شاپور محمدی از ریاست سازمان بورس استعفا داد/ سکاندار جدید بازار سرمایه چه کسی خواهد بود؟
از صبح امروز، شایعاتی در خصوص استعفای شاپور محمدی، رییس سازمان بورس در فضای مجازی منتشر شد؛ هرچند این شایعات تلویحی تکذیب شد، لیکن یک منبع موثق در گفت و گو با خبرنگار بورس تابناک از قطعی شدن استعفای شاپور محمدی خبر داده است.
رشد پرشتاب شاخص بورس تا کجا ادامه‌دار است؟
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: درباره اینکه رشد اخیر بورس تا چه زمانی ادامه‌ خواهد داشت، نمی‌توان زمان دقیقی را اعلام کرد اما اکنون روند بازار به سمت ایجاد تعادل در معاملات در حال پیش‌روی است.
جزئیات جلسه امروز شورای عالی بورس/ تعادل عرضه و تقاضا در بورس طی هفته پیش رو/ دامنه نوسان به ۵ درصد بر می‌گردد
محمدی با بیان اینکه شورای عالی بورس از اقدامات نهادهای حقوقی بازار سرمایه در حمایت از سهامداران خرد تقدیر کرد، اظهار داشت: آنچه که در هفته گذشته در بازار سرمایه شاهد آن بودیم، محصول وحدت و همدلی تمامی ارکان بازار بود که نشان داد بازار سرمایه ایران از بلوغ کافی برخوردار است.
تداوم تراز مثبت درآمدی وپاسار در آذرماه
درآمد بانک‌پاسارگاد در آذرماه با رشد قابل توجهی نسبت به آبان ماه مواجه شده و مجموع تراز درآمدی وپاسار در 9 ماه گذشته 992.5 میلیارد تومان بوده‌است.
بازی بخش حقوقی بازار سرمایه در زمین حقیقی ها/ سهامداران، افق بلندمدت را مدنظر قرار دهند
مدیر نظارت بر بورس‌ها و بازار‌های سازمان بورس:
حقوقی‌های بازار، هم دیروز و هم امروز واقعاً رفتار بسیار هوشمندانه‌ای را در پیش گرفتند و حمایت جدی و همه جانبه‌ای را از بازار، نقدشوندگی آن و سهامداران خرد به عمل آورده‌اند.
آیا باید خواستار تعطیلی سه روزه بورس تهران باشیم؟
حسین سلاح‌ ورزی نایب رئیس اتاق ایران؛
در پی ترور و به شهادت رسیدن سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، توسط نیروهای آمریکایی، تنش در منطقه به سطوح بی سابقه ای رسیده و بسیاری از «سناریوهای حدی» که تا دیروز، هیچ وزنی در سبد ریسک فعالان بازار سرمایه نداشت؛ امروز بعنوان سناریوهای محتمل روی میز قرار گرفته اند.
تغییر رفتار مردم در سرمایه‌گذاری/ افزایش قیمت سهم‌ها ادامه دارد
کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد
شرکت‌هایی که سهامشان در بورس است، مایل هستند که زمان ارزیابی، قیمت بالا باشد که سود را شناسایی کنند؛ بنابراین همیشه در مقاطع ۲۹ اسفند، ۳۱ خرداد، ۳۱ شهریور و ۳۰ آذر شاهد رشد قیمت سهام هستیم.