بازدید 6440

آمار باورنکردنی از میلیونرهای ایران

مؤسسه خدمات مالی و بانکی سوئیس اعلام کرد طی سال میلادی گذشته ۱۰۴ هزار نفر به جمعیت افرادی که یک میلیون دلار و بیشتر در ایران ثروت داشته اند افزوده شده است.
کد خبر: ۱۱۹۶۲۸۴
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۰ 02 October 2023


به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، مؤسسه خدمات مالی و بانکی سوئیس در گزارشی با بررسی وضعیت ثروت در جهان از افزایش قابل توجه جمعیت میلیونرهای ایران در سال ۲۰۲۲ خبر داده است.

براساس آمار این مؤسسه بین‌المللی تعداد افرادی که یک میلیون دلار و بیشتر در ایران ثروت داشته‌اند در سال ۲۰۲۲ به ۲۴۶ هزار نفر رسیده است. جمعیت میلیونرهای ایران در این سال نسبت به سال قبل از آن ۱۰۴ هزار نفر معادل ۷۳ درصد افزایش یافته است. جمعیت میلیونرهای ایران در سال ۲۰۲۱ میلادی بالغ بر ۱۴۲ هزار نفر برآورد شده بود.

براساس این گزارش، ایران در رتبه دوم جهان از نظر افزایش جمعیت میلیونرهای خود در سال ۲۰۲۲ میلادی قرار گرفته است. برزیل در رتبه نخست از این نظر قرار داشته است. جمعیت میلیونرهای برزیل با افزایش ۱۲۰ هزار نفری در سال ۲۰۲۲ به ۴۱۳ هزار نفر رسیده است.

نروژ، مکزیک، روسیه، اتریش، عربستان، سنگاپور، امارات و هلند نیز به ترتیب در رتبه‌های سوم تا دهم از نظر افزایش جمعیت میلیونرهای خود در سال ۲۰۲۲ قرار داشته‌اند.

این گزارش همچنین امریکا را بزرگترین بازنده در جمعیت میلیونرهای جهان طی سال میلادی گذشته معرفی کرده است. جمعیت میلیونرهای امریکا در این سال به میزان یک میلیون و ۷۷۰ هزار نفر کاهش یافته که بیشتر از هر کشور دیگری در جهان بوده است.

جمعیت میلیونرهای امریکا از ۲۴ میلیون و ۴۸۰ هزار نفر در سال ۲۰۲۱ به ۲۲ میلیون و ۷۱۰ هزار نفر در سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

ژاپن در جایگاه دوم و انگلیس در جایگاه سوم از نظر افت جمعیت میلیونرهای خود در سال ۲۰۲۲ قرار داشته‌اند.

جمعیت میلیونرهای ژاپن در این سال ۲ میلیون و ۷۵۷ هزار نفر و جمعیت میلیونرهای انگلیس ۲ میلیون و ۵۵۶ هزار نفر کاهش یافته است.

کشورهای استرالیا، کانادا، آلمان، ایتالیا، سوئد، تایوان و نیوزیلند در رتبه‌های چهارم تا دهم از این نظر قرار گرفته‌اند.

کل جمعیت میلیونرهای جهان در سال ۲۰۲۲ به میزان ۳ میلیون و ۵۰۸ هزار نفر کاهش یافته و به ۵۹ میلیون و ۳۹۱ میلیون نفر رسیده است.

 

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱
انتشار یافته: ۱۰
دستاورد ديگري از دولت دكتر رئيسي
رانت
علی برکت ا...
بهشت فرار مالیاتی .
رقم جالبی هست، اما تو ایران میلیونر شدن ، از آدم معمولی بر نمیاد، رقم ... هست
عزیز جان ثروت میلیونر های ایران بر خلاف جهان موهومی و خیالی است چون عمدتا املاک لوکسی است که هیچ خریداری ندارد و بزودی در اثر شکست اقتصاد قیمت انها بسیار کاهش خواهد یافت حتی تا یک پنجم
آمار کاملا اشتباه است چون 1 میلیون دلار با دلار 50 هزارتومان میشه تقریبا 50 میلیارد. یک خونه نقلی تو تهران حداقل 10 میلیارد هست با قدرت تورم حاصل از تلاش مسوولان عدد میلیونرهای ما خیلی فراتر از آمریکاست.
این هم یک روش سبقت گرفتن از دشمنانه ...
میگید نه بنشینید خونه ها و ماشین های لوکس و متوسط تهران را چرتکه بزنید.
هرچقدر هم سرمایه داران فقیر باشیم در توسعه ی آمار و ارقام کشورمان در سطح جهانی بسیار می درخشیم
یک میلیون دلار میشه 50 میلیارد تومن. به نظر میرسه تعداد میلیونرهای ایرانی خیلی بیشتر از اینها باشه. البته در سال 2022 بخاطر تغییرات قدرت در ایران افزایش 70 درصدی در میلیونرها چیز عجیبی نیست. احتمالا تعداد آقازاده ها جهش پیدا کرده است. به دلیل تغییرات قدرت، یکسری آقا زاده جدید ایجاد شده است.
ابرمیلیاردهایی که هیچ سود و منفعتی برای کشور ندارن
وحتی با هزار دوز و کلک یارانه هم میگیرتد
دو کشور بدبختی که بی ارزش ترین پول دنیا(برزیل و ایران)
دارند دارای بیشترین میلیونرها هستند
پولی که در خدمت تولید نباشه یعنی هیچ.
برای درک این آمار وتفاوت سرمایه داران کشور های مختلف؛ باید رتبه شفافیت مالی و درجه فساد سیستماتیک کشور ها ی متبوع آنهارا هم در نظرگرفت. سرمایه داران کشورهایی که از شفافیت مالی وقوانین مالیاتی شفاف برخوردار ترند بسیار هم برای جامعه خود مفید هستند اگر کاخی برای خود میسازند کوخ بی نوایی را خراب نمیکنند بماند بلکه با کار آفرینی وسرمایه گذاری مولد برای دیگران نیز شرایط زندگی خوب را فراهم میکنند مثل ایلان ماسک ووو..اما درکشورهاییی که شفافیت وجود ندارد سرمایه انباشته سرمایه داران حاصل رانت وفساد واختلاس است وبه قیمت حاشیه نشین کردن هزاران نفر برای خود کاخ ویلا ووووومیسازند
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری