: واکسن جدیدی برای مقابله با ویروس کرونا و پیشگیری از بیماری کووید-۱۹ کشف کرده که می‌تواند تا ۹۵ درصد موثر باشد. به گزارش بی بی سی انگلیسی، شرکت یاد شده قصد دارد مجوز نهایی را برای استفاده از این واکسن در چند هفته آینده دریافت کند. دهها واکسن مختلف در مراحل پایانی آزمایش قرار دارد؛ اما این نخستین واکسن است که نتایجی را نشان داد. بر اساس آخرین آمارها، تاکنون بیش از ۵۵ میلیون و ۱۴۶ هزار نفر در سطح جهان به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد بیش از یک میلیون و ۳۲۹ هزار تن جان باخته اند.

امروز (سه شنبه) در وال استریت، همه شاخص‌ها سبزپوش بودند و سه شاخص اصلی بورسی در مقایسه با روز گذشته افزایش یافت. اکنون شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۱.۱۵ درصد رشد در مقایسه با روز دوشنبه وارد کانال ۲۹ هزار و ۸۱۹.۰۷ شده است. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» نیز با ۰.۵۴ درصد رشد به سطح ۳۶۰۴.۴۱ صعود کرد. «نزدک کامپوزیت» نیز رشد ۰.۴۱ درصدی را تجربه کرده و وارد کانال ۱۱ هزار و ۸۷۷.۵۹ واحدی شده است.بورس‌های اروپایی نیز امروز روندی روبه رشد را داشته اند. شاخص «فوتسی ۱۰۰» بورس لندن با ۱.۶۶ درصد رشد در مقایسه با دیروز به سطح ۶۴۲۱.۲۹ واحد رسیده است.  شاخص «دکس ۳۰» بورس فرانکفورت در آلمان نیز رشد داشت و با رشد ۰.۴۷ درصدی و ایستادن در سطح  ۱۳ هزار و ۱۳۸.۶۱ واحدی به کار خود خاتمه داد. بورس های آسیایی نیز سبز شده اند. شاخص «نیک کی ۲۲۵» بورس توکیو ژاپن با رشد ۲.۰۵ درصدی تا سطح ۲۵ هزار و ۹۰۶.۹۳ واحدی افزایش یافت. شاخص «هانگ سنگ» بورس هنگ کنگ ۰.۸۶ درصد افزایش یافت و وارد کانال ۲۶ هزار و ۳۸۱.۸۷ واحد شد.

چهار منبع مالی برای یارانه ۱۲۰ هزار تومانی

امروز نمایندگان مجلس با اصلاح جزء یک بند الف طرح الزام دولت به پرداخت یارانه کالا‌های اساسی با ۲۰۲ رأی موافق، ۸ رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع ۲۴۱ نماینده حاضر در جلسه علنی موافقت کردند.

بند الف به شکل زیر اصلاح شد؛

دولت مکلف است به منظور تأمین بخشی از نیاز‌های معیشتی خانوار‌های کشور به ویژه خانوار‌های کم برخوردار، از ابتدای شش ماه دوم سال ۹۹ به صورت ماهانه تا پایان اسفندماه نسبت به تأمین پرداخت یارانه اعتبار خرید به هر فرد ایرانی شناسایی شده در طرح معیشتی خانوار (افراد مشمول ردیف۳۱ جدول تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۹۹ کل کشور) به تعداد حداقل ۶۰ میلیون نفر از طریق واریز اعتبار به کارت یارانه نقدی سرپرست خانوار به مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال برای هر یک از افراد سه دهک اول از جمله افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی، سازمان بهزیستی، رزمندگان معسر و افراد با درآمد کمتر از حداقل حقوق و دستمزد به مبلغ ۶۰۰ هزار ریال برای هر یک از افراد سایر دهک‌های مشمول فوق الذکر اقدام نماید. همچنین نمایندگان با اصلاح جزء دو بند الف طرح الزام دولت به پرداخت یارانه کالای اساسی با ۱۹۶ رأی موافق، ۸ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۳ نماینده حاضر در جلسه علنی موافقت کردند.

جزء دو بند الف به شرح زیر اصلاح شد؛

منابع مورد نیاز برای اجرای این قانون از محل

۲-۱ وصول اقساط سهام دولت به میزان ۲۸ هزار میلیارد ریال

۲-۲ واگذاری باقیمانده سهام دولت در شرکت‌های پالایشی به میزان یکصد و هشتاد هزار میلیارد ریال

۲-۳ واگذاری باقیمانده سهام شرکت‌های صنعتی به میزان یکصد و بیست هزار میلیارد ریال

۲-۴ واگذاری باقیمانده سهام بانک‌ها و بیمه‌ها به میزان ۷۰ هزار میلیارد ریال

حداکثر تا سقف ۳۹۸ هزار میلیارد ریال مازاد بر موارد پیش بینی شده و در راستای اجرای بند ۲-۱ سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در چارچوب قانون، توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی تامین و به حساب خاصی نزد خزانه داری کل کشور واریز می‌گردد. مبلغ ۳۰۰ هزار میلیارد ریال از منابع حاصله به صورت ۱۰۰ درصد تخصیص یافته برای انجام تکلیف این قانون در اختیار سازمان هدفمندی یارانه‌ها قرار می‌گیرد.

مجلس تا جای ممکن بودجه ۱۴۰۰ را جراحی می‌کند

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر دولت، اصلاحات مدنظر مجلس را در لایحه بودجه اعمال نکند، آیا در زمان بررسی آن در مجلس اصلاحات را انجام خواهید داد، بیان کرد: مجلس تا جای ممکن در هماهنگی با دولت و شورای نگهبان، بودجه ۱۴۰۰ را جراحی و اصلاح خواهد کرد. حمیدرضا حاجی‌بابایی در واکنش به اظهارات امروز معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه، مبنی بر اینکه اگر مجلس طرح اصلاح ساختار بودجه را همین امروز هم تصویب کند، نمی‌توانیم آن را در لایحه اعمال کنیم و بر این اساس با طرح مخالفیم، گفت: مخالفت امروز پورمحمدی نظر دولت بود و نه دیدگاه سازمان برنامه و بودجه، زیرا کمیسیون طی چند ماه اخیر تا همین سه روز پیش جلسات بررسی اصلاح ساختار بودجه را با حضور مسئولان این سازمان برگزار کرد و آن‌ها هم موافق اعمال این اصلاحات در بودجه ۱۴۰۰ بودند. وی ادامه داد: اظهارات امروز معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه برای ما جای سوال دارد، مجلس طرح اصلاح ساختار بودجه را تبدیل به قانون کرده و به دولت ارائه می‌کند، دولت هرچه میزان اصلاحات را نتوانست در لایحه بودجه ۱۴۰۰ اعمال کند، ما در مجلس آن را انجام خواهیم داد./خانه‌ملت

افزایش ۵۰ درصدی قیمت لاستیک جهت رعایت حال مصرف کنندگان؟!

مصطفی، تنها سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لاستیک گفت: بر اساس توافقات میان تولیدکنندگان، قیمت لاستیک ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت. وی با اعلام اینکه البته با توجه به افزایش نهاد‌های تولید افزایش ۵۰ درصدی جوابگوی ضرر تولیدکنندگان نیست، افزود: قیمت‌های جدید از ۲۸ آبان ماه اجرایی خواهد شد. وی در مورد آزادسازی قیمت لاستیک نیز گفت: قیمت‌های تعیین شده با نظارت و حمایت سازمان خواهد بود و هیچ واحد تولیدی نمی‌تواند غیر از چارچوب نظارتی اقدام به افزایش قیمت‌ها کند. /تسنیم

چهار منبع مالی برای یارانه ۱۲۰ هزار تومانی/ مجلس تا جای ممکن بودجه ۱۴۰۰ را جراحی می‌کند/ وام یک میلیون تومانی کرونایی در راه است/ توصیه مهم به سهامداران/ افزایش ۵۰ درصدی قیمت لاستیک جهت رعایت حال مصرف کنندگان؟!

دلار در کانال ۲۵ ماند

در پایان فعالیت بازار امروز، هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۲۵۰۰۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت ۲۶۰۰۰ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می‌شود که نسبت به روز قبل، بدون تغییر است. همچنین هر یورو در این صرافی ها، به نرخ ۲۹۸۰۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت ۳۰۸۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می‌شود که نسبت به روز دوشنبه، تغییری ندارد.

عقبگرد سکه به کانال ۱۱ میلیون تومانی

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با کاهش قیمت نسبت به دیروز به ۱۱ میلیون و ۹۰۰ تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی، ۱۱ میلیون تومان و ۷۰۰ تومان معامله شد. همچنین قیمت نیم‌سکه بهار آزادی به ۶ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان، ربع ‌سکه به ۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تعیین شد. علاوه بر این، در بازار طلا نیز هر گرم طلای ۱۸ عیار، به مبلغ یک ‌میلیون و ۱۵۶ هزار تومان و هر مثقال طلا به بهای ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان فروخته شد.

صعود طلای جهانی محدود شد

قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر کاهش ارزش دلار و تقاضا برای خرید دارایی امن تحت تاثیر نگرانی های کرونایی، اندکی افزایش یافت. بهای معاملات هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۸۹۰ دلار و ۲۷ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۸۸۹ دلار و ۷۰ سنت رسید.

واکسن مُدرنا به صعود نفت جان دوباره بخشید

قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه تحت تاثیر انتظارات برای تمدید کاهش تولید فعلی اوپک پلاس و خبر مثبت از ساخت یک واکسن دیگر برای کووید ۱۹ افزایش یافت. به گزارش ایسنا، بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در ژانویه ۲۶ سنت معادل ۰.۶ درصد افزایش یافت و به ۴۴ دلار و هشت سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در دسامبر ۱۸ سنت، معادل ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۴۱ دلار و ۵۲ سنت در هر بشکه رسید.

وام یک میلیون تومانی کرونایی در راه است

امروز عبدالناصر همتی، با انتشار یادداشتی در اینستاگرام، اعلام کرد: با توجه به توقف فعالیت برخی مشاغل از اول آذر ماه، پرداخت یک میلیون تومان وام قرض الحسنه به ۱۰ میلیون سرپرست خانوارهای یارانه بگیر که درآمد ثابت ندارند با قبول مابه التفاوت سود توسط دولت از محل وام کرونایی انجام خواهد شد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۹
کاهشی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
با افزایش ماهانه ۵۰ درصدی قیمت لاستیک و روغن و لوازم یدکی کاهش قیمت پراید حتمی است شک نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
سکه 11 میلیون و 900 فیمتی پارسال این موقع 3 تومان بود بعضی ها رو چه حساب دارن خرید و فروش می کنن؟!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
در آینده میفهمی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
آخه کی دلار 25 تومان رو میخرد؟ واقعا این قیمت دلار فقط به درد همین امروز میخورد حتی به درد فردا هم نمیخورد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
یه جوری قیمت ها افزایش پیدا کردن و الان میخوان کاهش پیدا کنن که دولت نمیتونه چطور جلو سقوط اونا رو بگیره نمیدونه چی کار کنه که دلار بورس رو ساقط نکنه سکه دلار رو سرنگون نکنه مسکن رو سر خودرو خراب نشه میخواد متعادل قیمت ها رو کاهش بده ولی نهایتا همه مثل خونه کاغذی خراب میشن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
قیمت دلار به شدت روی وضعیت اقتصادی تاثیر گذار است با توجه به شرایط اقتصادی نباید منتظر کاهش قیمت دلار بود
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
نه چهار درصد نه هشت درصد
یهو پنجاه درصد؟
اگه کرونا نبود چقدر امار تلفات جاده ای بالاتر میرفت خدا میدونه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
احه دراین دوره زمونه اوفت داره10درصد افزایش قیمت بدهند ملاسش همان 50درصد به بالاست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
یارانه یعنی گدا پروری
اوضاع سیاسی و روابط بین الملل را بر مبنای مصالح ملی اصلاح کنید تا تحریم ها برداشته بشه و کشور صادرات داشته باشه تا مردم کار کنند و برای گرفتن مبلغ توهین امیز یارانه گردنشون کج نباشه
آخه چرا مردم مملکتی با این همه ثروت و منابع را برای این مبلغ ناچیز ذلیل کرده اید ؟؟
سیاست پشت این کار چیست ؟
...
ناشناس
|
Hungary
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
حتی اگر چهل منبع مالی برای پرداخت یارانه ۱۲۰/۰۰۰ هزار تومانی مجلس پیداکندتماماً به چاپ اسکناس بدون پشتوانه ختم خواهد شدونتیجه کوتاه مدت آن حتی گردانی چندبرابروفقروبیکاری خواهدبود اینهمه مردم رابه تن پروری باچاپ اسکناس بی پشتوانه عادت دادن هیچ نتیجه ای نداردجز بدبخت کردن همان یارانه بگیران شمارابخدایک اقدام درست ومنطقی اقتصادی بامشورت بزرگان علم اقتصادانجام دهید دلمان راخوش کنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
کمک به اقشار آسیب پذیر در همه کشورها وجود دارد شرایط بگونه ای است که باید به سرعت به قشر کم درآمد کمک شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
یارانه 45 دلاری مردم را تبدیل به یارانه 1.5 دلاری کرده اید

45 دلار الان = 1350000

بعله

مردم حساب کتاب بلدند

باید هر ماه به هر نفر یک میلیون 350 هزار تومن بدهید

پول نفت من چه شد؟؟؟
پاسخ ها
بی طرف
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
حرف شما کاملا درسته. نکته ای که وجود داره اینه که اون یارانه واسه حامل های انرژی و نان هستش که هر سال به یارانه ی پنهانشون اضافه شده. اگر یارانه رو به دلار بدن اونوقت قبض آب و برق و گاز و قیمت نان هم به دلار میاد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
دولت نباید سهامدار باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
افزایش قیمت چند بار در طول سال ؟؟
نگید سازمان حمایت از مصرف کننده که آدم خنده اش می گیره
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
شد یک خبر خوش از دولت بشنویم ...امیدی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
دلار ۴۲۰۰ باید برداشته شود چون محل فساد است برداشتن رایانه بدون کمک به دهک های پایین امکان پذیر نیست
حرکت مجلس درست است و دولت برای یکبار هم که شده باید کار درست را انجام دهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
خیلیا رو میبینم لاستیک کهنه و کار کرده یکی یکی برای ماشینشان میخرن
در این بحران گرانی افزایش ۵۰. درصدی قیمت لاستیک چه معنی میده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
عزیزم مانخوایم جهت رفاه حالمون قیمت ها روافزایش بدیدکیوبایدببنیم؟همین چندماه پیش55درصدقیمت لاستیک روافزایش دادیدالان بااین50درصدمیشه105درصدافزایش قیمت تازه ضررهم میدید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
آقایون لاستیک ساز تو رو خدا رفاه حال مردم رو در نظر نگیرین ! من واین همه خوشبختی ....محاله !
یارانه بگیر
|
-
|
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
با سلام اینجانب متأسفانه موفق به دریافت وام یه تومنی کرونا نشدم چکار کنم؟
پاسخ ها
بی طرف
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
دعا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
توصیه به سهامداران این است که به ترفندهای مالی شرکت ها هم توجه کنند و به نسبت بدهی شرکت ها هم توجه کنند که سعی می کنند زیاندهی شرکت را در آن مخفی کنند مثل سهم خودرو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
یک ملیون تومان؟! وای خدای من زندگیمون از این رو به اون رو شد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
اگر کارها روی روال بود و هزینه ها و درآمدها چه برای مردم و خانوارها و چه سازمان های دولتی حساب و کتاب شفاف و درستی داشت اساسا مردم نه نیاز به یارانه داشتند و نه نیاز به کمک های مومنانه داشتند و ثروت کشور با عزت و احترام و بوسیله اشتغال و یا خدمات قوی به مردم داده می شد و انواع و اقسام نهادهای خیریه که مثل قارچ بوجود آمده است و معلوم نیست که حساب و کتاب آنها چگونه است و آیا بدست نیازمند می رسد ناشی از هرج و مرج اقتصادی و بی عدالتی در کشور است و به عبارتی هر کس بتواند در این کشور کارش را به نحو احسن و عادلانه انجام دهد از هر صدقه ای بهتر است که هم به خودش و هم به دیگران کمک کرده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
.....یارانه را قطع کنید سوبسید به شرکتها بدهید ..همه چیز ا ارزان کنید ..این برای سما سخت نیست.....احمدی نژاد خانه متری ۶۰۰ تومان ا کرد ۶میلیون پراید ۷ تومانی را کرد ۲۰ میلیون..واین گران فروشی زیر دندان شما مزه کرد..در عوض۰۴۵۰۰۰هرهزار تومان به مردم صدقه داد ..بر گردانید قیمتهارا..آبرویمان در دنیا رفت
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
یک ماه حقوق نجومی بگیر ها را بین نیازمندان تقسیم کنید خیلی از مشکلات حل میشود
بی طرف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
من به خدا راضی نیستم دولت به خاطر 120 تومن یارانه ناقابل خودش رو به زحمت بندازه برای تأمین منبع پرداخت.
تو رو خدا گدایی رو به مردم یاد ندید. بگردید مجتاج های واقعی رو پیدا کنید یه کمک خوب بهشون بکنید. ثواب در اینه. البته یادم نبود 80 تا 90 درصد مردم خط فقر رو از پایین دارند نگاه می کنند.
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
چرا قبض هايي رو از سايت بانكها و عابر بانكها و جديدا از طريق سايت مخابرات ، پرداخت كرده ام ، در قبوض جديد اعمال نشده و پس از يكماه با آمدن قبض پيامكي متوجه پيگيري نكردن سازمانهاي ذينفع هستيم. اين مشكل بانكداري الكترونيك چه زماني برطرف خواهد شد ؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
محدودیت های کرونایی محسن فخری زاده پروتکل الحاقی طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها