بازدید 5799

استقبال ترامپ از برگزاری هالووین در رکوردزنی‌های کرونا

در حالی که آمریکا روز جمعه با بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا مواجه بود، رییس جمهوری این کشور از برگزاری جشن هالووین استقبال کرد.
کد خبر: ۱۰۱۰۷۸۶
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰ 24 October 2020

به گزارش ایرنا از شبکه ان بی سی نیوز، آمریکا روز جمعه شاهد رکورد بی سابقه مبتلایان به ویروس کرونا بوده، طوری که در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۷۷ هزار و ۶۴۰ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده و ۹۲۱ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

پیش از این بیشترین آمار مبتلایان روزانه کرونا در آمریکا در اواسط ماه جولای (مرداد) با ۷۵ هزار ۷۲۳ نفر بوده است.

روند افزایش بی سابقه شیوع ویروس کرونا در آمریکا در حالی رخ می‌دهد که دونالد ترامپ که به ادعای خود دیگر به ویروس کرونا مبتلا نیست از برگزاری جشن هالووین در روز یکشنبه استقبال کرد.

وی در آخرین مناظره خود با جو بایدن دوباره بر کم اهمیت بودن کرونا تاکید کرد و گفت: همه گیری به زودی پایان خواهد یافت.

دکتر "آشیش جها" رئیس دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه براون گفت: ما امروز سخنانی از رییس جمهوری می‌شنویم که در ماه فوریه، مارس، آوریل و مه گفته بود که همه چیز برطرف خواهد شد و ویروس از بین خواهد رفت.

دکتر جها در ادامه افزود: متاسفانه سخنان رییس جمهوری آن چیزی نیست که آمارها نشان می‌دهد.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا تا کنون هشت میلیون و ۶۷۸ هزار و ۲۸۸ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند و ۲۲۸ هزار و ۶۲۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

در پی تاثیر کرونا بر اقتصاد و ناکارآمدی دولت ترامپ، وزارت کار آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که در هفته گذشته ۷۸۷ هزار نفر بیکار شده و درخواست دریافت مزایای بیکاری ارایه کرده‌اند.

به گزارش «رویترز»، در هفته منتهی به ۱۷ اکتبر (۲۶ مهر) تنها ۷۸۷ هزار نفر درخواست دریافت مزایای بیکاری کرده‌اند و این آمار نشان می‌دهد که روند بهبود بازار کار در آمریکا به کندی پیش می‌رود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی