بازدید ۴۴۵۲۵
سه هزار و سی و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»
در بسته خبری امروز «تابناک»، تیتر‌هایی مانند «واکنش سازمان حمایت به گرانی بلیت پرواز‌های داخلی» / «بنا بود دولت کالابرگ بدهد نه پول نقد» / «خاندوزی: پیش‌بینی کاهش قیمت‌ها را داریم» / «وزیر نفت: طلب ۱.۶ میلیارد دلاری وصول شد» و ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۲۴۸۶۲
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰ 16 June 2022

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

درخواست علی مطهری از رئیسی: با بازگشت به برجام کشور را از ناهنجاری نجات دهید
علی مطهری، نماینده سابق تهران در مجلس در نامه‌ای به رییس‌جمهور خواهان «احیای برجام» شده است. او که سابقه ۱۲ سال حضور در قوه مقننه ایران را دارد در این نامه خطاب به آقای رییسی با اشاره به اینکه «ایران هم‌اکنون دارای دانش هسته‌ای» است این سوال را مطرح کرده که «چرا باید طوری عمل کنیم که زمینه بازگشت پرونده ایران به شورای امنیت برای فعال کردن مکانیزم ماشه توسط طرف‌های دیگر برجام و بازگشت قوی‌تر تحریم‌ها فراهم شود؟ مطهری با بیان اینکه «چه بخواهیم یا نه، اقتصاد ایران به برجام و رفع تحریم‌ها گره خورده» از رییس‌جمهور درخواست کرده که «شجاعانه و بی‌اعتنا به فضای احساسی برخی تندرو‌ها از شرط خروج سپاه از لیست سازمان‌های تروریستی» چشم‌پوشی شود؛ چراکه به گفته او در پس مشکلات کنونی بر سر احیای برجام «آن که مظلوم واقع شده، ملت ایران است که قربانی شعار‌های نامعقول شده و کشورش از توسعه باز مانده است.» همچنین در این نامه امده: «انتظار از جناب‌عالی به عنوان رییس‌جمهور این است که از طریق شورای عالی امنیت ملی این معضل را حل کنید، همان‌طور که مقام رهبری حل این معضل را به عهده شما و این شورا گذاشتند. نیاز به شجاعت و بی‌اعتنایی به شعار‌های گذشته عده‌ای خام و جامد فکر است که برجام را خیانت می‌دانستند و حالا معلوم شده که موهبت بوده است و آن‌ها کشور را از توسعه باز‌داشته‌اند. به عنوان نمونه اکنون میدان مشترک نفتی ایران و عراق به نام آزادگان سال‌هاست که توسط عراق با سرمایه‌گذاری خارجی در حال استخراج است و حق ملت ایران به خاطر تحریم‌ها در حال ضایع شدن است. همین‌طور است میدان نفتی آرش در دریای خزر که میان ایران و آذربایجان مشترک است. ایران فرصت‌های زیادی را خصوصا در حوزه نفت و گاز از دست داده است و همسایه‌ها نهایت استفاده را برده‌اند.»

روزنامه اصولگرا: چهار صندوق بازنشستگی قادر به پرداخت حقوق بازنشستگان خود نیستند
روزنامه اصولگرای فرهیختگان نوشت: براساس آمار‌های ارائه‌شده از سوی وزارت رفاه، در ایران ۱۸ صندوق بازنشستگی وجود دارد که درمجموع حدود ۲۳.۶ میلیون مشترک و مستمری‌بگیر اصلی را تحت پوشش قرار داده‌اند. چهار صندوق از این ۱۸ صندوق درحال حاضر به پرداخت حقوق و مزایای بازنشستگان خود از محل منابع داخلی قادر نبوده و در قوانین بودجه سالانه مبالغی برای کمک به آن‌ها درنظر گرفته می‌شود. براساس جداول بودجه، میزان اعتبارات دریافتی صندوق‌ها از حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان در سال ۱۳۹۳ به حدود ۲۱۷ هزار میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ رسیده است. این درحالی است که اعتبار کمکی به صندوق‌های دستگاهی ورشکسته همچون صندوق بازنشستگی کارکنان صداوسیما، صندوق بازنشستگی کارکنان هما و... در این آمار لحاظ نشده است. این کمک‌ها عمدتا به سه صندوق بازنشستگی کشوری، لشکری و صندوق فولاد پرداخت شده است.

ضرغامی: آزادی حجاب برای توریست‌های روس صحت ندارد
ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفت: گردشگران جوانی که برای جام جهانی می‌آیند با توریست‌های دیگر فرق دارند، ما کار خودمان را انجام می‌دهیم و حداقل ظرفیت‌ها را فراهم می‌کنیم، تجربه جدیدی است، اما اینکه می‌گویند ما از حداقل‌های فرهنگی خود عبور می‌کنیم کذب محض است، دیدم در فضای مجازی گفته اند با روس‌ها توافق شده که توریست‌های روس حجاب نداشته باشند یا مشروب سرو شود که صحت ندارد.

خبرگزاری دولتی برنا: اجازه دفن مالک متروپل پس از ۲۲ روز صادر شد
خبرگزاری دولتی برنا متعلق به وزارت ورزش نوشت: پیکر حسین عبدالباقی در زادگاهش، روستای دهاقان، محله عطاآباد استان اصفهان به خاک سپرده شد. درپی مرگ حسین عبدالباقی مالک متروپل در حادثه ریزش ساختمان متروپل در دوم خرداد ۱۴۰۱ پس از ۲۲ روز اجازه دفن حسین عبدالباقی صادر گردید. پیکر حسین عبدالباقی نیمه شب دوشنبه ۲۳ خرداد ماه به زادگاهش در روستای دهاقان، محله عطاآباد استان اصفهان انتقال یافت و ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه صبح روز سه شنبه ۲۴ خرداد ماه با حضور خانواده و با حضور مردم به خاک سپرده شد.

رضایی: در اصلاحات اقتصادی به دنبال همراه کردن مردم هستیم
معاون اقتصادی رئیس جمهوری اظهار کرد: همراه کردن مردم در اقتصاد مهم‌ترین کلید واژه‌ای است که در اصلاحات اقتصادی به دنبال آن هستیم. محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهوری صبح پنجشنبه در حاشیه هفتمین کنگره کانون دانشگاهیان ایران اسلامی که در تالار فردوسی دانشگاه تهران برگزار شد در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره مهم‌ترین برنامه‌های دولت برای اصلاحات اقتصادی تاکید کرد: مهم‌ترین اصلاحات اقتصادی که در حال برنامه ریزی است این است که مردم به صورت گسترده وارد صنعت، کشاورزی و خدمات شوند تا پیشرفت کشور سرعت گرفته و مشکلاتی که امروز با آن مواجه هستیم حل و فصل شود. وی گفت: مشارکت دادن مردم و همراه کردن آن‌ها در اقتصاد مهم‌ترین کلید واژه‌ای است که در اصلاحات اقتصادی به دنبال آن هستیم.

رئیس جمهور خواستار تولید هواپیمای مسافربری شد
رئیسی پس از بازدید از بخش‌های مختلف شرکت هِسا اظهار داشت: این شرکت مجموعه‌ای از دانایی‌ها را به توانایی تبدیل کرده و انتظار ما از این شرکت ساخت هواپیمای مسافربری با رعایت استاندارد‌های لازم بین المللی است. سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در بیست و پنجمین سفر استانی خود، با حضور در شرکت هسای وزارت دفاع طی سخنانی با تقدیر از اقدامات انجام گرفته در شرکت هِسا گفت: این شرکت مظهر خودباوری، دانش بنیان، ابتکار و خلاقیت، روحیه‌ی نوآورانه و خلاقانه است. وی با بیان اینکه شرکت هِسای وزارت دفاع نمود عینی تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین است، افزود: این شرکت یکی از مظاهر اقتدار در کشور است که توانسته است با همت دست اندر کاران صنعت دفاعی تولید قدرت نماید. رئیس‌جمهور پس از بازدید از مجموعه بالگردی و بخش‌های مختلف شرکت هِسا گفت: این شرکت مجموعه‌ای از دانایی‌ها را به توانایی تبدیل کرده و آنچه که ما از شرکت هِسا انتظار داریم ساخت هواپیمای مسافربری با رعایت تمامی استاندادر‌های لازم بین المللی است.

اسلامی: دوربین‌هایی که برای برجام نصب شده بود را جمع کردیم
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: الان که مذاکرات برای بازگشت به برجام صورت گرفته دوباره همان اتهامات قبلی را با مدارک جعلی اسرائیلی تکرار می‌کنند، دلیل ندارد ما به تعهدات ادامه دهیم لذا وقتی آن‌ها به تعهدات پای‌بند نیستند و دوباره به همان ابتدای مسیر بازگشتند ما هم دوربین‌هایی که برای برجام نصب شده بود را برداشتیم. اسلامی افزود: این به معنای این نیست که ما ارتباطمان را با آژانس قطع کردیم بلکه ما تحت مقررات آژانس فعالیت می‌کنیم، اما دوربین‌های اضافه که برای برجام نصب شده بود را جمع کردیم.

علی باقری: حاضر نیستیم از خطوط قرمز نظام عبور کنیم تا خود را موفق نشان دهیم
علی باقری، معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: برای این که خود را مردان موفق در میدان دیپلماسی نشان دهیم، حاضر نیستیم تا در قبال اصول و مبانی سیاست خارجی و خطوط قرمز نظام تساهل و تسامح کنیم، بلکه هنر دیپلماسی آن است که مردان خود را فدا کند تا اهداف سیاست خارجی محقق شود.

مردم نباید تقاص انتخاب غلط دولت را پس بدهند/ مشکل با رفتن و آمدن یک وزیر حل نمی‌شود

کنعانی مقدم، فعال سیاسی اصولگرا:به نظر می‌رسد به دلیل آنکه وزیری بر سر کار می‌آید و یک سال تلاش می‌کند مهره‌ها را تغییر دهد، سیاست‌های مختلف را عوض کند و آزمون و خطا‌هایی را انجام دهد، بعد از یک سال تمام هزینه‌هایی را که برای این تغییرات انجام داده به دوش مردم افتاده و آن‌ها باید تقاص انتخاب غلط را بدهند درصورتیکه نباید اینطور باشد. وقتی وزیری یک وزارت‌خانه مهم را در اختیار می‌گیرد و بعد از یک سال استیضاح یا استعفا می‌دهد، آن وزارت‌خانه و تمام مرتبطین آن با مسائل اقتصادی تحت تاثیر قرار می‌گیرند. عدم ثبات در مدیریت قطعا ضربه‌اش را به معیشت و اقتصاد مردم و سیاست کلان می‌زند. رئیس‌جمهور باید بازبینی جدی در وزارت‌خانه‌های کلیدی خود به ویژه در بخش اقتصادی داشته باشد. زیرا در حال حاضر پاشنه آشیل دولت، مسائل اقتصادی و معیشتی مردم است. / ایلنا

لباس حاشیه‌ساز یک مداح

امیر کرمانشاهی، مداحی که در مراسم تولد امام رضا (ع) لباسی رنگی و غیرمتعارف برای مداحان مذهبی پوشیده بود، مورد انتقاد دیگر مداحان و برخی از افراد در مشهد قرار گرفت. او با انتشار متنی در اینستاگرام تلویحا از پوشیدن این لباس عذرخواهی کرد. خبرگزاری فارس در این باره نوشته است: امیر کرمانشاهی در مراسم جشن میلاد امام رضا (ع) هیأت انصارالحجه مشهد لباس عجیبی به تن کرد که بلافاصله با انتقادات پیشکسوتان و مردم مواجه شد. او بلافاصله با انتشار متنی از مردم دلجویی کرد. /

نماینده بانک ملی به جای عذرخواهی می‌خواست سر و ته قضیه را هم بیاورد

سید رضا تقوی، رییس فراکسیون روحانیت مجلس:بنده معتقدم که تشکیلات بانک ملی مقصر است. یعنی بانک نگهبان نداشته؟ در‌ها و موانع فیزیکی خیلی حساب شده نبوده؟ آن‌قدر بی‌خبری بوده که دزد‌ها پنج‌شنبه وارد بانک شدند و مسئولین مربوطه دوشنبه فهمیدند؟  نماینده بانک ملی که در گفت‌وگوی خبری تلویزیون با مسئول آگاهی حضور داشت و صحبت می‌کردند، مرتب می‌خواست یک جوری سر و ته قضیه را به هم بیاورد که بسیار جای تعجب است. /منیبان

روایت علم الهدی از «معنا» و حوزه‌های مشمول «حکم آتش به اختیار رهبری»

احمد علم‌الهدی نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی:معنای حکم آتش به اختیاری که رهبر معظم انقلاب خطاب مطرح کردند، به معنای رفتار بی‌منطق و خودسرانه نیست بلکه به این معناست که تشکل‌های خدمتگزار نباید معطل سازمان‌های دولتی و نهاد‌های حاکمیتی بمانند و اگر قرار است گره از کار ملت باز کنند، در این حوزه باید آتش به اختیار عمل کنند. /ایلنا

نعمت احمدی از دانشگاه آزاد اخراج شد

نعمت احمدی استاد و عضو هیات علمی واحد مرکز دانشگاه آزاد اسلامی، از این دانشگاه اخراج شده است. او گفت که با امضای سرپرست معاونت امور آموزشی این دانشگاه، او از دانشگاه اخراج شده است. این عضو هیات علمی دانشگاه در رابطه با این خبر گفت که ابتدا حقوقم را قطع کردند و پس از آن اعلام کردند که دانشگاه نمی‌تواند با من ادامه همکاری دهد.

محمد هاشمی: اصلاً به یاد ندارم که رهبری در کانکس زندگی کرده باشند

محمد هاشمی رفسنجانی، رئیس اسبق صداوسیما در ارتباط با ادعای یک کارشناس تلویزیون درباره اینکه رهبری چند سال ابتدای رهبری‌شان را در کانکس زندگی می‌کردند، گفت: بنده اصلاً به یاد ندارم که رهبری در کانکس زندگی کرده باشد؛ اصلا نمی‌توانم چنین چیزی را تایید کنم! وی در ادامه افزود: درست است آنموقع زیاد شرایط کشور خوب نبود، اما نمی‌توانم بپذیرم که رهبری در کانکس زندگی می‌کردند! هاشمی همچنین تصریح کرد: بنده اطلاع دقیقی از این ماجرا ندارم، اما تا جایی که مطلعم اصلاً چنین چیزی اتفاق نیفتاده است. گفتنی‌ست؛ چند روز پیش یکی از کارشناسان صداوسمیا در شبکه «افق» ادعا داشته که آیت‌الله خامنه‌ای در اوایل رهبری‌شان در کانکس زندگی می‌کردند؛ ادعایی که باعث واکنش‌های مختلفی از جانب کاربران در فضای مجازی شد.

سردبیر اسبق کیهان: شخصیت عبدالملکی قابل مطالعه در دانشگاه هاست

مهدی نصیری، فعال رسانه‌ای معتقد است: عبدالملکی یک فرد نیست، یک تیپ اجتماعی رو به رشد در جامعه است. سردبیر اسبق روزنامه کیهان نوشت:حجت عبدالملکی یک فرد نیست عبدالملکی یک تیپ اجتماعی رو به رشد در جامعه است. تیپی به شدت قابل مطالعه [در حد پایان نامه ارشد و دکتری علوم سیاسی یا جامعه شناسی]برای شناخت چرایی گسترش فزاینده بحران‌های اقتصادی و سیاسی و فرهنگی و... در کشوراین تیپ رو به رشد اجتماعی عموما با سخنانی فاقد مبنای علمی و کارشناسی و به صِرف عضویت در چند نهاد دانشجویی و شلوغ کاری و ایجاد جنجال در نشست‌های دانشجویی چهره‌های اصلاح طلب خود را بالا می‌کشند و با ظاهری «محافظه کار پسند» تا سطح وزیر و معاون وزیر و مدیرکل صعود کرده وبه واسطهعدم شناخت صحیح مسائل اقتصادی و سیاسی باعث گسترش بحران‌های مختلف می‌شوند. این الگو در حوزه فرهنگی و تحلیل امثال جبرائیلی و رائفی پور و میثم مطیعی و... و در حوزه مدیریت امثال خاندوزی و عبدالملکی را پرورش داده است وحالابه الگویی جذاب برای مهرشاد سهیلی‌های سراسرکشوربدل شده است.


انتقاد تند نماینده مجلس از وزیر صمت

دهنوی، نماینده تهران خطاب به فاطمی امین نوشت: آقای وزیر! سرمایه اجتماعی دولت را بر باد ندهید. محسن دهنوی، نماینده تهران در توئیتی تند نوشته:عملکرد امسال خودروسازان، وعده آقای فاطمی‌امین درباره افزایش تولید و کاهش قیمت خودروی داخلی را به موزه‌ها فرستاد. با نمایش طنز تلخ سامانه قرعه‌کشی خودرو⁩ و انتصاب تعجب‌آور مدیرعامل جدید سایپا، امید‌ها برای بهبود بازار، روبه‌کاهش است. آقای وزیر! سرمایه اجتماعی دولت را بر باد ندهید.

 


رییس کل بانک مرکزی: بازار ارز با آرامش در حال حرکت است
صالح آبادی با اشاره به برنامه‌های دولت سیزدهم برای اصلاح نظام بانکی اظهار کرد: با سیاست و تصمیماتی که بانک مرکزی اتخاذ کرده در این مدت کوتاه بازار ارز با آرامش در حال حرکت است.


انتقاد رستم قاسمی از تیغ تیز اجاره‌بها
رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در توئیتر نوشت: «تیغ تیز اجاره‌بها بر روی گردن قشر آسیب‌پذیر است و برداشتن آن نیازمند حرکتی جهادی، بزرگ و اقدامی فرا وزارتخانه‌ای است. بسته جدید خروج از این بحران با همکاری صاحبنظران به رئیس‌جمهور تقدیم کردیم که انشالله با تایید سران قوا حرکتی اساسی به جای مسکن‌های زودگذر است.»


صرافی‌ها مجاز به خرید ارز اشخاص حقیقی و حقوقی شدند
بانک مرکزی در بخشنامه جدید به صرافی‌ها اجازه داد علاوه بر صادرکنندگان، نسبت به خرید ارز از همه اشخاص حقیقی و حقوقی با نرخ توافقی به منظور فروش به متقاضیان اقدام کنند. در این بخشنامه آمده است: به منظور تسهیل ورود اسکناس به کشور، همه صرافی‌های مجاز معتبر می‌توانند نسبت به خرید ارز از تمام اشخاص حقیقی و حقوقی با دریافت اصل اظهارنامه گمرک معتبر مبنی بر ورود اسکناس با نرخ توافقی اقدام کنند. در بخشنامه جدید تاکید شده خرید اسکناس خرد از اشخاص با رعایت مقررات ارزی و مبارزه با پولشویی امکان‌پذیر است.  


بازار خودرو منتظر جزئیات طرح واردات خودرو است
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران گفت: در مجموع یک هفته گذشته تغییر قیمتی در بازار خودرو (جز پژو پارس) دیده نشد و قیمت‌ها مانند هفته گذشته بودند و بازار خودرو همچنان آرام است. تنها پژو پارس ۴ تا ۵ میلیون تومان افزایش قیمت داشته است که آن هم به‌سبب عرضه کمتر این خودرو در این هفته بوده و کمتر از این خودرو فاکتور شده است. وی تصریح کرد: بازار خودرو همچنان منتظر جزئیات طرح واردات خودرو است. در حال حاضر تنها افرادی که نیاز فوری به خودرو داشته باشند، برای خرید از بازار اقدام می‌کنند و افرادی که نیاز فوری به خودرو نداشته باشند، منتظر هستند تا اثرات واردات خودرو بر بازار آزاد مشخص شود. در هر صورت بازار به نوعی دارای رکود است. در هر صورت فروشنده زمانی که نرخ ارز افزایش داشته باشد، تمایل دارد قیمت‌ها را بالا ببرد، اما مشتری هم طالب نیست و خریداری وجود ندارد.


وزیر نفت: طلب ۱.۶ میلیارد دلاری وصول شد
جواد اوجی با انتشار مطلبی در صفحه کاربری خود در توئیتر نوشت: «خوشبختانه با دیپلماسی فعال انرژی و پس از چندماه مذاکره، ساعاتی قبل، ۱.۶ میلیارد دلار طلب معوق سال‌های گذشته بابت صادرات گاز به عراق وصول شد. از ابتدای سال نسبت به سال گذشته، حجم صادرات گاز کشور ۲۵ درصد و وصول درآمد‌های ارزی حاصل از آن ۹۰ درصد افزایش یافته است.»


بیت‌کوین می‌تواند چندین سناریو قیمت ازجمله خونریزی آهسته را تجربه کند
رکت کپیتال، تحلیلگر کریپتو، بر اساس جزئیات تاریخی یک رویداد کلیدی بیت‌کوین پیش‌بینی کرد که احتمالا بیت‌کوین در سه ماهه چهارم امسال به پایین‌ترین سطح خود می‌رسد.  شبکه بیت‌کوین تقریبا هر چهار سال یک بار تحت پدیده‌ای قرار می‌گیرد که هاوینگ یا نصف شدن پاداش نامیده می‌شود، یعنی دوره‌ای که در پایان آن پاداش‌های شبکه برای استخراج‌کنندگان به نصف کاهش می‌یابد.
بر این اساس بیت‌کوین می‌تواند در سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ به پایین‌ترین سطح خود برسد. به نقل از کریپتو، همان‌طور که این تحلیلگر اشاره کرد، قیمت بیت‌کوین قبل از هاوینگ مانند آنچه در سال ۲۰۱۵ مشاهده شد، به پایین‌ترین سطح خود رسیده است. در سال ۲۰۱۵، بیت‌کوین ۵۴۷ روز قبل از هاوینگ و در سال ۲۰۱۸، بیت‌کوین ۵۱۷ روز قبل از هاوینگ (سقوط مارس ۲۰۲۰) به پایین‌ترین سطح خود رسید. پایین‌ترین ارزش بیت‌کوین در جولای ۲۰۱۶ بود که پاداش استخراج‌کنندگان از ۲۵ بیت‌کوین به ۱۲.۵ بیت‌کوین کاهش یافت. پایین‌ترین سطح ۲۰۱۸ قبل از هاوینگ سوم بود که در مه ۲۰۲۰ رخ داد و پاداش از ۱۲.۵بیت‌کوین به ۶.۲۵ بیت‌کوین کاهش یافت. رکت با گذشتن از هاوینگ‌های پیشین خاطرنشان کرد: اگر بیت‌کوین ۵۱۷ تا ۵۴۷ روز قبل از هاوینگ آوریل ۲۰۲۴ به پایین‌ترین میزان خود برسد، این پایین‌ترین ارزش در سه ماهه چهارم امسال رخ خواهد داد. این تحلیلگر اکتبر یا نوامبر را پیشنهاد می‌کند که چنین اتفاقی برای بیت‌کوین رخ دهد و بیت‌کوین می‌تواند چندین سناریو قیمت ازجمله خونریزی آهسته و انباشت را تجربه کند.


با ارزش‌ترین برند جهان کدام است؟
در نظرسنجی کانتار برند زد (Kantar BrandZ)، اپل با کنار زدن آمازون از جایگاه برتر، عنوان باارزش‌ترین برند جهان را برای نخستین بار در سه سال گذشته تصاحب کرد.


رشد اقتصادی سال ۱۴۰۰ بدون نفت، چند درصد شد؟
گزارش مرکز آمار از رشد اقتصادی در سال ۱۴۰۰ گویای تحقق رشد ۴.۳ درصدی تولید ناخالص داخلی با نفت و رشد ۳.۵ درصدی تولید ناخالص داخلی بدون نفت است.


خاندوزی: پیش‌بینی کاهش قیمت‌ها را داریم
وزیر اقتصاد در جلسه شورای اداری شهرستان گلپایگان گفت: در سه ماه اخیر مشکلات اقتصادی تشدید شده است و بسیاری از کشور‌های منطقه اساساً سیاست تعرفه‌ای و تجاری خود را یک‌باره تغییر دادند تا بتوانند تأمین کالای خود را از طریق کشور‌های همسایه انجام دهند و برای صادرات خود ممنوعیت ایجاد کردند. تلاش دولت این است که از طریق انضباط بخشی و نظارت صحیح بر بازار قیمت‌ها کنترل شود تا جامعه با صبر و تاب‌آوری بالاتری بتواند این شرایط را پشت سر بگذارد. انتظار داریم در ماه‌ها و فصول آینده تورم و فشار قیمتی کاهش یابد.
 
واکنش سازمان حمایت به گرانی بلیت پرواز‌های داخلی
سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اعلام کرد که افزایش نرخ بلیت پرواز‌های داخلی بدون تایید ستاد تنظیم بازار غیرقانونی است.


امارات صادرات گندم وارداتی از هند را متوقف کرد
وزارت اقتصاد امارات اعلام کرد که با توجه به تحولات بین المللی که بر جریان مبادلات تجاری تاثیرگذار بوده، صادرات گندم وارداتی از هند را متوقف کرده است.
 

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۵
در انتظار بررسی: ۵۲
انتشار یافته: ۱۵۳
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
تلفات جاده ای خودروی های ملی کم است می خواهند هواپیمای ملی بسازند به مردم رحم کنید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
چون شما مردم بی فرهنگ رانندگی می کنید وگرنه نوع ماشین که بیشتر بهانه هست و آمار را جابه جا زیادی نمی کند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
چون تفکر تو ضد ایرانی در صنعت خوردو داشتیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
حالا کی جرات سوار شدن به این هواپیماها را دارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
مشکل کشور سومدیریت است نه برجام
با برجام و مدیریت فعلی هیچ اتفاق محسوسی نخواهد افتاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
...تشکل‌های خدمتگزار نباید معطل سازمان‌های دولتی و نهاد‌های حاکمیتی بمانند ..... آخه الان مگه بین تشکل ها و دولت اختلافی هست؟!! این موضوع مربوط به دولت روحانی بود نه دولت رییسی!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
یعنی می خواهند عبدالباقی را زنده به گور بکنند؟؟؟؟!!!!!
یه دیوونه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
اخرش هم پیاز را میخوریم هم کتک و هم پول را میدیم کلا ته قضیه همینه همیشه
پاسخ ها
ناشناس
| Austria |
۱۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
عالی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
سرطان عبارت است از رشد غیر طبیعی و بیش از حد بخشی از سلولهای بدن که می تواند باعث ضعف و سستی دیگر بخشهای بدن شود چیزی که در صنعت هسته ای اتفاق افتاده تقریبا از این نوع می باشد. کودکان کشور باید متحمل سختی گرسنگی و عقده فقر شوند تا در عوض هفتاد سال دیگر که کشور نفت و گاز کافی برای تولید برق در اختیار ندارد فن اوری اتمی تولید برق هسته ای کند. !
سیدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
با سلام واحترام
سخنان آقای مطهری در واقع،خواسته اکثریت مردم ایران است.اگر کسی دراین خصوص ابهام دارد،لطفا نظرسنجی یا همان رفراندوم برگژار کنید تا برای همیشه این موضوع خاتمه یابد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
دقیقا
این دولت با این روش مذاکره با اعصاب ملت داره بازی میکنه
خواهشاً ظریف و عراقچی را برگردانید تا توافق زودتر صورت گیرد و دل مردم شاد شود
ناشناس
| Philippines |
۱۴:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
مطهری باید به کسی دیگه ای نامه بنویسه رییسی جسن حسین هیچکاره اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
"هنر دیپلماسی آن است که مردان خود را فدا کند تا اهداف سیاست خارجی محقق شود" فعلاً که یک ملت دارد فدای اهداف و سیاست های غیر شفاف و نامشخص می شود! این هم رای خودش هنری است! ولی دیپلماسی نیست.
مهران
|
Germany
|
۲۱:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
آقای مطهری، بیسواد، تو برای رضای خدا ساکت شو.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
شما معلومه که انقد داری که تحریم ها بهت اثر نمیکنه
جواد
|
United Kingdom
|
۲۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
آقای مطهری بهتر بود خواسته تان جامعتر وکلی تر بود.بجای بازگشت به برجام میگفتید بازگشت به دنیای عادی. یعنی بجای دنبال اهداف ایدئولوژیک بودن که اکثرا با منافع ملی درتضاد یا تناقضند مانند سایرکشور(یا اکثریت قریب به اتفاق کشورها) دنبال منافع ملی واقتصادی وژئوپلتیک کشورخودبودن. توجه کنید که سیاست وقدرت نظامی سایرکشورها هم درراستای همین منافع بکار میرود.مثلا امریکا به عنوان بزرگترین قدرت نظامی جهان قدرت نظامی اش درحقیقت در راستای تامین منافع اقتصادی وملی خود میباشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
خخخه همه دنیای قشنگ ایدئولوژی دارند و ایران هم همین طور منتهی ایران وقتی دوستان را شما را اجازه می‌دهند در راس کار بیایند می شود محدودیت در منافع ملی در جهت رضایت کدخدای ضد حقوق بشری و جالبی آن هم این هست که با فشار می‌روند و باز امثال شما ..تر....!
ناشناس
|
Singapore
|
۲۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
عزت خان درسالهای اخیر خودتو خیلی روشنفکرماب (باچاشنی خوشمزه گی) نشون داده بودی .ولی ازوقتی وزیرشدی برگشتی شدی همون عزت رسانه میلی. این یعنی اینکه امثال تو پست ومقام مهمی نداشته باشی بیشتر به صلاح ملک وملت است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
بعدمی گن رییسی فلانه و بهمان . ببینید هیچکدوم از رییس جمهورهای قبلی اصلا به ذهنشون هم خطورنکرده بو که دستور تولید هواپیمای مسافری بدن ولی با درایت و هوشمندی تمام خیلی قاطع سریع وانقلابی به نام خداو ملت ایران همچین دستور مهمی دادن . 26 خردا به عنوان روزملی دستورات راهگشا باید درتقویم کشور ثبت بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
آقای محترم رئیسی پرست!!! یعنی اگر واقعا این تشکیلات عرضه ساخت هواپیما را داشته باشد، تنها در همین چند ماهه ریاست جمهوی رئیسی درست شده است؟ خیر آقای محترم، این تشکیلات شاید حتی لگن مسی هم نتوانند درست کنند، ولی سال ها زا ساخت و کار آنها می گذرد. زیر سنگ بهانه ای پیدا می کند تا از یک آدم خیلی معمولی بت بتراشید.
ناشناس
| United States |
۱۲:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
طنز ه؟
یه دیوونه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
بویینگ امریکایی بگیریم بیاریم مونتاژ کنیم بهش بگیم سیمرغ مثل پراید که همون فورد امریکاییه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
یعنی واقعا نفهمیدید این کامنت داره مسخره می کنه ؟؟؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
آن قبلی که دنبال گدایی از دشمن بود و کشور را بیچاره کرد
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
اگر متخصصان توان ساخت هواپیمای مسافربری را داشته باشند که معطل دستور رییس جمهور نمی شوند در ثانی مگر با دستور دادن چیزی درست می شوداگر با دستور دادن بودن که اقتصاد و صنعت ما تو دنیا اول بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
آقای مطهری دوباره مشغول به بیانات نسنجیده شده ؟
مگر دولت بی تدبیر هشت سال در درگاه پلید دشمنان ایران عزیز کرنش نکرد و هیچ چیز بدست نیاورد
باز می گویید باید به برجامی برگردیم که اول تا آخر آن زور گویی و خباثت دشمنان ایران اسلامی است .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
دستاورد بوده همون ۴ سال شرایط اقتصادی و قیمت ها رو باالان مقایسه کن،و اگه ذره ای آی کیو باشه میشه فهمید بعد از خروج از برام به این روز افتادیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
نیازی به ای کیو نیست و دانستن علم اقتصاد هست
در 4 سال اول با سرکوب بخشی از اقتصاد می شود فاجعه در 4 سال دوم!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
۱۳:۱۹
دستاوردی که فقط سه سال اعتبار داشته باشه و فردی دیگه
بتونه اونرو پاره کنه و به صورت سینوسی اقتصاد رو به هم بریزه به هیچ دردی نمیخوره جز ناراصی کردن بیشتر مردم و فروپاشی کشور. اختیار توافق برجام بدست آمریکاست و هروقت دلش بخواد ازش خارج میشه و ایران هیچ اهرمی برای حفظ اون نداره
موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
منم جای شما باشم از خط قرمز عبور نخواهم کرد.. چون اونطرف خط جایی ندارم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
یعنی علی مطهری تشخیص نمیده و نمیدونه که برگشت به برجام دست رئیسی نیست ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۲:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
بله که دست رئیسی نیست دست کد خدایت هست که برجام را اجرا کند یا نه و اگر اجرا کرد رئیسی سریعا دستور می دهد و بتن ریزی ها اجرا
هرچند رئیسی مخالف برجامتون هست چون خیانت هست ولی کاری هست دولت غرب گرای قبلی کرد و باید ادامه داد به خاطر برخی مسائل سیاسی بین‌الملل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
علی باقری از هنر دیپلماسی حرف میزنه!!!!!
ناشناس
|
Romania
|
۲۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
خداوکیلی فقط یک ده آباد نشان بدید که حاصل عملکرد اصولگرایان بوده باشه
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
ییلاقات لواسان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
رییس جمهور خواستار تولید هواپیمای مسافربری شد.اصولا این اقا معلوم نیست کجاها سیر میکنه.یک حرف درست و حسابی ازش نمیشنویم.
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
از هر کس باید به اندازه سوادش انتظار داشت و نه بیشتر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
اقای کنعانی مقدم این اشی هست که خودتون برای کشور پختید.
ناشناس
|
-
|
۲۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
علی مطهری هر چقدر با سواد و با تجربه باشد فقط یکی از جمعیت چندین میلیونی ایران است و نمی تواند انتظار داشته باشد بر خلاف نظر بقیه و طبق نظر او رفتار شود،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
از نظر شما خواسته مردم ایران ایجاد تحریم و ایجاد فشار و زندگی در فقره؟
ناشناس
| United States |
۱۲:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
علی مطهری یک ایرانیه یک رای داره و قانونا میتونه در همه
ا امور کشور نظر بده ربطی به سواد نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
خدا وکیلی همون فرغونهایی به اسم ماشین تولید میکنید بسه. دیگه سراغ صنعت هواپیما سازی نرید
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
قبلا هواپیما ساختن به نام ایران 140 ولی فقط بلند شد ونه نشست
ناشناس
|
Romania
|
۲۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
امیدوارم آقای رییسی بصورت جهشی حداقل تا مقطع دیپلم ادامه تحصیل بده چون هواپیمای مسافربری را با پراید اشتباه گرفته
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۱۳:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
خودت خدا وکیلی چقدر سواد داری، که اینجا صحبت از مدرک میکنی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
خاندوزی حالت خوبه؟اخه تا حالا کدوم یکی از پیش بینی های شماها درست از اب دراومده؟خود دولت مرتب داره تعرفه ها و قیمت هاش رو بالا میبره.بقول یک بابایی امثال شماها رو باید در دانشگاه ها مورد مطالعه قرار داد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
علم الهدی بعد از دو سال تفسیرش در مورد اتش به اختیار را عوض کرده.موضوع چیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
اوجی گفت طلب از عراق وصول شده اما امروز یکی از دوستانش گفت که به صورت حواله و تهاتر جنسه که!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
اقای مطهری دمت گرم.بالاخره یکی باید پیشقدم بشه و مسئله رو عنوان کنه.واقعا مردم بخاطر لج و لجبازی عده ای سالخورده کمرشان خم شده.
ناشناس
|
Romania
|
۲۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
آقای علم الهدی؛ عملکرد گشت ارشاد با آن همه قانون و ضابطه واقعاً فاجعه است چه برسه به افرادی که در این زمینه آتش به اختیار عمل می کنند. در واقع از این هرج و مرج فقط شما سود می برید.
ناشناس
|
Turkey
|
۲۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
انتقاد رستم قاسمی از تیغ تیز اجاره‌بها
ببخشید الان دستور میدم درست بشه شما خودتو ناراحت نکن فقط حواست باشه کسی تار موش بیرون نباشه یه وقت امام رضا ناارحت بشه امام رضا که برای فقر کرایه خانه بدبختی و هزار مشکل دیگه ناراحت نمیشه ، تار مو مهمه تار مووو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
آقای مطهری !
تنها راه نجات کشور بازگشت به آرمان های امام و انقلاب و رهبری است نه برگشت به برجام
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
مرحبا . واقعا گه گفتی !۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
این کشور رو اگر به 10 دهک تقسیم کنیم از دهک 1 تا 9 حاکمیته و دهک اخر شاید مردم باشند.شاید!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
مطهری نشان داد که نماینده ای شجاع و دلیر و حرف حق را می زند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
ظاهرا دستور امده که در مورد حقوق بازنشستگان چیزی گفته نشود و پیگیری انجام نگیرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
اگر گسترش صنعت توریسم در ایران را می خواهید باید حجاب اجباری را بردارید
توریست هزینه نمی کنه بیاد ایران مطابق میل یک اقلیت متعصب لباس بپوشه و رفتار کنه
همون توریست به ترکیه و امارات می ره و از این ماجراها نداره
چند تا اسلام داریم
خدا فقط گفت توی ایران زنها حجاب بپوشند ؟
جالب اینکه زنهای ایران هم حجاب اجباری را قبول ندارند و مراعات نمی کنند
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۲:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
بازداشتهای بدون دلیل هم هست . اگر فقط ایرانیان خارج از کشور بدون ترس از بازداشت بتوانن به کشور رفت و امد کنن کلی ارز میارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
من سال قبل از کرونا با خانواده دقیقا قبل عید رفتم شیراز
یک گروه توریست انگلیسی را در بدو ورود در تخت جمشید دیدیم
همه مسن بودند با دو تا لیدر دختر و پسر ایرانی
از دیدن تخت جمشید متحیر بودند و لیدر های بیچاره مدام آنها را به جاهایی می بردند که خارج از دید عموم بتوانند بدون روسری عکس بگیرند
در بازار وکیل هم آنها را دیدیم
گلیم و فرش و خرمهره های دست ساز ایرانی و صنایع دستی را می خریدند و ذوق می کردند
جلوی بازار وکیل یک رستوران هست که در میدان صندلی گذاشته و دوپیازه الو و کتلت و اش می خورند
با گوش خودم شنیدم که به لیدر ها غر می زدند که اون شال شل و ول باعث کهیر زدن اطراف صورت و گردن شده و پوست سرشان به خارش افتاده
لیدر بیچاره نمی دانست چه جوابی بدهد
در مسجد نصیر الملک هم آنها را دیدم
و همچنان به خاطر شال کلافه بودند
اخه یه تعداد پیر زن انگلیسی چرا باید روسری بپوشه و کلافه بشه
همین آدم می ره کلی تبلیغ منفی برای ما انجام می ده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
جان مادرت اینقدرازمردم مایع نگذار بگو به خاطر ارمانهای خودمان حاضرنیستیم درمقابل غرب کوتاه بیاییم ولی درمقابل درمقابل شرق چرا نمونه اش جناب وزیر نفت که کم مانده بود درمقابل سفیر روسیه تعظیم کند ودستش راببوسد
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
کفشش؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
با بازگشت به برجام كشور را از ناهنجاري نجات دهيد ... علي مطهري !!
--------
-- مثل اين كه جناب مطهري با نوشتن نامه اي به رئيس جمهور خواستار احياي بر جام شده است بله ؟
-- درسته ! شايد هم ايشان معتقد است كه آفتابه لگن ، خرج لحيم كاري نشود !! احتمالاً ، الله اعلم !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
آقای باقری لطفاً نظرات مردم رو هم جویا شوید
مردم از خط قرمز گذشتند
بس دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
علی باقری از مخالفان سر سخت برجام بوده وقطعا همچنان هست وظاهرا خطوط قرمز !! دستاویز خوبی برای رسیدن به خواسته اش یعنی نابودی برجام است !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
جناب باقری شما دارید مردم رو فدا می کنید تا به خواسته های جناحیتان برسید واین خواست مردم نیست !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
درود بر افراد دلسوزی مانند
جبرائیلی و رائفی پور و میثم مطیعی...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
آقای باقری ناتوانیتان در مذاکره وگرفنن امتیاز را پشت جملات حماسی پنهان نکنید !! مردم ایران هشیارند و تحریمهای هسته ای را از بقیه تحریمها به خوبی تشخیص می دهند !
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
این آقای مطهری خیلی نادان بوده و آبروی پدر را هم می برند بازگشت به برجام موقتا مفید ولی اصل مشکل حل نمی شود راه حل تولید تولید تولید آسان و فراوان و رقابتی و اعتماد به ایرانی می باشد می باشد در سال ۶۸ همه می گفتند با قبول قطعنامه همه مشکلات حل می شود که عملا پس از یک شوک همان آش و همان کاسه طرفداران روحانی می گفتند هر روز دیرتر برجام امضا شود ۱۸۰ ملیون دلار ضرر مملکت می باشد نتیجه پنج برابر شدن قیمت ها وو هسته ای و فضایی را دادند رفت بودجه نظامی را ۸۵ درصد کاهش دادند و عهد نامه پاریس و سند ۲۰۲۰ و وو را یواشکی بدون تصویب مجلس اجرا نمودند نتیجه را می بینید حالا می گویند موشک و پهباد و منطقه را بدهید برود ایران بهشت می شود غلط است چون بایدن با این بیماری و پیری در ۲۰۲۴ احتمالا رای نیاورده و ترامپی سرکار می آید ووو تازه اوبام و بایدن هم عملا تحریم ها را اضافه نمودند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
اگر شما خواننده عزیز آقا پسر یا دخترخانمی هستی درسن 25 تا 30 سال و مدتی است (بیشتر از یک یا دو سال)که به کسی علاقمند شده ای.با هم صحبت کرده اید.و دقیقا اورا زیر و رو کرده و می شناسید.. و بارها وبارها به ازدواج با او فکر کرده ای و همه ی جوانب کار را سنجیده ای در این صورت منتظر چی هستی .معجزه.؟شرایطی که شما منتظرش هستیدفراهم بشه هیچ وقت فراهم نمی شه.
فردا جمعه است وتعطیله بهترین زمان برای گفتن واقعیت به طرف مقابل است.عیبی نداره اگر دختر خانمی هم به پسری ابراز علاقه کند طبیعی است.
اینو تو گوشتون فرو کنید که تنها کسانی خود را زندگی می کنند که شهامت بیان واقعیت را دارند.بقیه زندگی ها کپی زندگی هست. زندگی های اوریجنال خیلی کم گیر میاد.اگر فرصترا از دست بدهید تا ابد حسرت خواهید خورد.علاوه بر اینکه زندگی خودتون رو خراب کردید زندگی طرف مقابل هم خراب کردید.و این زندگی دیگه تکرار نمی شه.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
بیان اینکه رهبری در کانکس زندگی کردن برا اثبات ساده زیستی رهبری میشه مصداق جمله ی معروف خراب کردن با بد دفاع کردن،
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۲:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
طرف میخواست رکورد های صدیقی رو جابجا کنه. کسی نگفت چکاره س ؟ پستش چیه؟
ناشناس
| France |
۱۳:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
شاید زندگی می کنه که خبر نداره بیرون مردم تو چه وضعی هستند
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
باقری= جلیلی= شعار= شکست در مذاکرات و بی نتیجه بودن= هزینه از مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
با سلام خدمت آقای نقوی
احتراما" قانون این است که اگر دزدی وارد حریم جائی شد نباید صاحب آنجا با ایشان در محل درگیر شود باید بگذارد دزد از محل خارج شده و سپس بدون اینکه خراشی به دزد وارد شود آن را دستگیر و تحویل مقامات قضائی بدهد.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
جناب رئیسی به نظرم اگه تولید دانش بنیان باشه یعنی دخالت انسان در خط تولید فقط مختص هدایت تعداد زیادی ربات از پشت یه کامپیوتر میشه، در اینصورت اشتغال به صورت سنتی کاهش پیدا میکنه و نیروی کار کمتر میشه. بعدشم لطف کنید همین پراید و پژو رو با استانداردهای جهانی بسازین ممنون میشیم، جان خودتون هواپیمای مسافربری نسازین که مصدوم نمیشیم کلا فوت میکنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
اقای مش رستم وزیر مسکن چطور رئیسی تو روغن 8تومنی را 60تومن کرده ومرغ گندیده 30تومنی را 60تومن قند5تومنی را 27تومن ومکارونی7تومنی را 22تومن زبانت لال بود وقتی به مردم رسیدی مدافع ملت ومستاجران شدی؟ بله من مالکم خونه57متری را برابر تورم رئیسی افزایش اجاره بها دادم دولت تورم را بیاورد پایین مالکان هم اجاره منزل را کاهش میدهند یک 57متری 7میلیون تمن فقط پول نقاشی میشود شیرالات دیگه نپرسید اونوقت من اجاره را 10درصد زرشکککککککککککککککککککککککککککککککککک خخخخ هرکسی نمیتواند اجارخ مسکن را بدهد برود کف خیابون اعتراض کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
با دقت در سخنان آقای مطهری؛ باقری و اسلامی رییس انرژی اتمی ایران چنین برداشت می شود که هیچ گونه همسویی در سیاست بین المللی کشور وجود ندارد. این آشفتگی دقیقا همان مسایلی را به دنبال دارد که آقای مطهری به دقت نشان می دهد. اقتصاد فقط جنبه داخلی ندارد. بلکه جنبه بیرونی و بین المللی دارد. به زبان بسیار بسیار ساده؛ آیا تولید ما را فقط باید مردم داخل کشور بخرند و گردش اقتصادی ایجاد شود یا این که می بایست به خارج از کشور نیز صادر شود و ارز وارد گردد تا گردش درست اقتصادی روی دهد؟ منطقا باید هر دو را در نظر گرفت. متاسفانه داعیه داران و تصمیم گیرانی چون آقای جلیلی و همفگران وی که هم اکنون همه امور را در دست دارند؛ به جای اندیشه بازار برزگ جهانی به بازار به اصطلاح 500 میلیون نفری منطقه شرق در محدودی کشورهایی چون افغانستان؛ تاجیکستان و چین می اندیشند. آیا وضعیت وخیم اقتصادی کنونی دست آورد همین اندیشه ها نیست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
مشکلات کشور با برجام حل نمیشود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
معلومه همه می دونن که مشکل از جاهای دیگه ست . ولی حداقل اینکه با برجام مشکلات کمتر می شه . کما اینکه شد . یعنی از زمان برجام تا خروج ترامپ از برجام اوضاع کمی بهترشده بود .درست تر اینکه سرعت خرابی مملکت کمترشده بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
مملکت نابود شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
جناب رئیس جمهور، شما را به خدا سراغ تولید هواپیمای مسافربری نروید، همون پرایدی که تولید میشه برای کشتار مسافرین کافی است، یکی نیست بگه اخه مرد مومن چهل سال است که به قول رئیس پلیس راهور ما مونتاژ کار خودرو هستیم و هنوز نتونستیم تولید کننده باشیم، تولید هواپیما پیشکشتون همون خودروی ما را سر و سامان بدهید ما دعاگویتان میشویم، راستی میدونستید روزانه ۵۰ نفر (اره پنجاه نفر) انسان بیگناه در تصادفات جاده ای می میرند، اره قربونتون برم دست از تولید هواپیمای مسافربری بردارید، بخدا ما راضی به زحمتتون نیستیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
باشه ولی اولین مسافرهای این هواپیما باید رییسی و خانواده اش باشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
می گم راستی این رئیس بانک مرکزی هم دست کمی از اقای عبدالملکی نداره، ایشون فرمایش کرده که بازار ارز در حال ارامش است، یکی نیست به ایشون بگه حاجی دلار به ۳۳ هزار تومان رسید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶
نظام سیاسی،اقتصادی،اجتماعی و حتی امنیتی کشور به قبول برجام گره خورده.در حال حاضر عاقلانه ترین گزینه قبول برجامست.هر چند که دیر هم شده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
شما همون پراید رو درست بساز، هواپیما پیشکش.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
جناب خاندوزی! خیلی اشتباه می کنی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
علی باقری با عملکرد چند ماه اخیر نشان داده نه تنها لیاقت پست به این مهمی را ندارد بلکه با پیگیری منافع جناحی عملاً منافع ملی را فدای تفکرات غلط امسال سعید جلیلی کرده. حضرت عباسی آزموده را آزمودن خطاست.
امیرحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
آقای ضرغامی ؛
حالا اجازه بدید گردشگران روسی و یا اروپا و ژاپن و چین و ... به دین و کیش خود باشند اسلام به خطر نمیفته . اگر قرار بود با تار مویی از گردشگران غیر مسلمان اسلام نابود بشه الان در پاکستان و عربستان و قطر و امارات و مصر و سوریه و لبنان و عراق و.... هیچ مسلمانی نبود یا حداقل مسلمان با حجاب نبود ، ولی میبینیم اصلا ربطی نداره .
اونچه که اسلام رو به خطر میندازه شرایط فاسد اقتصادی یک جامعه ایران هست . منظورم از فساد این هست که اگرم برای همه طبقات و اقشار مختلف کل کشور شعب ابی طالب بود اسلام باز به خطر نمیفتاد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
جایزه شجاعت به اقای اسلامی تعلق می گیرد به خاطر جمع کردن دوربین ها.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
واقعا‌ چطوره‌ که یک اقلیت‌ بسیار‌ ناچیز‌و اندک‌ چندین ساله‌ نظرات‌ خود را تحمیل می کنند‌ ؟!
بعد از امضاء‌ برام توسط‌ظریف‌ بسیاری از مردم ایران در خیابانها جشن گرفتن‌ چطور به یک عده قلیل اجازه داده شد در مجلس آنرا آتش بزنند‌و ظریف‌را که انقدر زحمت کشید را خائن نامیدند‌ و اون همه توهین به هئیت‌ فرجام روا داشتند و الان در وین پنجاه نفری‌ حضور دارند‌ و بقول خودشون میخوان فرجامی که بهش اعتقادی ندارند را احیاء می کنند‌ ؟!
جل الخالق‌ !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
خطوط نطام باید پرداخت و زندگی مردم باشه نه اون چیزایی که مد نظر شماست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
آقای علی مطهری،
شما آنزمان که نماینده مجلس هم بودید، جناح انحصار طلب حاکم به انتقادات و توصیه های های شما وقعی نمی نهاد، چه برسد به حالا که رد صلاحیت شده اید و گوشه عزلت اختیار نموده اید
شما چرا سعی می کنید نقش دلسوز مملکت را بازی کنید در حالیکه بخوبی میدانید تا کنون هیچیک از نصایح دلسوزلنه شما توسط خائنین به این مملکت به کار گرفته نشده است؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
فاز رییس کل بانک مرکزی را خریدارم ..... آرامش ، ارز و دیگر هیچ ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
شما گفتید عبدالباقی کشته شده و دفن گردیده، و البته همه ما هم قبول کردیم
مانا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
بازار ارز در حال آرامش است ، پیش بینی کاهش قیمت‌ها را داریم ، ما خوبیم ، ما چنینیم ما چنانیم ، بابا اینقدر دروغ نگید بخدا خسته شدیم!
علی رنجبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
این همه فرافکنی و ناهنجاری برای چی هست با یک آماده باش کامل سپاه دو تا از کشتی های آمریکایی را توقیف کند همه چیز درست می شود ما و بچه هایشان که نمی خواهیم برویم خارج که نگران باشیم این همه ناهنجاری ها را آنهایی که می خواهند برند.. نگرانند و ما احتیاجی به خارج نداریم ما همه چیز در داخل داریم فقط غیرت می خواهد
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
چقدر درست و دقیق گفته...نصیری ...سردبیر اسبق کیهان!
شعبان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
بابایکی نیست به این مثلا مطهری کوته فکریادآوری کندحرف امام،اگرسپاه نبودکشورنبود.حتی اگرصدتاقطعنامه به شورای امنیت برودرئیس جمهورحق نداردسپاه رابرای دلخوشی بعضیها نادیده بگیردکه اگرچنین شودباخودتحقیری بعدازان چه میکنیدجناب مطهری!!خدارحمت کندپدرمرحومتان راکه شاهدریزش شمانیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
امام خیلی حرفها زده چرا پیگیر اونا نیستید . نمی شه که گزینشی عمل کرد
ناشناس
|
Canada
|
۰۱:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
درود بر علی مطهری که حرف ملت را با شجاعت و بی پرده مطرح کرده و به طور حتم این واقعیتی بوده که در صورت نادیده گرفتن خسارت های زیادی برای مردم در پی خواهد داشت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
طلب 1.6 میلیاردی عراق وصول شد - طبق معمول یک مقدارش که هپلی هپو خواهد شد و بقیه اش برای سوریه - لبنان - یمن و غیره فرستاده خواهد شد - و سر ملت بیچاره هم بی کلاه خواهد ماند
والی
|
Japan
|
۰۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
از خطوط قرمز نظام؟؟ حاضر به عبور نیستیم! پس اخوی خطوط قرمز ملت رو چه وقت مد نظر قرار میدین؟
همه دولت ها منافع ملی رو مد نظر قرار میدن ، ما فقط به فکر نظام هستیم و بس.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
جناب باقری وقتی از موفقیت حرف می زنید آدم واقعا خنده اش می گیره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
دولت رییسی پول رتبه بندی رو خرج سازمان تبلیغات کرده بع طوری ولله قسم حسابرس ها میگن از بس بی حساب و کتاب پول براشون میاد نمیدون چطوری خرج کنن وقتی یه اداره کوجک مانت خراسان جنوبی با جند کارمند ماهی ۱۵ میلیارد هزینه جاری آنها میشه حالا اداره معمولی که مثل آنها کارمند داره حدود ۲ میلیارد هزینه جاری آنها در ماه میشه؟؟ دقیقا ۷ برابر ؟؟ حالا ازشون سوال کنید آیا روزی ۱۰ دقیقه کار مفید می‌کنند؟؟ ان شالله روزی تقاض این همه ظلم و بی عدالتی رو خواهید داد ؟؟ یکسال سنگ اندازی ، یکسال فریب کاری ؟؟ یکسال امروز و فردا کردن ، یکسال تو سر معلم زدن ؟؟؟ واقعا این مجلس انقلابی چقدر انفعالی شده ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
از کسی که نه مدرسه و نه کلاس درس رو دیده وو۶ کلاس سواد بیشتر نداره انتظار زیاد برای بهبود اوضاع نداشته باشید
س چ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
آقای قاسمی فکری به حال مسکن کن و از جیب صاحب خانه خرج نکن.عادت کردید مردم رو به جون هم بندازید! یک میلیون مسکنی که قول دادید یه ساله تحویل بدید ،چی شد! مغلطه نکن است.ولی رو بردار و دست بهمون تا بیشتر از این بدقول نشید
طاهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
مگر رییسی از برجام خارج شده است ؟؟!!
ناشناس
|
Canada
|
۰۴:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
آقای علی مطهری!
این کشور با برجام از ناهنجاری نجات نمیابد. راه نجات این کشور و این ملت، خیلی خیلی ریشه ای تر و فراگیر تر از آنی است که شما شجاعت بیان آن را داشته باشید!
یاحق
ناشناس
|
United States
|
۰۵:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
اسراییل - روسیه و چین حد اکثر استفاده از عدم رابطه میان ایران و آمریکا را میبرند. افرادی مانند جلیلی یا نمی دانند یا ؟؟
سوال ساده این است: آیا روسیه یا چین از تنش میان کره شمالی و آمریکا استفاده میکنند و منافعشان در حل مسائل است یا ادامه آن؟ اگر همه شهروندان کره شمالی از قحتی بمیرند آیا روس ها و چینی ها اشکی خواهند ریخت؟
اسراییل هم با مظلوم نمایی و صحبت های برخی مقامات ایران حد اکثر استفاده را هم در اروپا هم در آمریکا و هم جهان عرب می نماند و ایران را به لولو خور خوره تبدیل کرده اند.
برای نمونه بدلیل ترس دول عربی از افکار عمومی تا پیش از احمدی نژاد این دول جرات رابطه علنی با اسراییل را نداشتند حال چه شده که قرار دادهای طولانی مدت می بندند و آب از آب تکان نمی خورد؟؟ آیا حتی اگر دلیل برخی برای سیاست کنونی با اسراییل تاثیر در افکار جامعه اسلامی باشد این قرار دادها خود نشان دهنده ناموفق بودن سیاست ایران نیست؟
بزرگترین ضربه ها به منافع ملی توسط برخی که حتی ۱ ملیون رای هم نیاورده اند ولی انگار تا از این مردم انتقام نگیرند دست از سیاست های به ظاهر انقلابی دست نخواهند کشید.
درود به مطهری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
در اینهمه سال یک خودرو را نتوانستیم مدیریت کنیم . مدیریت جهانی بماند
ناشناس
|
United States
|
۰۶:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
آقای رستم قاسمی لطفاًتوجه نمائیدکه برای حل مشکل اجاره بها دستوری وپادگانی اقدامی نشودچون کارخرابترمیشود همه شاهدیم که هیچ اقدام ستوری نبوده که کاری رادرست کند و خرابترنکرده باشد برای رفع بفرمایش شمامشکل احاره بها باید به سه عامل توجه شود ازهمه مهمترتورم افسارگسیخته است دوم خراب کردن شهرها وروستاها وتشویق به کوچ همه به شهر های بزرگ بخصوص تهران که بایستی به نحوی مهارشود ودرمرحله آخرساخت مسکن توسط خوددولت ونهادهای زیر مجموعه دولت وشهرداری ها که عرضه زیاد شود ونه فشار بمردم که خانه های خودراکه تنها سرمایه شان هست بقیمت پائین وکمترازتورم اجاره دهند وهم خودشان متضرر شوندوهم روابط مالک ومستاجرازاصول اخلاقی ودوستی خارج وبه دشمنی وکینه تبدیل شود پس اول تورم کنترل شودبعد ازتخریب شهرهاوروستاهارمنظورکوچاندن مردمش به شهرهای بزرگ وتهران جلوگیری شود ونیزدولت محترم برای ساخت مسکن استین بالابزند بجای تهدیدمالکین وتخریب روابط مالک ومستاجر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
خوبیش اینه که در ایران حاکمیت یک دست شده و کسی نمیتونه برای فرار از مسئولیت مدعی بشه " من گفتم گوش ندادن"!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
گفته : تا سری بعد که من میام اصفهان ۸ تا هواپیمای مسافربری بسازید !!! :-)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
اقاي مطهري حرف درست مي زنند اقتصاد كشور به برجام گره خورده تا به سرانجام نرسد وضعيت از ايني كه هست خيلي بدتر خواهد شد ومنافع ملت بدجوري ضايع مي شود ومردم شديدا زير خط فلاكت رفتتند گويا اقاي رييسي نمي خواهند اين را قبول كنند بيخودي دارند لج بازي مي كنند شماها نمي توانيد بدون تعامل با دنيا كشور را ادره كنيد بيشتر از اين با معيشت وسرنوشت ملت بازي نكنيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
خداروشکر امریکا اجازه داد عراق پول گاز ایران رو بده. مسئولین طوری صحبت میکنن انگار اونا عراق رو قانع کردن...!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
رسانه های اصولگرا و وزرا هنوز در فاز انتقاد هستند و رئیس جمهور محترم در فاز دستور.
افتخار از دست دادن فرصتها، دشمن تراشی و مخالفت عمومی و حرف زدن و بی عملی به نام این دولت پر سرو صدا ثبت خواهد شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
جناب مطهری اینا اگر می خواستن به حرف تو گوش بدن که رد صلاحیتت نمی کردن !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
رشد افرادی مثل عبدالملکی نشانگر سطحی نگری و ساده لوحی مسئولین کشوره!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
بله جناب علم الهدی حمله به نمایندگیهای انگلیس و عربستان که کلی هزینه برای کشور درست کرد از برکات همین آتش به اختیار است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
میشه لطفا علی باقری باقری دستاوردهای این سالها در تقابل با غرب را بفرمایند تا مردم توجیه شوند یا صرفا اعتقادات فرقه خود را میخواهد بر کل 85 میلیون تحمیل کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
اکثریت مردم خواهان بازگشت به صلح هستند
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
این اقای مطهری باز نظر داد. تو مسائلی که اطلاع نداری خواهشن نطق نکن. میدان گازی آرش در خزر؟!
پورمحمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
چه رویی دارد این علی مطهری؟!!!!!!! بر گردیم به برجام بدفرجام؟؟؟؟
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
باقری جان، لب تر کردی و دلار داره رکورد میشکونه.
خداییش یکذره بمردم بدبخت فکرکن
ناشناس
|
Japan
|
۰۹:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
حتمادرسفرهای استانی رییس جمهورازهواپیماهای سفارش مش ابرام برای ایشان استفاده کنید!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
این آقای باقری یک یاچند روز را با مردم بیچاره سیستان و بلوچستان بگذراند و بعد شعار بدهد.
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۹:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
رییس‌جمهور محترم ظاهرا درکی از نحوه‌ی تولید هواپیما ندارند... هواپیما با آلیاژ خاص و موتور جت ساخته می‌شه، نه دستور و شعار.
ناشناس
|
Turkey
|
۱۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
مردم آبادان باید بیان و نبش قبر کنن ، و ثابت کنن که اون جنازه مال اون عوضی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
اقای باقری ،از خطوط قرمز مردم"یعنی رفاه و آرامش مردم" چی، به راحتی می گذری.
ناشناس
|
France
|
۱۰:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
باید یادآور شد که تجزیه تحلیل مهندسی - مکانیکی ! و تک علتی ! مشکلات اقتصادی کشور، خطای مهلک راهبردی، فرار به جلو و آدرس غلط انحرافی است تا
افکار عمومی و ذهن مسئولین را از شناخت دقیق آسیبها، علل و ریشه های اصلی ! وضعیت پیچیده و چند وجهی مشکلات کنونی اقتصاد کشور، غافل و فارغ سازند ….
همه می دانند که تنها راه رسیدن به توسعه اقتصادی، خروج از رکود و بیکاری، مهار تورم و خلق پول غیرمولد و فراهم آوردن بستر و زیرساخت های بهره وری در اقتصاد هر کشوری، توامان و بطور همعرض و متوازن به ««دو موضوع کاملا درهم تنیده و بهم وابسته که مکمل همدیگر هم هستند»» بستگی تام و تمام دارد:
«اول» تکیه بر مزیت ها و توانمندی‌های داخلی در همه عرصه ها
«دوم» گسترش حداکثری مبادلات و مناسبات خارجی و تعمیق و تحکیم پیوندهای متقابل با قدرتهای نوظهور شرق (نه غرب و کدخدا !)
در رابطه با مورد اول، مشکل و مانع اصلی و اساسی درواقع همان عدم توجه لازم به تاکیدات و هشدارهای مکرر حضرت آقا مبنی بر جهش تولید، بوده است
و در رابطه با مورد دوم، باز هم ریشه و علت العلل مشکلات مربوط به ناکارآمدی، برجام محوری، غرب گرایی و ضعف های ساختاری عمیق ««وزارت خارجه»» است که میراث باقیمانده از برجامیان است و هزار البته تا زمانیکه
همچنان مدیران و سفرای ذوب در برجام و غربگرایی و شیفتگان مذاکره و رابطه با کدخدا همچنان در مهمترین و حساسترین مناصب و سفارتخانه های اقصی نقاط جهان ابقا بشوند وحتی درکمال شگفتی و ناباوری ! سفرای جدید نیز بازهم از میان همان باند و جناح مخالفان دولت فعلی انتخاب و منصوب می گردند !!!
عملا (خواسته یا ناخواسته) یک بال از دو بال پرواز دولت انقلابی سیزدهم، فشل و فلج بوده و
با آدرس غلط و انحرافی تغییر وزرا و مدیران اقتصادی، راه به جایی نخواهیم برد....
کاملا مسلمه با این ویرانه !!! بجای مانده و ساز ناکوک و نامتجانسی که برجامیان باقیمانده در مدیریتهای میانی ««دستگاه دیپلماسی»»، مینوازند
حتی اگر تمامی وزرا و مدیران اقتصادی و صنعتی کشور هم بالکل تغییر کنند و بهترین ها را هم بجایشان بگمارند
بازهم تا زمانیکه وزارت خارجه کشور از تحت نفوذ غربگدایان خلاصی پیدا نکنه و سفرای متعهد و متخصص انقلابی سرکار نباشند،
هیچ !!! اصلاح و بهبودی در اوضاع اقتصادی و صنعت و اشتغال و بهبود معیشت مردم حاصل نخواهد گردید ....
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۳:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
شما همون حجت خان وزیر سابق کار نیستی؟
ناشناس
| Poland |
۱۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
شما حجت خان وزیر سابق کار نیستی ؟
ناشناس
| Japan |
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
عجب طولانی بود اما جالب بود
ناشناس
| Japan |
۱۴:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
قابل تامله واقعا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
باید منتظر بود و بالاخره روزی شاهد ظهور و زنده شدن عبدالباقی و عبدالباقی ها ماند !!!!!

خیلی کنجکاو هستم تا ببینم ، چگونه انرا توجیه و تفسیر و ماسمالی میکنند !!!؟؟؟
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
نکند آقای مطهری خبر ندارد که آمریکا از برجام خارج شد و حالا هم که برگشته چه رفتار و خواسته ای دارد که قابل پذیرش از سوی ایران نیست و آقای مطهری کی میخواهد متوجه شود؟؟؟
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
آقای نصیری با اینکه یک اصلاح طلب هستم اما بهتر است شما ادبیات حرف زدن را بهتر یاد بگیرید و اینطور به دیگران توهین نکنید به مملکت گَند زده اید و عمر امثال ماها تباه شد بخاطر امثال ادبیات شما و حالا هم برای بی تقصیر نشان دادن خود با این الفاظ سخن پراکنی می کنید بهتر است شما بس کنید و وهن آمیز صحبت نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
برو بابا جان دیگه کاره ای نیستی نظرت هم برای خودت خوبه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
*از فضل پدر تو را چه حاصل؟!!*
⚜️⭕️ خبرنگار: آقای مطهری شما گفته بودید بخاطر قرار داشتن در لیست سیاه FATF نمی‌توانیم واکسن وارد کنیم! الان چجوری وارد می‌کنیم پس!؟

➖علی مطهری: مفصله! تو یک دقیقه نمی‌تونم بگم! نیم ساعت طول می‌کشه!

➕ خبرنگار: اشکال نداره تو نیم ساعت بفرمایید!
➖علی مطهری: من وقت ندارم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
با این دولت بایدن که از ترس جمهوریخواهان نمیتواند توافق کند هم توافق شود امارهای مردمی نشان میدهد کنگره و دولت بعدی دست جمهوریخواهان است و برجام دموکراتها را باطل خواهند کرد ؛ پس چه بهتر بود با جمهوریخواهان درباره برجام گفتگو میشد بخصوص اگز با ترامپ برجام را تمام می کردیم و ترامپ میگفت برجام من در کنگره و سنا تصویب خواهد شد الان هیجکسی تو امریکا نمی توانست برجام را باطل کند.قدرت دست جمعوریخواهان است پس وقتتان را با این بایدن تلف نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
به یک کارگر ساده با حقوق مکفی و ناهار ، جهت اداره کشور نیازمندیم
- سواد در حد خواندن و نوشتن
- رعایت بهداشت در حد شستن دست و صورت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
اقای مطهری
اولا سوابق شما نشان از ترس دارد وقتی صدام تا دزفول و شوش و در 1200 کیلوتر مرز پیشروی می کرد این نطق ها و اظهار تان کجا بود دوره جنگ یک روز سابقه رو نشون بدید
مدرک دکتراتون چه جوریه کدوم کنکور شرکت کردید؟
تحلیل هاتون از روی ضعف و ترس است بهتر است تو همون ساختمون میلیاردی میردامادتون امورات را بگذرانید
به برکت افرادی همچون لاریجانی خوب جایی پیدا کردید الان اونها هم به تاریخ پیوسته اند شما هم لطفا اینقدر اظهار فضل نکن
بلد نیستی حرف نزن
چه کسی برجام را نحونده وتو 20 دقیقه رای داد و پشتیبانی کرد و....حالا گند کاری شما را باید این دولت یه جوری حل و فصل کنه ....برو یه خورده کتاب های بابات رو بخون نه از غرور بلکه بدونی نظر بابات به غرب چی بوده ...اقای دانشمند آرش در خزر نیست اینقدر اظهار لهو و لعب نکن باعث خنده می شی ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
سردبیر اسبق کیهان: شخصیت عبدالملکی قابل مطالعه در دانشگاه هاست

بذر پاش هم از همین تیپ است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
ذاکانی
میثم مطیعی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
مطهری شجاع و با غیرت دوره جنگ اما جنگ ندیده ؟!!! جبهه نرفته شجاع ؟!!! اون هم با غیرت تمام ...به دفاع از سرزمینش نرفته حتی یک روز
شجاعت نه در برابر متجاوزان واستثمارگران و استعمارگران ؟!!! شجاعت در بیان مطالب بدون فکر !! شجاعت در امضای برجام در مجلس در بیست دقیقه ؟! شجاعت های اینجوری ...اسفند دود کنید
ناشناس
|
Canada
|
۱۳:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
عمت احمدی از دانشگاه آزاد اخراج شد
از اول نمی بایستی راهش میدادند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
درودبراقای مطهری . این آقایان باصطلاح انقلابی الگی.سرنوشت کشور ومردم براشون اهمیت نداره..چرا در مورد برجام یه رای گیری نمی‌کنند
کارشناس و دکترای هوا فضا از دانشگاه تکنولوژی دلفت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
آیا آقای رئیسی با کارشناسی قبل از صدور دستور ساخت هواپیما مشورتی هم داته است؟؟؟

چرا دستورات خلق الساعه برای نابودی منافع مادی ، معنوی و جانی میدهند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
کارشناسی ؟؟؟؟؟؟ کارشناسی کیلو چند ؟ قاطع سریع انقلابی به نام خدا و ملت بزرگ ایران کارشناسی رو درجهان نابودخواهیم کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
کسی بخاطر معیشت مردم مذاکره نخواهد کرد.آتش بس با عراق وقتی شد که برد موشک ها به پایتخت رسید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۷
واقعا باید تبریک گفت که تونستیم پول گازمون رو از عراق بگیریم !!!!!!!!!! این موفقیت بزرگ رو کجای دلمون جابدیم . ادعای درافتادن با آمریکاو استکبارجهانی رو داریم بعدداریم برای دریافت پول گازمون از عراق چه جشنی می گیریم . آفرین به همه تون اون عزت و حکمت و مصلحتی که می گفتید این بوددیگه ؟؟؟؟؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
ناصر کنعانی چافی مذاکرات دوحه کنکور زلزله هرمزگان فائزه هاشمی