بازدید 7335
۲

لودریان: احترام عمیقی به اسلام قائلم!

ژان-ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه گفت: به اسلام احترام زیاد و عمیقی می‌گذارد.
کد خبر: ۱۰۱۴۰۰۲
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۴ 09 November 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما از خبرگزاری فرانسه، ژان ایو-لودریان که به مصر سفر کرده است، روز یکشنبه با عبد الفتاح السیسی رئیس جمهور، سامح شکری وزیر امور خارجه و احمد الطیب شیخ الازهر مصر دیدار کرد.

لودریان که با هدف آرام کردن بحران ناشی از انتشار کاریکاتور‌های موهن به پیامبر گرامی (ص) به مصر سفر کرده است، بر احترام عمیق خود نسبت به اسلام تاکید کرد.

لودریان در کنفرانس خبری مشترک با سامی شکری همتای مصری خود گفت: (در این دیدار‌ها) بر احترام عمیق خود به اسلام تاکید کردم؛ و اینکه آنچه را که ما با آن می‌جنگیم تروریسم است، تروریسم در واقع ربایش دین است، این افراط گرایی است.

وزیر امور خارجه فرانسه تاکید کرد به قاهره آمده است تا در صورت لزوم این نبرد و در عین حال مبارزه برای احترام به آزادی عقیده را تشریح کند.

وزیران امور خارجه فرانسه و مصر در دیدار روز یکشنبه تحولات اوضاع لیبی را بررسی کردند.

لودریان افزود: فرانسه و مصر با درخواست خروج مزدوران خارجی از لیبی و رعایت ممنوعیت فروش سلاح به این کشور مطابق با تصمیم و قطعنامه سازمان ملل متحد اتفاق نظر دارند.

در همین حال سامح شکری در این کنفرانس خبری در پاسخ به سئوالی درخصوص حضور زندانیان سیاسی در زندان‌های مصر گفت: هیچ گونه بازداشت‌های خودسرانه در مصر وجود ندارد و بازداشت‌ها مطابق با قانون و احکام قضایی است.

دفتر روابط عمومی دانشگاه الازهر مصر هم اعلام کرد احمد الطیب در دیدار با لودریان که پشت در‌های بسته صورت گرفت ‏، توصیف تروریسم اسلامی را مردود دانست و افزود: ما نه وقت اضافی و نه دل خوشی داریم که به اصطلاحاتی ورود کنیم که هیچ تمایل و علاقه‌ای به آن نداریم.

احمد الطیب افزود بکارگیری این اصطلاح فوری باید متوقف شود، چون احساسات مسلمانان جهان را جریحه دارمی کند و این اصطلاح مغایر با واقعیتی است که همه می‌دانند.

شیخ الازهر تاکید کرد امیدواریم مقامات اروپا به این مسئله واقف باشند که آنچه که اتفاق می‌افتد نماینده اسلام و مسلمانان نیست به ویژه اینکه مسلمانان بیشتر از دیگران بهای این تروریسم را پرداخت کرده اند.

وزارت امور خارجه فرانسه پیش از ورود لودریان به قاهره اعلام کرد که وزیر امور خارجه روند ارایه توضیحات و آرام کردن اوضاع را که امانوئل مکرون رئیس جمهور آغاز کرده است، ادامه خواهد داد.

احمد الطیب در اواخر ماه اکتبر گفته بود اهانت به ادیان و نماد‌های مقدس آن در سایه شعار آزادی بیان یک دوگانگی فکری و عقیدتی و دعوت آشکار به نفرت است.

عبد الفتاح السیسی هم به مناسبت روز میلاد نبی محمد (ص) در اواخر ماه اکتبر ضمن دفاع از اصول وارزش‌های دینی ‏‏، تاکید کرده بود که هر گونه اهانت به پیامبر گرامی (ص) را مردود می‌داند.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۲
احترام عمیق به اسلام کجایش با بی احترامی و توهین به پیامبرش سازگار است؟
بیجا کرده. تو به کدوم اسلام احترام میذری اسلام خودت یا اسلام محمد؟
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # یارانه تشویقی
وب گردی