ورودی آب سد‌ها از ابتدای سال آبی جاری تا نیمه آذر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۲ برابر رشد داشته است.
کد خبر: ۸۵۷۹۸۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸ 06 December 2018
ورودی آب سد‌ها از ابتدای سال آبی جاری تا نیمه آذر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۲ برابر رشد داشته است.

سرپرست گروه بهره برداری از سد‌های کشور شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب کشور، وحید عسگری نژاد درگفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: از ابتدای سال آبی جاری تا نیمه آذر، ورودی آب سد‌ها حدود ۶.۵ میلیارد مترمکعب است که این رقم درمدت مشابه سال گذشته حدود ۳ میلیارد مترمکعب بوده است.

عسگری نژاد با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۷۸ سد مهم در حال بهره برداری در کشور وجود دارد افزود: ظرفیت این سد‌ها معادل ۵۰ میلیارد مترمکعب است.
وی گفت: خروجی آب از سد‌ها تاکنون ۴ میلیارد مترمکعب بوده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۵.۵ میلیارد مترمکعب بوده است.
سرپرست گروه بهره برداری از سد‌های کشور شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب کشور موجودی فعلی آب درمخازن سد‌های کشور را ۲۲.۵ میلیارد مترمکعب دانست و ادامه داد: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با ۸ درصد افزایش مواجه است.

عسگری نژاد با اشاره به اینکه هم اکنون ۵۵ درصد مخازن سد‌های کشور خالی است گفت: ۱۷ سد بیش از ۹۰ درصد ظرفیت خود و ۱۱۱ سد کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت خود موجودی دارد.

وی میزان بارش‌ها از ابتداری مهرماه را تا نیمه آذر بطور متوسط در کل کشور ۷۸ میلی متر دانست و ادامه داد: در مدت مشابه سال گذشته این رقم معادل ۲۵ میلی متر بوده همچنین متوسط بارش‌ها در دراز مدت درمدت مشابه ۴۱ میلی متر بوده است.

سرپرست گروه بهره برداری از سد‌های کشور شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب کشور با اشاره به اینکه روند بارش‌ها افزایشی است افزود: بیشترین میزان بارش در استان گیلان با ۴۲۵ میلی متر بارش در دوماه و نیم گذشته و کمترین میزان بارش هم در استان سیستان و بلوچستان با ۳ میلی متر بارش بوده است.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
فتح خرمشهر جوشن کبیر شب قدر ترزامی هوآوی انصارالله یمن برگزیت زیبا حالت منفرد علی ربیعی