بازدید ۱۰۶۳۳
هم اکنون دیرکرد در پرداخت حقوق و قطع برخی تسهیلات سالانه و در مواردی تعدیل نیرو، موجب نارضایتی کارکنان شده و کارکنان این شرکت خواستار رسیدگی سهامداران عمده و هیأت مدیره و مسئولان صنعتی و کارگری کشور هستند.
کد خبر: ۱۵۱۹۰۷
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۶:۱۰ 05 March 2011
سرویس اقتصادی ـ بروز مشکلات مدیریتی در کارخانه سیمان کارون، موجب نارضایتی کارکنان شده و برای همین، کارکنان این شرکت نیز خواستار رسیدگی سهامداران عمده و هیأت مدیره و مسئولان صنعتی و کارگری کشور هستند.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، در سه سال گذشته، شرکت سهام عام سیمان کارون، به دلیل عملکرد ضعیف مدیریتی، به تدریج با مشکل تعمیر خط تولید و توقف مقطعی آن، توقف فعالیت عمرانی و ساخت خط تولید جدید، کاهش فعالیت بازاریابی و فروش و سود و درآمد شرکت، برخی مشکلات گوناگون و انتقال مشکلات و افزایش فشار به کارکنان روبه رو شده است.

بنا بر این گزارش، چندی پیش، هیأت مدیره سیمان کارون، اقدام به تغییر مدیرعامل این شرکت کرد و از آنجا که 51.8 درصد سهام شرکت سیمان کارون (سهامی عام) در بورس متعلق به بخش خصوصی و مابقی سهام به وزارت نیرو و بنیاد مستضعفان و سهامداران عمومی است، این سهامداران باید فکری به حال وضعیت شرکت کنند و مشکلات آن را کاهش دهند.

در این باره باید گفت، از زمان انتصاب این مدیرعامل جدید، دوره تعمیرات و توقف حاصل از آن افزایش چشمگیری داشته که سبب بروز مشکلات فراوان شده است.

این گزارش می افزاید، این کارخانه، دارای یک خط جدید طرح توسعه است، ولی از زمان انتصاب مدیرعامل، خط مورد نظر غیر فعال شده است.

با توجه به موقعیت این کارخانه در مسجد سلیمان اهواز و نزدیکی آن به دو منطقه، یعنی نقطه صفر مرزی شلمچه و بنادر جنوب ـ که تأثیر بسیاری در رشد فروش و بازاریابی دارند ـ شرایط ویژه ای برای صادرات و نفوذ سیمان کارون در بازارهای درونی و کشورهای همسایه وجود دارد، ولی مدیریت شرکت از این موقعیت صادراتی بهره ای نبرده است.

از سوی دیگر، طرح های عمرانی بزرگ در جنوب کشور و خوزستان، ظرفیت چشمگیری برای بازاریابی به شمار می رود. هم اکنون سد و نیروگاه برقابی «گتوند» به عنوان بزرگترین سد کشور، در نزدیکی کارخانه است و نیز انواع طرح های عمرانی سدسازی، صنعتی و نفت و گاز در نزدیکی کارخانه در حال فعالیت هستند و خوزستان، تشنه تأمین سیمان از کارخانه های مجاور است؛ اما در این زمینه نیز به جای حضور سیمان کارون، شاهد حضور سیمان با برندهای دیگر از استان هایی هستیم که فاصله زیادی با خوزستان دارند.

مدیریت این شرکت، قادر به فروش محصولات و بازاریابی مطلوب نبوده و در شرایطی که شاهد وجود سیمان کارخانه های دیگر در منطقه هستیم و سیمان شهر کرد، بهبهان، مازندران، کردستان، سپاهان، هگمتان و ساروج با وجود مسافت زیاد در منطقه وجود دارد، معلوم نیست چرا سیمان کارون، موفق به افزایش تولید و بازاریابی بیشتر نیست و از ضعف مدیریتی رنج می برد و چرا سهامداران و هیأت مدیره نسبت به این مسایل بی توجه هستند؟!

بنابراین، همه عوامل دست به دست هم داده تا به علت مدیریت ضعیف در فروش محصولات استراتژیک کارخانه، این واحد صنعتی عمرانی دچار مشکل شود و به این ترتیب، فشار مستقیم به پرسنل زحمت کش شرکت وارد آورد.

هم اکنون دیرکرد در پرداخت حقوق و قطع برخی تسهیلات سالانه و در مواردی تعدیل نیرو، موجبات نارضایتی کارکنان را فراهم آورده و کارکنان این شرکت، خواستار  رسیدگی سهامداران عمده و هیأت مدیره و مسئولان صنعتی و کارگری کشور هستند.

گویا در اوضاع کنونی، سهامداران عمده باید با راهکارهای گوناگون مانند واگذاری سهام، تغییر هیأت مدیره و مدیرعامل، افزایش سرمایه گذاری و پیگیری بازسازی و نوسازی طرح های شرکت و ... نسبت به بهبود شرایط سیمان کارون و بهره گیری از ظرفیت های موجود، اقدام کرده و با بیان مشکلات موجود، راهکارهای تأمین مالی، فناوری و... را جستجو کنند و دست کم مشکلات کارکنان را رفع کرده و مانع از بدتر شدن وضعیت مالی شرکت شوند.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۴
با این رکودی که در بخش ساختمان وجود دارد چگونه می توان سیمان فروخت ؟ بقیه کارخانه های سیمان هم کم وبیش همین وضع را دارند.
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۴
اول کیان تایر بعد سیمان کارون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۴
شما چرا از پرداخت نشدن حق الزحمه استاتید حق التدریس در پیام نور نمی نویسید؟ چرا از پرداخت نشدن وامهای دانشجویی دانشگاه فردوسی نمی نوییسد که «در بهار» تقاضای آن داده شده بود؟ چرا از پرداخت نشدن پژوهانه دانشجویان دکتری نمی نویسید که قرار بود بهار پرداخت شود؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۰ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۵
نبود نظارت و ضعف مدیریت
در این کارخانجات مدیران پاداش های چند میلیونی به عناوین مختلف در طول سال می گیرند و کارگران ماه ها حقوق نمی گیرند. اگر پاداش های در طول یک سال هیئت مدیره و مدیر عامل و معاونان را جمع کرده و به عنوان حقوق به کارگران بدهند حداقل می تواند تا چند ماه نیاز های آن هارا پوشش دهند.
اهوازی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۶ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۵
در این استان متاسفانه کارگرانی که با اینگونه مشکلات درگیر هستند کم نیستند و باعث تعجب این است که در شرکتها و ادارات دو لتی این فشارهابه این قشر محروم بر اثر تصمیمات غلط و غیر مسئولانه مدیران ( که فقط به فکر حفظ مناسب خود می باشند) بسار بیشتر از بخشهای خصوصی است ما ماندهایم که نقش استاندار- نمایندگان مجلس و... چیست ؟! علی الخصوص نمایندگان اهواز راستی میشود با 16 سال وبیشتر سابقه کار انهم با حقوق 3500000 کار کرد و زندگی عادی نمود؟!!! حال اقایان بنشینند و حساب وکتاب کنند ایا این نوعی برده داری نووین نیست؟!البته هیچ وقت یادمان نرود که خوزستان دین خود را به اسلام ادا نموده حال نوبت مسولان است که دین خود را به این مردم پس بدهند
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۵
چقدر دروغ مینویسید اینها که گفتید همه دروغ است نکند دم عیدی میخواهید با این حرفها از سهامداران چیزی بگیرید. ......... ای تابناک ناقلا..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۴ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۵
دروغ تو می گویی که نمی خواهی منافعت به خطر بیفتد..... ناقلا
کارگر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۵
ضمن تایید برخی موارد فوق تاکید میشود مهمترین مشکلات سیمان کارون شامل : نداشتن برنامه بلند مدت فروش وتولید همراه با انعطاف -بی توجهی به منابع انسانی ونیروهای کارآمد ومتخصص -مدیریت سنتی وسلیقه ای -بی توجهی به آموزش وعوامل رقابتی -باند بازی ومنفعت طلبی مدیریت درسطح کلان وپایین -استخدام بدون برنامه ورابطه ای - نداشتن دیدگاه اقتصادی وکارشناسی در بازرگانی
بی توجهی عمیق به نیازهای فرهنگی واجتماعی و...... می باشد هرچند که مدیرعامل جدیدکه بسیار باتجربه وفنی بوده ودر زمینه رفع مشکلات فنی وپشتیبانی قطعات وتعمیرات وپرداخت حقوق ماهیانه عملکرد خوبی داشته است اما درکل نیازمند تغییر وتحول دیدگاه وعملکرد مدیریتی همراه بامشارکت بهینه کارکنان می باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۳ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۶
باز از کی پول گرفتین شما؟
کارگر
|
United States
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۶
ظاهرا" شرکت مزبور از زبان کارگران جوابیه برای تابناک ارسال نموده اند، به عنوان یک کارگر یا تائید تمام موارد این روزنامه خدمت گزار و با تشکر از مدیر مسئول آن باید عرض کنم ارسال کننده نامه به تابناک چرا از پول لودری مجازی که معادل 40 میلیون تومان میباشد و در قالب پشت کارتی به مدیر عامل این شرکت و معاونین و مدیران و نور چشمی های مزبور از حق سهامداران بیچاره پرداخت میشود چیزی ذکر نشده که حقوق مدیریت محترم عامل این شرکت را به 30 میلیون تومان تبدیل مینماید و سایر معاونین را به 4 میلیون به بالا ، اینجانب نه تنها تمام موارد بالا را تائید بلکه خواستار اعزام یک هیئت تحقیق و تفحص را دارم بی شک از برادران خدوم و زحمت کش تابناک که در جهت چاپ موارد فوق به این کارگران زحمت کش قوت قلب دادند تشکر میکنم
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سامانه سعدی غلامرضا تاجگردون اعتبارنامه نمایندگی کاظم دلخوش حسین محمد صالحی