تیتر یک
یک منبع آگاه در گفتگو با تابناک

پیشنهاد ایران برای کمک به پروژه هسته ای عربستان کذب است/ پشت پرده ماجرا چیست؟

پیشنهاد ایران برای کمک به پروژه هسته ای عربستان کذب است/ پشت پرده ماجرا چیست؟
یک رسانه عربی به نقل از منابع غربی مدعی شد که ایران پیشنهاد همکاری وسوسه کننده ای به  سعودی ها برای آموزش 600 کارشناس و دانشمند عربستانی در زمینه هسته ای داده است. رای الیوم در گزارش خود به نقل از منابع دیپلماتیک غربی، ماهیت پیشنهاد ایران را وسوسه انگیز توصیف کرده است.
مرور روزنامه های پنج شنبه ششم مهر
سیمان در بورس کالا؛ آری یا خیر؟ /حاشیه‌های فوتبال در سایه بازی‌های آسیایی/هوش مصنوعی فناوری نظامی را تغییر داده است؟
۶ میلیارد دلار در حساب ایران، ریل‌گذاری جدید در روابط تهران-قاهره، کریستین رونالدو و جامعه‌شناسی استقبال، قفقاز و تحولات آن از زاویه دیگر، بریکس؛ تلاشی برای عادلانه ساختن نظم بین‌المللی، نور ایرانی در فضا، تعیین تکلیف بنگاهداری بانک‌ها، وضعیت سفید در بازار برنج و پشت پرده یک ادعای جنجالی در اروپا از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
بسته ویدیویی «تابناک»
روایت رئیس اطلاعات عربستان از حمله صدام به ایران / بازسازی تصاویر ابراهیم گلستان و سهراب سپهری / گنجینه جواهرات ملی ایران از نمای نزدیک / سخنرانی‌های ژنرال شارل دو گل در ایران
بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها پیرامون رویداد‌های سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشریح کرد:
جزئیات «رایگان» شدن «آزمایش ژنتیک» مادران ایرانی دارای همسر غیرایرانی
ادارات‌کل استان‌ها با همکاری سازمان پزشکی قانونی، افراد شناسایی‌شده واجد شرایط را معرفی کرده و حمایت‌های لازم را برای انجام آزمایش ژنتیک رایگان و دریافت مدارک هویتی برای فرزندان بدون هویت زنان دارای همسر اتباع که در دهک‌های پایین درآمدی هستند، فراهم می‌کند. در این طرح قرار است تا پایان سال‌جاری تعداد ۳۱ هزار مادر دارای همسر غیر ایرانی و فرزندانشان آزمایش ژنتیک رایگان انجام دهند.
پانصد و هفتاد و یک روز از حمله روسیه به اوکراین
درخواست اوکراین از کشورهای غربی برای حمله نظامی به تاسیسات پهپادی ایران/ موشک دوربرد آمریکایی آماده حمله به عمق خاک روسیه؟
پانصد و هفتاد و یک روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می‌گذرد؛ تهاجمی که رویداد‌های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
دوازدهمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری پایان یافت/مخبر: ارز ترجیحی به سه دلیل حذف شد؛رئیس جمهور پیش از حضور در انتخابات برای حل مشکلات برنامه داشت
معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه در ابتدای دولت، وضعیت ذخایر کشور بسیار بد بود و در برخی استانها برای 12 روز ذخیره گندم داشتیم، گفت: وضعیت فروش نفت دچار مشکل بود، تورم کشور ۹.۳۶ درصد بود، تقریباً تمام تنخواه کشور مصرف شده و رشد نقدینگی بیش از 42 درصد بود و با این وضعیت کار را آغاز کردیم
تاملی بر شلیک فضایی موفق امروز در کشورمان؛
دورنمای تزریق «ماهواره نور ۳» توسط ماهواره‌بر سه مرحله‌ای «قاصد» به مدار زمین
نکته جالب توجه‌ استفاده از موشکی است که ویژگی‌های خاص بسیاری دارد و به خوبی از پس ماموریت‌های واگذار شده برآمده است. موشکی سه مرحله‌ای که در اصل «قاصد ۱» نام دارد و به نوعی از برنامه‌های تعیین شده هم جلوتر است تا جایی که نیازی به رونمایی از «قاصد ۲» و بهره برداری از آن برای پرتاب‌های فضایی احساس نشده است و به اتکای آن می‌توان روی دایر کردن منظومه ماهواره‌ای کشورمان حساب ویژه باز کرد.
واردات خودرو و این همه حاشیه
«پسته و سیب» صادر کنیم، «خودروهای خارجی» بیاوریم/ اول تایید شد، سپس تکذیب و در نهایت نامه انتقادی به رئیس جمهور
پیشنهاد صادرات محصولات کشاورزی و استفاده از ارز حاصل از این صادرات برای واردات خودرو، به چالش جدی بین مجلس و بانک مرکزی تبدیل شده و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس را هم عصبانی کرده است. هرچند خبر‌ها حاکی از این است که تامین ارز واردات خودرو‌های کارکرده، با منشا ارز خارجی انجام خواهد شد.  
گزارش روز چهارم بازی‌ها؛ تیراندازی بدون مدال برگشت
آسیایی هانگژو | زنده: صعود ۵ووشوکار به فینال؛ تکواندو طلایی نشد!/ برد و صعود فوتبال، هندبال و بسکتبال/ تپانچه خانم تیرانداز گیر کرد، مدال پرید!/ جنجال داور اسرائیلی علیه ورزشکار سوریه!
بخت کاروان ورزش ایران در هانگژو را با نقره و برنز گره زدند و چهار ورزشکار امروز تکواندو و ووشو همگی نقره‌ای و برنزی شدند که تاثیری در صعود کاروان در جدول مدال‌ها ندارد. با اینحال صعود ۵ووشوکار به فینال، امید جهش ناگهانی کشورمان در جدول مدال را زنده کرده. هندبال هم عربستان را در جدالی مهم پشت سر گذاشت
نور ۳ با موفقیت در مدار ۴۵۰ کیلومتری قرار گرفت
پیش از این، نیروی هوافضای سپاه، ماهواره نور ۱ را در تاریخ سوم اردیبهشت ۱۳۹۹ در مدار ۴۲۵ کیلومتری و ماهواره نور ۲ را در تاریخ ۸ اسفند ۱۴۰۰ در مدار ۵۰۰ کیلومتری قرار داده بود.
مصوبات مجلس در سومین روز بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه
روزی که مجلس با غیبت ۹۰ نفر آغاز کرد و جلسه‌ای که در شرف از رسمیت افتادن بود!
نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه، مهم‌ترین دستور کار مجلس به شمار می‌رود، از غیبت بیش از ۹۰ نماینده در جلسه علنی رسیدگی به این لایحه انتقاد کرد.
سنگرسازان بی سنگر، کلیدداران پیروزی سربازان وطن
حضور در میدان جنگ و در صحنهٔ جهاد و مبارزه، تفنگ به دست گرفتن و تیراندازی کردن، چیزهای پرهیجان قضیه است... این برادران می‌توانستند این کار‌ها را بکنند اما سراغ چه کاری رفتند؟ به سراغ کم هیجان‌ترین کار‌ها! هیچ کس هم خبردار نمی‌شه... کسی باید ایمان داشته باشد تا بتواند این کار را انجام دهد. برادرهای جهاد این کار را کردند.
ماجرای دانشگاه تهران و تعطیلی کافه‌های اطراف دانشگاه چیست؟!
معلوم نیست مطالبه کمیسیون فرهنگی مجلس از وزیر علوم چه بوده که موجب نگارش این نامه توسط رئیس دانشگاه تهران شده است؟! اما آن گونه که در آغاز نامه تاکید شده، دستور کار مدیریتی این مجموعه در دولت سیزدهم با مفروضات گام دوم انقلاب اسلامی تدوین شده و «جهاد علمی برای تحقیق دانشگاه کارآفرین با رویکرد مسئولیت پذیری اجتماعی» تعیین شده است.
پرونده آقارضا به اندازه کافی سنگین شد
عزل قریب‌الوقوع درویش از مدیرعاملی پرسپولیس با چند ماجرای بودار: از هوادار پولدار دوبی‌نشین تا دیدار دختر بابا با رونالدو؛ از غرامت سوبله به رادو تا جذب باهویی
درویش در کمتر از یک ماه به اندازه یک سال سوتی و سوژه دست خبرنگاران داده است و دیگر کمتر کسی به ماندن او در راس باشگاه پرسپولیس اعتقاد دارد. آقارضا با خرید باهویی و بردن دخترش به دیدار رونالدو، پرونده خودش را بست.
با تحولات منطقه و جهان
نامه اعتراضی شدید ایران به سازمان ملل درباره تهدید هسته‌ای اسرائیل/ اعلام جزئیات گفت‌وگوی تلفنی رئیسی و پوتین/ تایید کلاهبرداری ترامپ و پسرانش از سوی دادگاه / اعلام افتتاح کنسولگری فرانسه در سیونیک ارمنستان
نامه اعتراضی شدید ایران به سازمان ملل درباره تهدید هسته‌ای اسرائیل، اعلام جزئیات گفت‌وگوی تلفنی رئیسی و پوتین، تایید کلاهبرداری ترامپ و پسرانش از سوی دادگاه، اعلام افتتاح کنسولگری فرانسه در سیونیک ارمنستان و موافقت عربستان سعودی با افزایش نظارت‌های آژانس اتمی، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه‌ای و بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
در دومین روز بررسی برنامه هفتم توسعه در مجلس تصویب شد:
اعطای تسهیلات ارزان قیمت به کسب و کار‌های خرد خانگی/عدم حذف شناسنامه/سازوکار سرمایه گذاری عموم مردم در پروژه‌های دارای ارزآوری بالا
سومین نشست بررسی گزارش کمیسیون تلفیق در خصوص برنامه هفتم توسعه و نشست علنی نوبت صبح امروز (سه‌شنبه، چهارم مهرماه) مجلس شورای اسلامی به ریاست محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، رأس ساعت ۸ و ۱۰ دقیقه و با حضور ۲۰۱ تن از نمایندگان آغاز شد.
مرور روزنامه‌های چهارشنبه ۵ مهرماه
جامعه و قتل‌های ناموسی/ مرغ آمریکایی همسایه! /موساد و بزرگ‌ترین شکست تاریخی
مذاکره با آمریکا از شایعه تا واقعیت؟ از چمن آزادی چه خبر؟ یکه‌تازی بانک‌ها در بنگاهداری، مجوز ۱۰۰ میلیارد دلاری بهارستان به صندوق توسعه ملی، تشکیل پرونده برای فرزندان یک مقام ارشد قضائی، طرح‌ها و میانجى‌ها براى احیاى برجام، آیا خروج سیمان و فولاد از ساز‌و‌کار بورس کالا امکان‌پذیر است؟ و پیشنهاد اردوغان برای عبور کریدور زنگزور از مرز ایران از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده اند.
بسته ویدیویی «تابناک»
روایت ابراهیم گلستان از دیدارش با امام خمینی  / حرف‌های صدام پس از ملاقات با ابراهیم یزدی / نبردهای نیروهای ورماخت در جنگ جهانی دوم / دعوت مردم به شورش علیه صدام توسط امام پس از آغاز جنگ
بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها پیرامون رویداد‌های سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.
بر خلاف دستورالعمل اعلامی سازمان ملی استاندارد ایران
سلاجقه: واردات خودرو‌های کارکرده، نیازمند دریافت تایید از سازمان محیط زیست است
در بحث خودرو‌های وارداتی، نظر سازمان حفاظت محیط زیست این بود که باید خودرو‌ها هم از نظر پیمایش مورد ارزیابی قرار بگیرند و هم از نظر سن. ما سه سال مدنظرمان بود، ولی در کمیسیون با توجه به مسائلی که اعضای مختلف مطرح کردند، پنج سال به تصویب رسید و از نظر پیمایش هم تصمیم گرفته شد که خودرو‌های دارای استاندار یورو ۵ باشند. البته خودرو‌های وارداتی نیازمند مجوز‌های محیط زیستی هستند.
طلسم کاروان ایران شکسته شد
آسیایی هانگژو | زنده: والیبال، بخت طلای ورزش ایران را باز کرد / حذف شوک‌آور دختر پرچمدار ایران در نخستین مسابقه / جودو فقط ایپون شد و برگشت / ملی‌پوش ایران رباط پاره کرد/ حذف بهترین بوکسور در گام اول
نخستین طلای ایران در جدول مدال‌های هانگژو توسط والیبال به دست آمد و قهرمانی تکرار شد. ناهید کیانی، دختر طلایی تکواندو در جهان، مهمترین شانس طلای ما در روز سوم بود که در همان بازی اول، ناباورانه مغلوب حریف تایلندی و حذف شد.
پانصد و هفتادمین روز از حمله روسیه به اوکراین
زنده شدن فرمانده ارشد کشته شده روسیه+ فیلم / تحلیلگر آمریکایی حامی روسیه: جنگ تمام شده است!
پانصد و هفتاد روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می‌گذرد؛ تهاجمی که رویداد‌های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
عضو کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با «تابناک» مطرح کرد:
ماجرای خلع سلاح گروهک های مسلح ساکن در منطقه کردستان عراق چیست؟
اواخر شهریور ماه ضرب‌العجل توافق نامه امنیتی ایران و عراق مبنی بر خلع سلاح کردن گروهک‌‌های کرد در اقیلم عراق بود. حال به نظر می‌رسد دولت عراق به وعده خود در این زمینه اقدام کرده و این گروه از مرزهای ایران و عراق نشینی کرده‌اند. نوش آبادی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس در این باره به تابناک گفت: انتقال این تروریست‌ها از مرز به داخل کشور عراق یک گام موفق است که انتظار می‌رفت زودتر پیگیری شود و کشورهای همسایه باید در راستای خشکاندن ریشه تروریست در منطقه با یکدیگر همکاری کنند.
یک کارشناس مسائل قفقاز در گفت‌وگو با تابناک
سیاست‌های اشتباه ایران در قفقاز جنوبی باید اصلاح شود/ گام بعدی پروژه توسعه طلبانه آنکارا-باکو چیست؟
مهمترین رکن سیاست قفقازی ایران باید توسعه و تحکیم روابط با ارمنستان باشد. به رغم دلایل بسیاری که سال هاست برای اهمیت روابط ایران و ارمنستان از سوی متخصصان مسائل منطقه قفقاز بیان می‌شود، ظاهرا یک نفوذ و اصرار عجیبی در دستگاه سیاستگذاری ایران برای تکرار و ادامه سیاست‌های اشتباه در منطقه وجود دارد که کاملا هم روشن است به نفع توسعه طلبی جمهوری آذربایجان و ترکیه است.
هشدار رئیس کل بانک مرکزی؛
بنگاه‌ها و شرکت‌های چند لایه در بانک‌ها، احتمال فساد را افزایش می‌دهد
فرزین تاکید کرد: حتما باید ورود افراد متخصص در پست‌های مدیریتی به این شرکت‌ها، خارج از کارکرد‌های سیاسی باشد، زیرا فشار‌های حاکم در این زمینه به بنگاهداری در سیستم بانکی آسیب وارد می‌کند و معاونت نظارت بانک مرکزی باید برای این بخش برنامه مشخصی داشته باشد.
سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به تابناک:
پرونده‌ای در مورد فرزندان یکی از مسئولان ارشد دستگاه قضا تحت رسیدگی است
امروز سی و چهارمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه با حضور اصحاب رسانه برگزار شد و دکتر مسعود ستایشی در این نشست به سوالات نمایندگان رسانه‌ها پاسخ داد.
نایب رئیس کمیسیون کسب و کار اتاق تهران در گفت‌وگو با تابناک اقتصادی؛
حذف مشوق‌های هدفمند تحقیق و توسعه در برنامه هفتم اشتباه است/ خام فروشی ضربات سنگینی به اقتصاد کشور وارد می‌کند
ما همواره در زمینه‌ی پایان دادن به خام فروشی شعار داده ایم و هرگز به آن جامه‌ی عمل نپوشانده ایم. خام فروشی در کشور ادامه دارد و متاسفانه ضربات سنگینی به اقتصاد کشور وارد می‌کند. برای برون رفت از این شرایط باید صنایع را به سمت تحقیق و توسعه و گسترش زنجیره‌ی محصولات سوق دهیم.
تصمیمی لازم، ولی نه کافی که به زودی اجرایی می‌شود؛
جذب ۱۱ هزار معلم پرورشی در وزارت آموزش و پرورش
اعداد و ارقامی چشمگیر و حتی ترس آور که ظاهرا آنچنان که باید، مسئولان را نگران نکرده است؛ این را می‌شود از برنامه ریزی برای جذب ۱۱ هزار معلم و مربی پرورشی دریافت که به تاکید مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش، قرار است به قید فوریت و در سال جاری به انجام برسد، در حالی که هم اکنون شمار زیادی از مدارس کشور با کمبود معلم مواجه هستند و سال تحصیلی برای شماری از دانش آموزان بدون معلم آغاز شده!
با تحولات منطقه و جهان
کشته شدن دو نظامی بحرینی در حمله پهپادی یمن/ پیام مهم بایدن به پاشینیان در حمایت از ارمنستان / اعلام تاسیس نخستین نیروگاه هسته‌ای عربستان/ حمله نظامی ترکیه به تاسیسات حیاتی در سوریه
کشته شدن دو نظامی بحرینی در حمله پهپادی یمن، پیام مهم بایدن به پاشینیان در حمایت از ارمنستان، اعلام تاسیس نخستین نیروگاه هسته‌ای عربستان، حمله نظامی ترکیه به تاسیسات حیاتی در سوریه و رزمایش دریایی کره جنوبی و آمریکا، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه‌ای و بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
به آرمِن آودیسیان، كی جمشید گشتاسبی، اسحاق تیزابی، آلفرد گبری و دیگران
ژوزف شاهی، گاگیک طومانیان، فریبرز موریم، اسحاق تیزابی، جهانبخش نمیرانیان، رستم آذرباد، داریوش آبادیان؛ اینها و چندین و چند نام دیگر به گوش ما آشنا نیست. شهدای بزرگی که هرچند با ما در دین اشتراک نداشتند، رنج هموطنانشان را رنج خود دیدند، سختی آنها را سختی خود پنداشتند و مردانه پا در رکاب نبرد گذاشتند.
خاطرات یک افسر بعثی؛
قرارداد بزرگ خرید سلاح از رژیم صهیونیستی برای جنگ با ایران!
وقتی به فرانسه رفتیم، نخستین مرحله برنامه آموزش، به فساد کشاندن ما بود، به طوری که مقامات فرانسه، تعدادی از دختران را در اختیار ما گذاشتند تا مدتی را با آن‌ها خوش باشیم. بدین ترتیب، اغلب افسران به ورطه فساد کشیده شدند و حتی گروهی از آنان با زنان فرانسوی ازدواج کردند و از دین و آداب و رسوم خود دست شستند.
چند تغییر در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مجموعه‌های وابسته
در حالی که برخی منابع خبری از برکناری رییس صندوق بازنشستگی کشوری خبر می‌دادند، پایگاه اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی خبر داد که وزیر این وزارتخانه با پایان مأموریت «نعمت‌الله ترکی» در مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری، در حکمی «مهدی مسکنی» معاون امور تعاون را با حفظ سمت سرپرست این صندوق کرد.
مرور روزنامه‌های سه شنبه چهارم مهر
تهدید جدی مزیت‌های ژئوپلیتیک ایران / برای درست کردن ابرو چشم را کور نکنیم / باکو درصدد عبور از خط قرمز!
تحرکات قفقازی اردوغان، اصلاح طلبان در برزخ انتخابات! آسیب‌های فیلترینگ بر اقتصاد، پرچمداری بانوان در دومین روز از بازی‌های آسیایی، پای لرزان تخت‌جمشید، خط و نشان سرلشکر باقری برای دشمنان، عملکرد ضعیف بازار سرمایه در شش ماه نخست سال، ورود برنامه از کلیات به جزئیات بحث برانگیز و فرصت پانزده روزه به بانک‌ها برای تأمین مالی مسکن‌سازی، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
بسته ویدیویی «تابناک»
فروپاشی شوروی از زاویه دید یک خودی / نبرد هوایی نفس‌گیر در جنگ فالکلند / دولیتل واکنش آمریکا پس از حمله به پرل هاربر / اسراری که رفاقت گلستان و هویدا را پایان داد
بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها پیرامون رویداد‌های سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.
بلومبرگ نوشت:
پشت پرده سفر اردوغان به نزدیک مرز‌های ایران در نخجوان/ ترکیه علی اف را برای حمله به زنگزور تحریک می‌کند؟
نهاد ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور این کشور، امروز دوشنبه به دعوت الهام علی اف همتای آذربایجانی به نخجوان خواهد رفت؛ سفری که به نظر می‌رسد اهداف پیدا و پنهان مختلفی در راستای پروژه منطقه‌ای آنکارا در قفقاز داشته باشد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌وگو با تابناک مطرح کرد:
برنامه هفتم توسعه درگیر سیاسی‌بازی شده است/  این برنامه قابلیت اجرا ندارد
چندی پیش، موضوعی مبنی بر ایجاد تغییر در لایحه برنامه هفتم توسعه توسط کمیسیون تلفیق مطرح شد. رحیم زارع، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با تایید این موضوع به تابناک گفت: برنامه هفتم توسعه در ایران دچار سیاسی بازی شده است. همچنین تغییرات بروز یافته در آن باعث می‌شود از واقعیت‌های کلان اقتصادی کشور دور شویم و اهداف در نظر گرفته در آن به مرحله اجرا نرسد.
پانصد و شصت و نهمین روز از حمله روسیه به اوکراین
کشته شدن فرمانده ناوگان دریایی روسیه در دریایی سیاه/اوج گیری حملات هوایی روسیه به خاک اوکراین/حملات پهپادی گسترده اوکراین به 4 منطقه روسیه
پانصد و شصت و نه روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می‌گذرد؛ تهاجمی که رویداد‌های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
معدنکاران گلایه‌های خود را نزد رهبری می‌برند؟ / خروج هزاران ماشین بهره‌برداری معدن با آیین نامه معاونت معدنی وزارت صمت
درحالیکه عده‌ای در این دولت مدعی ولایت مداری هستند، اما از هر طرف که بررسی شود ده‌ها تدبیر و توصیه رهبری را می‌بینید که بر زمین مانده و توسط مدیران بظاهر انقلابی معطل اجراست.
تکلیف قیمت بنزین برای پنج سال آینده روشن شد
بسته خبری اقتصادی امروز، تیتر‌هایی مانند این مدیران بانکی بازخواست می‌شوند، ۲۰۰ هزار خانه خالی به بازار مسکن عرضه شد، پیشنهاد همتی برای کاهش حجم پایه پولی، زیان ناخالص باشگاه استقلال از ۵۳ میلیارد به رقم ۴۹۰ میلیارد تومان رسید و واردات خودرو در برابر صادرات پسته فعلا منتفی است را در بر دارد.
اعلام خطوط پیشنهادی «تراموا» در تهران توسط عضو شورای شهر/ خبری از خط پیشنهادی شهرداری نیست!
به فاصله چند روز از برگزاری نشست هم اندیشی شورای شهر و شهرداری تهران در خصوص پروژه احداث «تراموا» در پایتخت، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران توضیحاتی در خصوص این نشست و موارد مطرح شده در آن ارائه کرد که حاوی نکات جالب توجهی است؛ از خطوط پیشنهادی تراموا در تهران تا سابقه ارائه این طرح و البته مردود شدن آن در گذشته و البته دو دغدغه جدی اعضای شورای شهر در خصوص این کلان پروژه.
سرانجام بررسی و تصویب برنامه هفتم توسعه در دستور کار مجلس قرار گرفت / کلیات لایحه برنامه هفتم توسعه تصویب شد
در آغاز نشست علنی،‌ با اصرار نمایندگان بر مصوبه قبلی خود در طرح تمدید قانون برنامه ششم، این طرح جهت رفع اختلاف میان مجلس و شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد.
مدال‌های پیاپی خانم‌ها برای کاروان ورزش کشورمان
آسیایی هانگژو | زنده: ۶مدال روز دوم طلا نداشت/ برنز تاریخی پرتوآذر در دوچرخه زنان/ اولین مدال مردانه کاروان برای حاجی‌موسایی/ شمشیر رهبری به برنز خورد
پرتوآذر کار نیمه تمام خود را در هانگژو به سرانجام رساند و نخستین مدال تاریخ دوچرخه‌سواری زنان ایران در بازی‌های آسیایی را کسب کرد. زنان کشورمان در روئینگ چهار نفره هم نقره گرفتند تا فعلا هر چهار مدال کاروان ایران را بانوان گرفته باشند.
در آستانه پاییز، میانگین تورم خوراکی‌ها از کانال ۶۰ درصد پایین آمد
شاخص قیمت‌ها به روزرسانی شد/ پیش بینی؛ «تورم شب عید» چند درصد است؟
به گفته کارشناسان اقتصادی، یکی از مهم‌ترین مولفه‌های تغییرات نرخ تورم در اقتصاد ایران، فراز و فرود نرخ ارز به ویژه دلار است. حال در شش ماه اخیر، سیاست گذار ارزی برنامه خود را بر کنترل نرخ ارز و سیاست تثبیت ارزی و اقتصادی متمرکز کرده است.
حماسه سرای دفاع مقدس که بود؟
نگاهی به کاغذ انداختم. اشعار خوب و محکمی سروده شده بود. مطلع یا سر نوحه‌اش این بود: «ای شهیدان به خون غلتان خوزستان، درود / لاله ها‌ی سرخ پرپر گشته ایران، درود» شهید سید حسین علم الهدی گفت: حاضری این نوحه را در حضور امام خمینی بخوانی؟
روایت تاریخی سردار علایی، بخش پایانی؛
جنگ ایران و عراق تحت چه شرایطی به پایان رسید؟
تمامی تدابیر و امکانات لازم برای پدافند از خط شلمچه پای کار آمد و فرماندهان یگان‌ها هم در منطقه عملیاتی حضور یافتند، اما اجرای این اقدامات هم چاره ساز نشد و حملات بعدی ارتش عراق به منطقه کربلای ۵ به فاصله یک ماه و اندی پس از تهاجم به فاو در ۴ خرداد ۱۳۶۷ صورت گرفت. در این منطقه لشکر‌های کربلا، ثارالله، نجف، فجر و تیپ‌های المهدی و الغدیر تحت امر قرارگاه کربلا پدافند می‌کردند.
با تحولات منطقه و جهان
قرار گرفتن ۷۰ هزار سند از پرونده پزشکی نتانیاهو در اختیار ایران/ خنثی شدن طرح کودتا در ارمنستان/ پاسخ ایران به ادعا‌های امارات درباره جزایر سه گانه ایرانی/ سفر یک هیات عربستانی به اسرائیل
قرار گرفتن ۷۰ هزار سند از پرونده پزشکی نتانیاهو در اختیار ایران، خنثی شدن طرح کودتا در ارمنستان، پاسخ ایران به ادعا‌های امارات درباره جزایر سه گانه ایرانی، سفر یک هیات عربستانی به اسرائیل و ورود اولین گروه از ارامنه قره‌باغ کوهستانی به خاک ارمنستان، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه‌ای و بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی تشریح کرد:
پرونده دو تن از فرزندان یکی از مسئولان رده بالای کشور در حال رسیدگی است / روش‌های ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در برخورد با متخلفان
رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: کسانی که در گذشته هم فسادی مرتکب شده باشند و فرار کرده و از زیر تیغ قوه قضائیه هم عبور کرده باشند، دوباره با جدیت تعقیب و بررسی می‌کنیم.
خنثی‌سازی ۳۰ انفجار همزمان در تهران توسط سربازان گمنام امام زمان (عج)
وزارت اطلاعات در پی خنثی‌سازی ۳۰ انفجار همزمان در تهران و بازداشت ۲۸ تروریست، بیانیه‌ای صادر کرد.
مرور روزنامه‌های دوشنبه سوم مهرماه
خانه ۲۵ متری خوب است یا بد؟! /دو سویه مهاجرت نخبگان و پذیرش پناه‌جویان/ما آینده‌ایم!
کاهش کاغذی نرخ مسکن؟ خاورمیانه جدید از وهم تا واقعیت، خنثی سازی ۳۰ انفجار همزمان در تهران و بازداشت ۲۸ تروریست، ماجرای پایتخت امن، یک گام تا واردات خودروهای خارجی، کرباسچی همچنان علیه آذر منصوری و اصلاحات، تبادل پیام با آمریکا ادامه دارد، ابتکار برجامی عمان همچنان روی میز، اردوغان امروز در «نخجوان» برای گفت‌و‌گو درباره «زنگزور»! و زمزمه رفع برخی محدودیت‌های اینترنتی، از مواردی است که موضوع گزارش های خبری و تحلیلی روزنامه های امروز شده است.
بسته ویدیویی «تابناک»
تحقیر فرح توسط محمدرضا شاه در مقابل دوربین / روایت تلخ مقامات پهلوی از واگذاری بحرین / روش آموزشی بی‌نظیر امام موسی صدر / ایران تحت اشغال به روایت تصاویر متفقین
بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها پیرامون رویداد‌های سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.
سایر ویژه‌ها