بازدید ۸۹۶۲۴
اولین جلسه دادگاه اکبر طبری، معاون اجرایی حوزه ریاست قوه قضائیه در دوره ریاست مرحوم شاهرودی و نیز آملی لاریجانی که با ورود سید ابراهیم رئیسی به قوه قضائیه از کار برکنار شد و سایر متهمان پرونده مربوطه در تاریخ ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ آغاز شد؛ پرونده‌ای قطور که ۲۲ متهم اصلی دارد و در ارتباط با آن ۶۱ نفر بازداشت شده اند.
کد خبر: ۹۸۳۱۷۹
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴ 08 June 2020
 به گزارش «تابناک»، دادگاه محاکمه اکبری طبری و سایر همدستانش را باید از آن جهت منحصر بفرد دانست که قوه قضائیه بر آن شد تا مبارزه با فساد را از درون قوه آغاز کرده و در این ارتباط مماشاتی با کسی نداشته باشد، اما شخصیت‌های اصلی این پرونده چه کسانی هستند و به چه جرمی پای میز محاکمه کشیده شدند؟
 


اکبر طبری؛ متهم ردیف اول

اکبر طبری متهم ردیف اول پرونده فساد در قوه قضائیه است. او که معاون اجرایی حوزه ریاست قوه قضائیه در دوره ریاست مرحوم شاهرودی و نیز آملی لاریجانی بود، با ورود سید ابراهیم رئیسی به قوه قضائیه از کار برکنار و در تیرماه ۱۳۹۸ بازداشت شد.  
گزارش تکان‌دهنده از تخلفات اکبر طبری - تابناک | TABNAK
طبری در طول سال‌های ریاست آملی‌لاریجانی بر دستگاه قضا، مدتی به‌عنوان مدیرکل امور مالی قوه قضائیه و معاون اجرایی حوزه ریاست، حضور داشته است؛ شخصیتی که سابق بر این نیز در دوران ریاست مرحوم هاشمی شاهرودی در قوه قضائیه حضور داشت.

برخی رسانه‌ها می‌گویند او پر نفوذترین چهره قوه قضائیه در حدود بیست سال اخیر بوده است. ظاهرا او نه حقوق خوانده و نه قاضی بوده بلکه مدرک تحصیلی اش در حوزه مهندسی است.

رسانه‌ها مدعی اند او رابطه مراد و مریدی با افراد بسیاری در قوه قضائیه داشته است. او همچنین عضو هیات رئیسه فدراسیون کنگ فو و هنر‌های رزمی بوده است.

به طور کلی اعمال نفوذ در پرونده‌ها و برخی روابط ناصواب، از جمله اتهامات اصلی طبری است که سخنگوی قوه‌قضائیه پیش از این به آن اشاره کرده بود.
 


حسن نجفی؛ متهم ردیف دوم پرونده

حسن نجفی متهم ردیف دوم پرونده و در حال حاضر متواری است. او به مشارکت در تشکیل شبکه چند نفری در امر ارتشاء، پرداخت رشوه به اکبر طبری و پرداخت رشوه به غلامرضا منصوری قاضی وقت اجرایی لواسان به مبلغ ۵۰۰ هزار یورو، متهم است.

نجفی در مورد ساخت و ساز‌های غیرمجاز در اطراف لواسانات و همچنین با همراهی برخی از مدیران توانسته است زمین‌های ارزشمندی را وارد حوزه شهری کند که در نتیجه الحاق آن ساختمان‌ها و ویلا‌های چشم نواز با پول‌های نامشروع احداث می‌شود.
 


فرهاد مشایخ؛ متهم ردیف سوم پرونده

فرهاد مشایخ متهم ردیف سوم پرونده به مشارکت در تشکیل شبکه چند نفری ارتشاء، تحصیل مال به مبلغ بیش از ۸۰ میلیارد وجه نقد، یک قطعه زمین واقع در نجار کلای لواسان و همچنین زمینی در کریم خان و تبدیل ۴۲ میلیارد ریال به سهام شرکت سیمان، پولشویی در دو واحد در ساختمان روما، فراهم نمودن موجبات ارتشاء میان اکبر طبری و رسول دانیال زاده، پولشویی و فراهم نمودن موجبات تحقق ارتشاء میان غلامرضا منصوری و حسن نجفی و پولشویی در خصوص دو واحد آپارتمان در روما متهم است.
 


رسول دانیال زاده؛ متهم ردیف چهارم

 رسول دانیال زاده فرزند حسینعلی است او با قرار وثیقه  آزاد است و به مشارکت در تشکیل شبکه در امر ارتشاء، پرداخت رشوه به اکبر طبری از طریق واگذاری چند پلاک ثبتی به وی، پرداخت ۳۰ میلیارد رشوه به حمید علیزاده بازپرس وقت شعبه ۱۵ کارکنان دولت و پرداخت رشوه به اکبر طبری به میزان ۱۸۳ میلیارد و ۲۳۳ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال متهم است.

رسول دانیال زاده یکی از بزرگ‌ترین بدهکاران بانکی ایران است که در تاریخ ۲۲ آبان ۱۳۹۸ خبر بازداشت او در کشور آلمان و بازگرداندنش به ایران منتشر شد. دانیال زاده بدهکار بانکی در دهه هفتاد بیشتر تمرکز خود را بر شعبه فردوسی بانک ملی گذاشت. اخذ وام و ال سی‌های کلان به اسم کارخانه نورد سمنان که در اغلب موارد با تخلف در اسناد و محل مصرف همراه بود، رشد سریع مالی او را رقم زد.
تایید مرخصی رسول دانیال زاده - تابناک | TABNAK

برخی از اخبار حکایت از آن دارد که این بدهکار بانکی اسپانسر بزرگ ستادی بوده است که به تازگی کمک‌های بابک زنجانی به آن توسط رئیس قوه قضائیه رسانه‌ای شد.

این خدمات در انتخابات ۹۲ و ۹۴  صورت گرفته و البته در ازای خدمات، از امتیاز دریافت تسهیلات سفارشی برادر یکی از مقامات دولتی هم بهره‌مند شده است. او در دولت تدبیر مشمول گشایش اقتصادی شد و از بانک‌های تحت سلطه یک باند خاص تسهیلات کلان دریافت کرد و البته پورسانت این تسهیلات را نیز به خوبی به این برادر پرحاشیه پرداخت کرده است. پورسانتی که شناسایی گوشه‌ای از آن توسط دستگاه نظارتی بزودی پای وی را به ندامتگاه سایر مفسدین اقتصادی خواهد گشود.

دانیال زاده مدتی از کشور متواری بود، اما ۲۲ آبان ۱۳۹۸ پس از گذشت یک ماه از علنی شدن موضوع فرار دانیال زاده به صورت رسمی قوه قضاییه اعلام کرد که با کمک سربازان گمنام امام زمان (عج) دانیال زاده در کشور آلمان شناسایی و به کشور بازگردانده شد.
 


مصطفی نیاز آذری؛ متهم ردیف پنجم

 مصطفی نیاز آذری فرزند کیومرث متهم ردیف پنجم پرونده است که پس از دستگیری اکبر طبری از کشور خارج شد. او به مشارکت در تشکیل شبکه در امر ارتشاء و پرداخت رشوه به اکبر طبری به میزان ۵ قطعه زمین در بابلسر متهم است.
 


مصطفی نیازآذری متولد ۱۳۵۷ و فرزند کیومرث نیاز آذری است. کیومرث نیاز آذری از زمانی که آقایان ری شهری و گلپایگانی وزیر اطلاعات بودند تا سال ۸۵ به طور پیوسته ریاست اداره کل اطلاعات استان مازندران را عهده دار بود که پس از بازنشستگی در سال ۸۵ تقریبا به مدت بیش از ده سال ریاست دانشگاه آزاد مازندران را عهده دار شد که با آمدن ولایتی وی را از این سمت برکنار نمود.

کیومرث نیازآذری پسرعموی حسین نیاز آذری یکی از نمایندگان شهر بابل هم در مجلس نهم و هم در مجلس دهم بود.  

حسین نیاز آذری قبل از تکیه زدن به مسند نمایندگی در زمان محمود احمدی نژاد ریاست آب و فاضلاب تهران بزرگ و قائم مقامی شرکت آب و فاضلاب استان تهران را عهده دار بود.

گفتنی است مصطفی نیاز آذری به پشتوانه پدرش، کیومرث نیاز آذری، از رانت‌های مختلف اقتصادی بهره‌مند شده است و البته شایان ذکر است که خاندان نیازآذری بخش بزرگی از ییلاقات بندپی سوادکوه و بندپی شرقی بابل را به غنیمت گرفتند.


 متهم ردیف ششم

متهم ردیف ششم ج.س آزاد با قرار وثیقه به معاونت در فراهم نمودن موجبات رشوه میان اکبر طبری و رسول دانیال زاده و پرداخت رشوه به اکبر طبری و همچنین مشارکت در تشکیل شبکه چند نفری شبکه ارتشاء با وصف سردستگی اکبر طبری که در دادسرا مفتوح است، متهم است.
 
او فارغ التحصیل رشته برق از دانشگاه علم و صنعت و مدیرعامل سابق شرکت اسپک و رئیس هیئت‌مدیره شرکت اکسیر نوین فرآیند آسیا بوده است. وی از جمله صنعتگرانی است که طی سال‌های اخیر به عنوان کارآفرین نمونه معرفی شده بود.

محمد انوشه؛ متهم ردیف هفتم

محمد انوشه متهم ردیف هفتم پرونده، متواری و ساکن آلمان است او به فراهم کردن موجبات تحقق بزه ارتشاء از طریق مرتبط نمودن جلیل سبحانی و اکبر طبری، تحصیل مال از طریق نامشروع و مشارکت در تشکیل شبکه چند نفری در امر ارتشاء متهم است.
 

علیرضا صادقی؛ متهم ردیف هشتم

متهم ردیف هشتم پرونده علیرضا صادقی است. او آزاد با قرار وثیقه  و  به فراهم نمودن موجبات ارتشاء میان رسول دانیال زاده و اکبر طبری و پولشویی از طریق انتقال آپارتمان متهم است.
 


غلامرضا منصوری؛ متهم ردیف نهم

 متهم ردیف نهم غلامرضا منصوری که از کشور متواری شده است به دریافت رشوه بالغ بر ۵۰۰ هزار یورو متهم است.
 


غلامرضا منصوری، قاضی وقت اجراییات شهرستان لوسانات بوده است. جایی که به دلیل ساخت و ساز‌های غیر مجاز آقازاده ها، چند سالی است بورلی هیلز آن (باستی هیلز)، در کانون توجه افکار عمومی قرار گرفته و بخش‌هایی از خانه شبنم نعمت زاده (دختر مهندس نعمت زاده وزیر سابق صمت) به دستور قوه قضاییه تخریب شد. ارزش این ویلا چند ده میلیارد تومان اعلام شده است.
 

حمیدرضا قربانی؛ متهم ردیف دهم

متهم ردیف دهم،  حمیدرضا قربانی است او به تاثیر دادن نفوذ اکبر طبری در تصمیمات قضایی شعبه ۱۵ کارکنان دولت در خصوص رسول دانیال زاده و سایرین و همچنین تاثیر دادن نفوذ اکبر طبری در جریان رسیدگی به پرونده اتهامی داود سرخوشی و سایرین و دریافت رشوه به میزان ۳۰ میلیارد ریال متهم است.
 

بیژن قاسم زاده؛ متهم ردیف یازدهم

 متهم ردیف یازدهم بیژن قاسم زاده است. او  آزاد با قرار وثیقه و  به تاثیر نفوذ اشخاص دولتی در پرونده وریا مولانایی و تاثیر دادن نفوذ در پرونده حسین حاجی زاده و نادر شریف زاده به مبلغ ۲۸ میلیارد ریال متهم است.
در مورد بیژن قاسم زاده در ویکی تابناک بیشتر بخوانید

بیژن قاسم زاده، بازپرس سابق دادسرای فرهنگ و رسانه است. قاسم زاده که سابق بر این احکامی، چون بازداشت امیرحسین مقصودلو معروف به تتلو و نیز فیلترشدن تلگرام را صادر کرده بود، به اتهام فساد مالی در مهرماه ۱۳۹۸ بازداشت و راهی زندان شد.

در این ارتباط غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه ۰۹ مهر ۱۳۹۸ به رسانه‌ها گفت: بازداشت قاسم زاده بازپرس سابق دادسرای فرهنگ و رسانه را نباید به ماجرای فیلتر تلگرام ارتباط داد. به گفته اسماعیلی، وی در رابطه با پرونده تعدادی از عناصر بازداشت شده در قوه قضاییه، بازداشت شده است.
 

 امیر عباس مصدق خاقان؛ متهم ردیف دوازده

متهم ردیف دوازدهم امیر عباس مصدق خاقان، فرزند محمدرضا، متولد ۶۳، آزاد با قرار وثیقه شغل کارشناس رسمی دادگستری. اتهامات وی معاونت در جرم خرید زمین از آقای حمید محمدی توسط اکبر طبری از طریق تسهیل وقوع جرم با مباشرت آقای طبری و جعل در سند رسمی موضوع اظهار عقیده برخلاف واقع در نظریه کارشناسی به درخواست آقای طبری و ارائه آن به شعبه دوم دادگاه حقوقی است.
 

مهدی زاهدیان؛ متهم ردیف سیزده

 متهم ردیف سیزدهم مهدی زاهدیان فرزند ابوالقاسم متولد ۵۱، شغل وکیل دادگستری و آزاد با قرار قبولی وثیقه به فراهم نمودن موجبات جرم ارتشاء از طریق مذاکره و وجه بین دانیال زاده و مرتضی علیزاده به مبلغ ۳۰ میلیارد ریال، تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۷۰ میلیارد ریال از طریق دانیال زاده و فراهم نمودن موجبات تحقق ارتشاء به مبلغ ۲۸ میلیارد ریال همچنین تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۲ میلیارد ریال متهم است.
 

فرهاد پور عمل؛ متهم ردیف چهارده

 متهم ردیف چهاردهم فرهاد پور عمل متولد ۴۳، به معاونت در جرم خرید زمین متعلق به حمید محمدی توسط آقای طبری از طریق تسهیل وقوع جرم با مباشرت آقای طبری متهم است.
 

علی دیواندری؛ متهم ردیف پانزده

متهم ردیف پانزدهم علی دیواندری فرزند محمد متولد ۴۶، متهم به اعمال نفوذ با سوء استفاده از روابط خصوصی است.   علی دیواندری عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و رئیس اسبق بانک‌های ملت و پارسیان است. دیواندری به اتهام قاچاق ارز و نیز دیگر جرائم مالی شهریور ماه ۱۳۹۸ بازداشت  و دادگاه رسیدگی به اتهامات او و دیگر شرکایش آغاز شد.

کارشناسی مدیریت دولتی از دانشگاه تهران ۱۳۶۸،  کارشناسی ارشد مدیریت دولتی از دانشگاه تربیت مدرس ۱۳۷۳ و دکتری مدیریت استراتژیک از دانشگاه تهران ۱۳۸۰ سوابق علمی و تحصیلی او را تشکیل می‌دهد.  
علی دیواندری راهی زندان شد - تابناک | TABNAK
معاونت اداری مالی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران ۱۳۷۳-۱۳۷۵،  مشاور مدیرعامل و رییس مرکز تحقیقات بانک ملت ۱۳۷۶-۱۳۸۳،  عضو هیات مدیره بانک ملت ۱۳۸۳-۱۳۸۴،  مدیرعامل بانک ملت ۱۳۸۴- ۱۳۹۲،  عضو هئیت مدیره بانک پارسیان،  مدیرعامل بانک پارسیان و رییس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی از جمله سوابق اجرایی اوست.  

جواد ترکمان؛ متهم ردیف شانزده

متهم ردیف شانزدهم جواد ترکمان فرزند حسین متولد ۳۷، کارمند وقت معاونت اجرایی قوه قضاییه، به معاونت در بزه، گرفتن وعده و تعهد با ادعای داشتن نفوذ و ارتباط با ماموران دولتی متهم هستند.
 

علی صادقی؛ متهم ردیف هفده

متهم ردیف هفدهم علی صادقی، متولد ۵۵، آزاد با قرار وثیقه، متهم است به معاونت در بزه گرفتن وعده و تعهد یا اذعان داشتن نفوذ در ارتباط با برخی ماموران دولتی با وصف مباشرت آقای طبری است.
 

علی تن پوشان؛ متهم ردیف هیجده

متهم ردیف هیجده؛ علی تن پوشان. متهم ردیف هجدهم علی تن پوشان متولد سال ۶۱، متهم است به فراهم نمودن موجبات ارتشا بین آقای طبری و سبحانی.
 

بهرام حیدری؛ متهم ردیف نوزده 

متهم ردیف نوزدهم بهرام حیدری فرد متولد ۳۱، شغل وکیل دادگستری، به فراهم نمودن موجبات تحقق ارتشا بین آقای طبری و نیازآذری متهم است
 

محمد هنرور؛ متهم ردیف بیستم

متهم ردیف بیستم محمد هنرور به ۵ فقره جعل اسناد رسمی از طریق ثبت سند به نام همسر اکبر طبری بدون حضور وی در دفتر خانه و اخذ اثر انگشت آقای طبری به جای نامبرده متهم است.
 

حسین حاج رضا؛ متهم ردیف بیست و یک 

متهم ردیف بیست و یکم حسین حاج رضا فرزند عبدالله، به مشارکت در پرداخت رشوه به قاسم زاده به مبلغ ۲۸ میلیارد ریال متهم است.
 

نادر شریف نجار؛ متهم ردیف بیست و دو

متهم ردیف بیست و دوم نادر شریف نجار که با دستگیری متهم اصلی از کشور متواری شده به مشارکت در پرداخت رشوه به آقای بیژن قاسم زاده به مبلغ ۲۸ میلیارد ریال متهم است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۴
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۵۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
طرف چندین سال در قوه قضاییه سمت داشته بعد تازه بازداشت شده؟!یا سیستمهای نظارتی و کنترلی در این قوه ( و البته بقیه جاها)خیلی ضعیف عمل می کنند و یااینکه مشکل خیلی حادتر از این حرفاست و بازداشت اینها هم صرفا تسویه حساب جناحی و یا مشکلاتی از این دست است!
پاسخ ها
ناشناس
| Australia |
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
بیژن قاسم زاده
ایشون یار غار آقای تاج مدیریت فوتبال بوده
ایشون کسی بوده که همه رو تهدید کرد
این مدیریت اصفهانی چکاره نکرد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
تسویه حساب جناحی ؟مثلا بین کدوم جناح ها؟ بر اساس کدوم سند و مدرک؟تو در مورد جناح ها در ایران چقدر میدونی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
تاریخ مصرفشون الان تموم شده
farhad
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
نه بابا الكي نگيد اينا كه مقصر نيستن اينا سرمايه هاي نظامن مقصر من كارمندم كه اگه قسط 300تومنيمو نريزم بانك حساب خودم و ضامنم رو ميبنده ميان از حلقومم ميكشن بيرون وگرنه اگه اينا هم مقصر بودن اموالشون مصادره ميشد زنداني ميشدن پول بيت المال برميگشت پس الكي نگيد. اينا سرمايه هاي نظامن وگرنه با متهم كه اينطوري رفتار نميشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
سلام خسته نباشید
عکس حجت الاسلام غلامرضا منصوری رو بزارید مردم با ایشون بیشتر آشنا شوند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
حجت الاسلام ؟؟؟
ناشناس
| France |
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
حاج آقا منصوری سمت مهمتری در دادسرای ناحیه۱ داشته اند همچنین حکم‌بازپرس ویژه هم داشتند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
یحتمل ایشان در حال حاضر در بورلی هیلز واقعی دارن یورو‌های دزدی رو خرج می کنن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
دزدی در لباس روحانیت
ناشناس
|
Hong Kong
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
چه خبره؟؟؟چرا فساد باید اینقدر راحت در جای جای مملکت ریشه دوانده باشه و‌ جا خوش کرده باشه؟؟؟؟؟
نهادی مثل خود قوه قضاییه که باید کم و‌غمش عدل و داد و جلوگیری از جرم باشه، چرا خود با بحث اختلاس و دزدی اونم در این مقدار مواجه شده؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
خوب چه فایده!؟ اینا که نصفشون متواری هستن بقیه هم با قید وثیقه آزاد!!!! نه عزیز دل برادر فساد تو این مملکت از بین نمی ره! شاید کشور از بین بره اما فساد نه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
خیلی های دیگه را از لیست جا انداختی . یک بار دیگه مرور کن .شاید هم نمی تونی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
به خودم دارم شک میکنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
به سوابق کامل غلامرضا منصوری؛ متهم ردیف نهم در بازپرسی شعبه نهم دادسرای فرهنگ و رسانه و روحانی کاروانهای حج و ........... اشاره نکردید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
درسال 1387 از رییس فدراسیون شکایت کردم تخلفات محرز بود تبانی کرد با دادیار اظهارنظر دادسرای کارکنان دولت و منع پیگرد زد و سپس با اعتراض رفت 1057 و نوشتند مسئولیتی در شکایت مطروحه ندارم فهمیدم باند متشکلی هستند . چندی بعد از طرف رییس فدراسیون مسئولیت گرفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
اینا که یا متواری هستند یا به قید وثیقه آزاد
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
ما شاء الله، چه چهره‌هایی! مخصوصاً حاج آقا منصوری.

چقدر مفسد پرور هست این سیستم ما. از ظاهر همه هم که معلوم هست افراد موجه به دنیا آمده هستند!!!
آن وقت چرا نباید انتظار داشت که جوانان (متخصصینی که از دید همین آدمها غیر متعهد و غیر موجه هستند!) ما از این مملکت بروند.

منتشرکن لطفاً، بدون سانسور!
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
متهم ردیف صفر رو هم میگفتین بد نبود .
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
ضمن تبریک به قوه قضائیه جهت به محاکمه کشیدن این افراد صاحب نفوذ بزرگ ، باید به عرض برسانم که تشکیل یک پلیس اقتصادی و رصد معامله های بزرگ و همچنین پیگیری تمام پرونده های اقتصادی و به اشتراک گذاشتن اطلاعات دستگیری ها و اتهامات باعث می شود هزینه دخالت ماموران دولتی بسیار بالا برود و بخاطر مطبوعات آزاد و پلیس اقتصادی جرعت رشوه گرفتن و کارسازی برای کارمندان دولتی پایین بیاید. همچنین رصد منابع درامدی ریئس ها و نمایندگان مجلس می تواند خیلی موثر باشد.
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
چرا بعضی از متهمان عکس ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
متاسفانه در ايران با مجرمان و مفسدان برخورد شديد و سريع نميشه. كسيكه فكر دزدي و فساد داره اگر بدونه در صورت ارتكاب جرم با او بشدت و قاطعيت برخورد ميشه آيا باز جرات انجام جرم داره؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
واقعا نميشه به هر طريقي شده از راههاي بين المللي مفسدان فراري را به كشور برگرداند و مجازات كرد تا ديگه كسي فكر انجام جرم و فرار از كشور را نداشته باشه؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
اگر مفسدي در هر پست و مقامي كه باشه بدونه در صورت انجام جرم و فساد بسرعت وقاطعيت اعدام ميشه و البته براي موارد قبلي اينكار انجام شده باشه بنظرتون بازم جرات انجام چنين دزديهايي را داره؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
كاش رهبر معظم از دستگاههاي مختلف بخواهند بشدت و سرعت با مفسدان برخورد بشه و شرايط بصورتي باشه كه كسي جرات تكرار چنين كارهايي را نداشته باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
واقعا انسان چه موجود عجيبيه! اينها فكر نميكنن يه روز كه دير هم نيست ميميرند؟! اينهمه مال و ثروت اونهم از راه دزدي و حق مردم را بري چي ميخوان؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
"مصطفی نیازآذری متولد ۱۳۵۷ و فرزند کیومرث نیاز آذری است. کیومرث نیاز آذری از زمانی که آقایان ری شهری و گلپایگانی وزیر اطلاعات بودند تا سال ۸۵ به طور پیوسته ریاست اداره کل اطلاعات استان مازندران را عهده دار بود که پس از بازنشستگی در سال ۸۵ تقریبا به مدت بیش از ده سال ریاست دانشگاه آزاد مازندران را عهده دار شد."
چگونه است که یک نفر اطلاعاتی بعد از بازنشستکی «به مدت بیش از ده سال ریاست دانشگاه آزاد مازندران» بوده است.؟ آیا حساب کتابی تو این کشور نیست. بقیه را هم بخوانید. دست کمی از این یکی ندارند ماشالله همه باصطلاح دانشگاه دیده اند که البته بعید میدانم مدرک این اقایون بی شیله پیله باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
""""گفتنی است مصطفی نیاز آذری به پشتوانه پدرش، کیومرث نیاز آذری، از رانت‌های مختلف اقتصادی بهره‌مند شده است و البته شایان ذکر است که خاندان نیازآذری بخش بزرگی از ییلاقات بندپی سوادکوه و بندپی شرقی بابل را به غنیمت گرفتند."""""
اگه خدا بخواهد داريم برميگرديم به زمان قاجار و قبل تر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
اگریک درصدازحکم اسلام درکشوراجرامیشدشایداینطورنمیشد
شکری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
الحمدلله که خود صادق خان و اخوان مکرم همه شون پاک ومنزهند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
پرونده های فسادی که توسط این باند فاسد قضایی مختومه شده یا آرایی که برای متهمان بیگناه سوئ پیشینه شده چه میشود ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
به پرونده دادستان سابق تهران که به سفارش دخترش علیه استادش تشکیل شده چرا رسیدگی نمیشود ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
متهم ردیف اول تمام اختلاس ها ودزدیهای بیشمار خامنه ای هست چون همه زیر دست او هستن او با دستبند وپابند باید بعنوان متهم تمام دزدی هایی که از اول رهبریش بر ایران تا الان صورت گرفته در دادگاه حاضر شود
یک جانبازجنگ تحمیلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
اگرچه برخوردجناب اقای رئیسی قابل تقدیرواین عمل دستگاه قضایی راقوی وپاک خواهدکرد، امافساددردادگاهها وکارمندان آنان درجایی که بایدملجابیچارگان وستمدیدگان وفریادرس مظلومان باشدضایعه ای بس عظیم وخسارتی جبران ناپذیربرخدمتگزاران صدیق وبرکل دستگاه نظام اسلامی ما واردنمود، استدعادارم، جناب آقای رئیسی همچنان بامفسدان ومجرمان باشدت برخوردنمائیدونترسیدودوروزدنیاارزشی نداردکه احیاناازمجرمان وطرفدارانشان بترسیم!!!!.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
99 درصد بدبختی این مردم زیر سر این زالوهاست... واین تنها سر کوه یخ فساد است که از آب بیرون زده...
ناشناس
|
-
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
وجه مشترک ظاهری همه مفسدان ، گردنشان را با تبر هم نمی توان زد.
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
خداوند لعنت کند .
ناشناس
|
France
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
قوه قضائیه، قاضی، بازپرس، قانون، عدالت؟؟؟!!!!
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
چرا حجت الاسلام از اسم منصوری حذف شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
این طور که معلومه کله ی همه ی کبک ها زیر برفه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
علت اصلی در بروز اینگونه فجایع برای نظام ،عدم حضور فعال رکن چهارم دمکراسی میباشد ، تصور کنید روزنامه نگار با هزینه کردن امنیت جانی و شغلی خود و فقط به صرف احساس انجام وظیفه میتوانست انچنان ریسک اینگونه تشکلهای نظام یافته فساد را افزایش دهد که در نهایت این ابروریزی با حداقل خسارت و هزینه ،برای دیگران درس عبرت شده ودر نهایت نظام بیشترین سود را متوجه خود میکرد که همان پالایش سیستم به جهت تداوم بود. ولی افسوس که فرصتها یکی پس از دیگری در حال از دست رفتن است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
خبر بد فوری و محرمانه:

دیواندری که در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به 20 سال حبس محکوم شده است، دستگیر و برای اجرای حبس به زندان منتقل شد

اما فردای آن روز به دستور دادستان تهران به مرخصی اعزام شد!!!!!!!!
چرا؟؟؟؟؟
آیا نفوذی صورت گرفته؟

طبق ماده 520قانون آیین دادرسی کیفری، اعطای مرخصی به این محکومین، قبل از تحمل یک سوم محکومیت، ممنوع است‌؛ مگر در زمان فوت یا بیماری بستگان درجه یک زندانی یا حداکثر یک هفته مرخصی برای اخذ رضایت شاکی.
پس سوال اینجاست که مبنا و مستند قانونی اعطای مرخصی به چنین محکومی، در فاصله زمانی کوتاهی از شروع حبس وی، چیست؟!!!

طبق قانون هیچ کس حق جلوگیری از اجرای حکمی که قطعی است را ندارد، اجرای حکم متوقف نمی‌گردد، مگر در جایی که اعاده دادرسی مورد قبول قرار گرفته باشد؛که در این پرونده این اتفاق نیافتاده است.
صالح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
مبادا فکر کنید که فساد سیستماتیک کشور را فرا گرفته که نمی بخشمتون
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
این پرونده متهمان بانک سرمایه به کجا انجامید چرا قوه قضایه به پرونده یک سری افراد خاص رسیدگی می کنه ولی در میانه راه دادرسی دادگاه به زمان نامعلوم موکول می شود؟؟؟؟
دزدان اموال عمومی با غارت سرمایه های معلمان و بانک با قرار وثیقه های اندک در حال گذران زندگی سوپر لوکس خود در تهران هستند این چه مدل عدالتیه که دزدی کنی بعد با اعمال نفوذ با قرار وثیقه اندک در جامعه زندگی کنی و کماکان بر بعضی از مسند های دولتی و یا نیمه دولتی در شرکت های خصولتی و یا فدراسیون ها کماکان بر مسند قدرت باشی؟؟؟!!!
نمونه بارز فردی است که به قول نماینده دادستان مهره کلیدی فساد در بانک سرمایه معرفی شده ولی نام برده بدون هیچ خللی در زندگی و موقعیت شغلی در حال امجام فعالیت های مالی و اقتصادی می باشد و کماکان در هیت مدیره ها و ... پست و سمت دارد
خخخخخخخخ
|
United States
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
نترس ازون که های و هو دارد بترس ازاون که سر بتو‌ دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
خانه از پای بست ویرانه است
مرتضی عرب سلمانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
هرچیز که بگنند نمکش می زنند وای به روزی که بگنند نمک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
وای سرم درد گرفت خدایا...شبکه دزدان حرفه ایی برماحکومت میکنند
شبنم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۸
یعنی جرم جلیل سبحانی ۱۵ میلیون تومان رشوه است ؟ خوبیت نداره این بنده خدای معصوم و بی گناه رو واسه این چند غاز هی میارن دادگاه ....
ناشناس
|
Germany
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۹
متهم ردیف ششم (سبحانی) فقط 6.5 میلیارد یورو معادل 7.5 میلیارد دلار اختلاس کرده. کل فروش نفت ایران در سال گذشته 6 میلیارد بوده. یعنی کل ملت ایران یه طرف، این آقا یه طرف. تازه طرف ترازوی این آقا سنگین تره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۵
وقتی که دولت انقلابی سرکار نباشد نتیجه اش میشود همین . رشد فساد و و مفسدان و غارت بیت المال و سوءاستفاده از منصب و امکانات دولتی.
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۶
واقعان خسته نباشند نیروهایی که توانسته اند
با زحماتشا بر طبل رسوای این گرگان بکوبند
خداوند نگهدار خودشان وخانوادهایشان باشد
خسته نباشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
و اینجوری شد که فساد از داخل قوه قضاییه به بانک ملت و ملی و مرکزی و دانشگاه تهران و صنعت کشور کشیده شد. اینکه کسانیکه در پستهای بالاتر از مدیرعامل و معاون اجرایی قوه مشغول بوده اند سالهاست رشوه خواری میکنند اگر فساد سیستمی نیست پی چیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
برای خودم متاسفم .فقط میشه همین رو گفت ، وقتی دارم بدون کمک از دولت کارآفرینی میکنم و به غیر از خودم دو سه نفر هم مشغول میشن، دولت به جای گرفتن دستم ،از پاهام میگیره که زمین بخورم ....خیلی هوا سنگینه!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
گر قرار است مست گیرند در شهر هر ان که هست گیرند
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
کی فکر میکرد انقلاب مقدس اسلامی به اینجا کشیده بشه؟ نه تعهد ونه تخصص. اینها اسم اسلام را خدشه دار کردند. میبایست اعدام میشدند.
ابوذر رصوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
هرچه بگندد نمکش میزنند.....وای به روزی که بگندد نمک
به امید فرج عادل برحق و رسوا کننده مدعیان پوشالی عدالت قائم آل محمد (ص)
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
بستر فساد زاست. به قول بنده خدا مردار رو ول کردن مگس کش ورداشتن دنبال مگس ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نحوه برگزاری امتحانات مدارس 1399 1400 انتخابات 1400 غزه نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری