تیتر یک
هزار و هشتصد و دهمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛

چرا «فریدون» به مرخصی زودهنگام رفت؟/به کسی ربطی ندارد صداوسیما چه می‌کند/رانندگی رئیس جمهور تونس با خودروی ایرانی/نقل قول انتخاباتی جواد امام از رئیس دولت اصلاحات/واکنش چهره اصلاح طلب به پیشنهاد تاجیک و حجاریان

چرا «فریدون» به مرخصی زودهنگام رفت؟/به کسی ربطی ندارد صداوسیما چه می‌کند/رانندگی رئیس جمهور تونس با خودروی ایرانی/نقل قول انتخاباتی جواد امام از رئیس دولت اصلاحات/واکنش چهره اصلاح طلب به پیشنهاد تاجیک و حجاریان
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: یک مافیای رسانه‌ای از منافع دلالان و رباخواران پشتیبانی می‌کند/دستگیری زم به روایت رسانه‌های اسرائیلی/هادی غفاری: با ۹ متر عمامه می‌گویند مسلمان نیستم و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
دانستنی های حقوقی:
آیا جنون قاتل یا مقتول در مجازات تأثیر دارد؟
حتماً بار‌ها و بار‌ها از رسانه‌های مختلف و اطرافیان خود شنیده‌اید که فردی در یک عصبانیت لحظه‌ای و جنون آنی دست به ارتکاب یک جرم سنگین مثل قتل زده است، یا این که دیوانه و مجنونی به فردی حمله کرده و هم‌اکنون در بیمارستان روانی است یا یک نفر دیوانه‌ای را به قتل رسانده است
مرور روزنامه‌های دوشنبه ۲۹ مهرماه
اضلاع داخلی آمدنیوز به روایت روزنامه جوان/پیشنهاد کیهان به روحانی!؛ نیم متر پارچه سفید به جای رفراندم/آیا لبنان به دنبال تغییر قانون اساسی است؟
رسیدن حاشیه‌های آمد نیوزی به نهاد ریاست جمهوری، شعار جالب توجه گلزن پرسپولیس، ردپای موسسات کنکور در صندلی فروشی، آخرین تلاش‌ها برای نجات برجام؛ این بار فرمول فرانسوی-ژاپنی، لبنان به دنبال تغییر قانون اساسی، کشت سرطان در زمین‌های خشک جنوب شهر،عقب نشینی دولت لبنان در برابر اعتراض واتس اپی مردم، دست دوستی ابوظبی به سوی ایران و گره‌های تاریخی صنعت خودروسازی ایران از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
فوتو نیوز؛
مهدی ترابی: تعجب می‌کنم مسئولان چطور درک نکردند که تنها راه نجات کشور «اطاعت از رهبری» است/جدال توئیتری «آشنا» و «کریمی قدوسی» در ماجرای منابع خبری «روح‌الله زم»
تصاویر با شما سخن می‌گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر. می‌خواهیم با بخش خبری «فوتو نیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رو در رو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوششان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
انتقال آب خزر به سمنان ابعاد جدیدی یافت؛
مشاور وزیر طرح ابهام کرد، محیط زیست انگ «عوام گرایی» و «ژست روشنفکری» زد!
سازمان حفاظت محیط زیست در پاسخ به طرح این ابهامات، تاکید کرده وزارت نیرو مخیر است در هر محلی که تشخیص داد، اقدام به انتقال آب کند و در این مورد به خصوص هم مشکلی پیش روی طرح ایشان نیست؛ اظهارنظری که در ادامه اش تاکید شده که مخالفت ها با این طرح تبعیت از مد این روزها یعنی عوام گرایی و ژست روشنفکری گرفتن است!
اوج‌گیری تناقض‌ها درباره قیمت دارو؛
راه وزیر بهداشت و معاونش سواست، یا پای امضای طلایی در میان است؟!
وزیر افزایش قیمت دارو را منشأ دو اثر مثبت خواند و گفت: «حمایت کردیم تا دارو‌ها تحت پوشش بیمه قرار گیرد تا فشاری به بیماران وارد نشود.» یعنی تأیید افزایش دو برابری قیمت برخی دارو‌های تولید داخل با یادآوری این نکته که نظر وزارت بهداشت درباره محل تأمین این هزینه اضافه، تقبل آن توسط شرکت های بیمه گر است، نه جیب مردم.
پایگاه آمریکایی «نشنال اینترست» عنوان کرد؛
ترامپ چگونه در «منطقه خاکستری» ایران گرفتار شده است؟!
ایران در مواجهه تنش زای خود با ایالات متحده و متحدان آن، استراتژی «ویلی کیلر» بازیکن شهیر بسکتبال را در پیش گرفته که می‌گوید: آن‌ها را در جایی که حضور ندارند بزن! این استراتژی به همان اندازه که برای ویلی کارآمد بود، برای ایران نیز کارگر است. استراتژی که ایران زیرکانه در حال به کار گرفتن آن هست و دونالد ترامپ به صراحت از آن دوری می‌جوید.
ظهور یک امضای طلایی تازه؛
هنرمند تئاتر شدن از این پس نیاز به مجوز دارد!
تحدید ورود به عرصه‌های هنر با هر توجیهی، اقدام غیرقابل پذیرشی است که مشخص نیست منشأ واقعی آن چیست؛ اما اگر قرار باشد فراگیر شود، علاوه بر آنکه امضاهای طلایی تازه‌ای را شکل می‌دهد، قطعاً مانع از ظهور استعدادهای هنری برجسته‌ای می‌شود که بسیاری از اوقات بدون هیچ ترتیب و آدابی بر اثر ذوق و ذائقه هنری به خلق اثر ...
رئیس کل بانک مرکزی در پارلمان بخش خصوصی؛
تا کی می‌خواهید به این خودروسازی «فشل» ادامه دهید؟ خودروسازان مدام وعده شش ماهه می‌دهند/ چهل سال است ما را مجبور می‌کنند از خودروسازی حمایت کنیم/ با دلار ۴۲۰۰ موافق نبودم/ برخی فشار می‌آورند که نرخ دلار را بالاتر ببریم!
خودروسازان پارسال ده بار گفتند که شش ماه دیگر وضعیت بازار خودرو درست می‌شود؛ اما اینطور نشد. این در شرایطی است که سال گذشته نیز، من با اختصاص ارز به خودروسازان و منابع ریالی موافق نبودم؛ اما می‌خواستم حسن نیتم را ثابت کنم؛ به خصوص اینکه خودروسازی که قیمت را مدام بالا می‌برد، چرا باید مورد حمایت قرار گیرد؟
فرصت اندک اروپا برای عمل به تعهدات برجامی؛
یک منبع آگاه: اروپا تا پانزدهم آبان به تعهداتش عمل نکند، گام چهارم را برمی‌داریم/ اجرای دور جدید کاهش تعهدات، بعد از بررسی و تصمیم‌گیری در شورای عالی امنیت/ پیشنهاد ۱۸.۴۲ میلیارد دلاری ژاپن و فرانسه به ایران برای بازگشت به تعهدات برجامی
در همین زمینه، یک منبع آگاه در گفت‌وگو با «تابناک»، در مورد زمزمه هایی که برخی درباره اجرا نشدن گام بعدی کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران مطرح می کنند، عنوان کرد: مهلت دو ماهه تعیین شده از سوی جمهوری اسلامی در گام سوم، پانزدهم آبان ماه تمام خواهد شد و موعد اجرای گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای از سوی جمهوری اسلامی در همین روز فراخواهد رسید...
۸۰ هزار میلیارد تومان معافیت مالیاتی در اقتصاد ایران؛ آیا باز هم معافیت مالیاتی مناطق آزاد تمدید می‌شود؟
کسری بودجه دولت در سال جاری ۱۵۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده که قرار است، ۴۵ هزار میلیارد تومان از این کسری از طریق منابع صندوق توسعه ملی تأمین شود که با اهداف این صندوق سازگار نیست. این در حالی است که برآورد‌ها نشان می‌دهند، میزان معافیت‌های مالیاتی در ایران، ۸۰ هزار میلیارد تومان بوده که بخشی از این معافیت‌ها در مناطق آزاد است. از جمله معافیت‌های مالیاتی مناطق آزاد، معافیت از پرداخت مالیات ارزش افزوده است که این روز‌ها در مجلس بر سر تمدید شدن یا نشدن آن بحث است.
با کاروان اربعین حسینی؛
تردد ۲۱۵ هزار تن از مرز مهران در ۲۴ ساعت گذشته/ قدردانی رئیس جمهور از میهمان‌نوازی عراقی‌ها/ فیلم: حضور دانشجویان در اربعین، مثبت است یا منفی؟
آن‌هایی که تجربه حضور در راهپیمایی اربعین را دارند، می‌دانند که پس از اربعین، بسیاری از موکب‌های عراقی به سرعت برچیده می‌شود و روال عادی زندگی در عراق جریان می‌یابد. فرصتی که برای زیارت بسیار مغتنم است، اما برای زائرانی که باید به خانه بازگردند، سختی‌هایی ایجاد خواهد کرد؛ سختی‌هایی که ممکن است برخی انتظارش را نداشته باشند.
منابع اسرائیلی ادعا کردند؛
جاسوسی اسرائیل از ایران، حزب الله و قطر به واسطه امارات
منابع اسرائیلی فاش کرده اند که افسران اطلاعاتی اسرائیل در رده ذخیره ارتش، در شرکت‌های خصوصی مشغول به کارند که برخی از آن‌ها با سرویس‌های اطلاعاتی امارات مرتبط بوده و بر فرار مغز‌ها متمرکز شده اند.
آخرین تحولات خاورمیانه؛
تحقیقات سازمان ملل درباره استفاده احتمالی ترکیه از سلاح شیمیایی در سوریه/بیانیه وزارت خارجه روسیه درباره دیدار هیأت روس با بشار اسد/ فرافکنی آمریکا در مورد پایان تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران/وعده پامپئو به نتانیاهو برای مقابله با ایران
بیانیه وزارت خارجه روسیه درباره دیدار هیأت روس با بشار اسد، فرافکنی آمریکا در مورد پایان تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران، وعده پامپئو به نتانیاهو برای مقابله با ایران و رایزنی ظریف با همتای ترکیه‌ای درباره تحولات شمال سوریه از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به تحقیقات سازمان ملل درباره استفاده احتمالی ترکیه از سلاح شیمیایی در سوریه نیز اشاره کرد.
هزار و هشتصد و نهمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
روایت رهبری از نگاه یک دکتر عراقی به سردار سلیمانی/واکنش رئیس پلیس تهران به بادیگاردهای فضای مجازی /مطهری یک جا حرف احمدی‌نژاد را تأیید کرد
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند بعیدی‌نژاد: امید زیادی به اینستکس در ایران وجود ندارد/ایرادات شورای نگهبان به طرح تشکیل وزرات بازرگانی قابل رفع و رجوع است/فغانی: خانواده‌ام زندگی‌شان را فدای من کردند و حالا نوبت من بود و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
پیمانه اقتصادی؛
بازار طلا منتظر هجوم فروشندگان/ وزیر اتحادیه اوراسیا: آماده تجارت گسترده با ایران هستیم/ احتیاط خودروسازان نسبت به‌توافق برگزیت/ افزایش قیمت برنج‌های وارداتی در بازار
این پیمانه تیتر‌هایی همچون کاهش شدید رشد اقتصادی چین در سه ماهه سوم سال جاری، سقوط داوجونز با سقوط سهام بوئینگ و جانسون اند جانسون، روسیه پمپاژ گاز به خط‌لوله ترکیش‌استریم را آغاز کرد، آلمان، فرانسه و ایتالیا به دنبال ممنوع کردن ارز مجازی فیس‌بوک در اروپا و تلاش غول نفتی آمریکا برای دریافت مجوز ادامه فعالیت در ونزوئلا را در بر دارد.
دانستنی‌های حقوقی؛
نکاتی که باید همراه با قانون جرایم رایانه‌ای بدانید!
با پیدایش رایانه، جرایم رایانه‌ای نیز به‌ وجود آمد؛ جرم رایانه‌ای عملی است که در فضای مجازی و یا معمولی زندگی، به ‌واسطه رایانه از سوی فردی صورت می‌گیرد و به نحوی از انحای حقوق شهروندی و مدنی شهروند دیگری را نقض می‌کند.
مرور روزنامه‌های یکشنبه ۲۸ مهرماه؛
افزایش چشمگیر زائرین اربعین نشانه چیست؟ /نصرالله؛ سیاستمدار معیار/به تحصیل ثروت از محل تورم پایان دهیم
شکست دوباره جانسون از نمایندگان، نگاه دوگانه تندرو‌ها به صندوق رأی، سیگار در صدر جذب سرمایه خارجی! لبنان همچنان در آتش اعتراض، شگفتی تلفن همراه ایرانی در راه است؟ وحشت عوامل ضدانقلاب با دستگیری روح الله زم، داد والدین از کتاب‌های کمک آموزشی، فرصت چهارماهه به یران برای تعیین تکلیف پالرمو و CFT، اصل ۱۱۳ و شورای نگهبان و تظاهرات ده‌ها هزار مخالف اجرای برگزیت در انگلیس، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
فوتو نیوز؛
ادعای عجیب ترامپ درباره نفت خاورمیانه/ظریف: ولاسکو برای والیبال ما مثل بنز بود
تصاویر با شما سخن می‌گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر. می‌خواهیم با بخش خبری «فوتو نیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رو در رو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوششان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
در حاشیه طرح موضوع ممنوع الفعالیتی؛
چرا مهناز افشار بهتر است خودش را سریع‌تر به تهران برساند؟
تجربه نشان داده هر هنرمندی که با چالش‌های اینچنینی مواجه شده و از ایران فاصله گرفته، این چالش‌ها برای او عمیق شده و هر هنرمندی که به سرعت با این چالش‌ها مواجه شده، در یک پریود زمانی نه چندان طولانی مشکلش به کل رفع شده است. از این منظر می‌رسد این بازیگر زن سینمای ایران و چهره‌هایی چون او که با چنین چالش‌هایی مواجه می‌شوند، باید با آن مواجه شوند و درصدد رفع آن برآیند.
آخرین تحولات خاورمیانه؛
درخواست فوری عربستان از اتباع خود برای خروج از لبنان/کشته شدن یک نظامی ترکیه در مرز ایران/تمدید دوباره مهلت ایران برای اجرای استانداردهای FATF/ ضرب‌الأجل سعدالحریری به احزاب سیاسی لبنان برای برون‌رفت از بحران
درخواست فوری عربستان از اتباع خود برای خروج از لبنان، تمدید دوباره مهلت ایران برای اجرای استاندارد‌های FATF، ضرب‌الأجل سعد. الحریری به احزاب سیاسی لبنان برای برون‌رفت از بحران و واکنش اردوغان به نامه توهین آمیز ترامپ از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به کشته شدن یک نظامی ترکیه در مرز ایران نیز اشاره کرد.
«بورس تابناک» بررسی می‌کند؛
ورود نقدینگی یعنی شاخص ۳۷۰ هزار واحدی/ بهبود وضعیت تقاضا با انتشار گزارش‌های ۶ ماهه شرکت‌ها / زنگ کاهش ارزش معاملات خرد به صدا درآمد
یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است: با توجه به افزایش قیمت نماد های شاخص ساز، برگشت چندانی برای شاخص کل محتمل نیست، در صورت ورود نقدینگی به بازار و افزایش ارزش معاملات به بیش از ۲ هزار میلیارد تومان می توان امیدوار بود که شاخص از نظر تکنیکالی به محدوده ۳۷۰ هزار واحدی برسد.
سخنرانی سید حسن نصرالله؛
کشور با خطرهای واقعی روبه روست/ دو خطر لبنان را تهدید می کند/ با برگزاری انتخابات زودهنگام مخالفیم
سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز (شنبه) در پایان راهپیمایی اربعین در شهر بعلبک در منطقه «مقام سیده خوله» به سخنرانی پرداخت و به مسائل منطقه‌ای و همچنین تحولات اخیر در لبنان اشاره کرد.
با کاروان اربعین حسینی؛
۷۵ درصد زائران ایرانی به کشور بازگشته‌اند/ آخرین آمار تردد زائران در مرزهای چهارگانه و هوایی با جزئیات/ حضور معاون اول رئیس جمهور و دو وزیر در راهپیمایی/ بارش باران در شهرهای مرزی ایران و عراق
کاروان عظیمی که از دو هفته پیش به راه افتاده بود، حالا در مقصد مقصود، کربلاست. جمعیت بزرگی از شیعیان جهان که هر ساله افزون می‌شود، درست مانند جمعیت زوار ایرانی که امسال به حدود سه و نیم میلیون نفر رسیده است. زائرانی که فرمانده ناجا می‌گوید ۷۵ درصد ایشان به کشور بازگشته اند و مابقی هنوز در سفرند.
اربعین حسینی، میعادگاه شیعیان و کنگره‌ عظیم جهانى
پیاده‌روی میلیونی شیعیان در روز اربعین، به عنوان بزرگ‌ترین تجمع جهان در تاریخ بشریت را تشکیل می‌دهد و این نیست مگر برافراشتن پرچم سیدالشهدا ـ علیه السلام ـ در میان همه قومیت ها، پیروان ادیان و مذاهب به منظور آمادگی برای ظهور آخرین، ولی مطلق و ذخیره الهی و فرزند امام حسین، مهدی موعود و منجی مستضعفان جهان...
هزار و هشتصد و هشتمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
قولی که جبهه پایداری به اصولگرایان داد/دلایل عمران خان برای میانجی‌گری میان ایران و عربستان/درخواست یک اصلاح‌طلب از شورای نگهبان/مجلس یازدهم شبیه کدام دوره مجلس خواهد بود؟/روحانی چند بار به اصل همه‌پرسی در قانون اساسی اشاره کرد؟
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند نماینده مجلس: برخی کاندیدا‌ها میلیاردی هزینه می‌کنند/ده‌ها نماینده مجلس منتظرند دوره نمایندگی‌شان تمام شود و به زندان بروند/انتقاد عضو جامعه روحانیت از عدم همگرایی اصولگرایان و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
پیمانه اقتصادی؛
یارانه نقدی ۴۰۰ هزار تن از دیروز قطع شد/ علت قطع صادرات دارو از کره به ایران/ پیش‌بینی مبلغ عیدی کارکنان در سال ۹۹/ دلیل اصلی قیمت بالای گوشت در بازار
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بازار نفت امسال روزانه ۲ میلیون بشکه را از دست داد، اجاره فضای ذخایر نفتی آمریکا به کشور‌های دیگر، طلای جهانی ارزان شد، برگزاری روز ملی صادرات به دستور وزیر صنعت لغو شد، قیمت چای داخلی کاهش یافت، احتمال رکود در اقتصاد جهان بسیار بالاست و کاهش قیمت نفت در بازار جهانی را در بر دارد.
دانستنی های حقوقی:
اخلال در نظام اقتصادی توسط شرکت ها و اشخاص حقوقی چه مجازاتی خواهد داشت؟
تبصره ۲ ماده ۲ قانون اخلالگران در نظام اقتصادی کشور، فرد یا افرادی که در رابطه با شرکت‌ها و اشخاص حقوقی، عالما و عامدا در ارتکاب جرم اخلال در نظام اقتصادی، مباشرت یا شرکت یا به هر گونه ای، دخالت داشته اند بر حسب آنکه در حد افساد فی الارض باشد یا نباشد را تحت شرایطی، مستوجب مجازات دانسته است
فوتو نیوز؛
مهناز افشار: شنیدم که ممنوع‌الفعالیتم/کنایه محمود صادقی به بازداشت روح‌الله زم/علم‌الهدی: ظاهرا اراده خدا قطعی شده که فرج حضرت نزدیک شود
تصاویر با شما سخن می‌گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر. می‌خواهیم با بخش خبری «فوتو نیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رو در رو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوششان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
عضو ارشد جامعه روحانیت در گفت‌وگو با «تابناک»؛
حضور مستمر ناطق در جلسات جامعه روحانیت محتمل نیست/ می‌خواهیم تمام گروه‌های اصولگرا را زیر یک چتر واحد جمع کنیم/ تلاش جامعه روحانیت برای ساختن یک مجلس اصولگرا از ناطق تا پایداری!
حجت‌الاسلام «حسین ابراهیمی» درباره حضور ناطق نوری در جلسه گذشته این تشکل و اینکه آیا اصولگرایان بنا دارند با محوریت وی در انتخابات مجلس وارد عمل شوند یا خیر و اینکه آیا بحثی در این خصوص در جلسه اخیر جامعه روحانیت شده است، اظهار کرد: حضور ناطق نوری در جلسه جامعه روحانیت با دعوت آیت‌الله موحدی کرمانی صورت گرفت؛ از این روی، نمی‌توان گفت این حضور متوالی خواهد بود.
ال کامینو: فیلم برکینگ بد، سوءاستفاده تجاری از یک شاهکار
بر خلاف سریال، این بار محور داستان والتر وایت، با نقش آفرینی برایان کرانستون نیست و معلم شیمی به کنار گذاشته شد و دستیار پر شر و شورش، محور داستان شده و دو ساعت تمام به فرجام زندگی او پس از مرگ والتر وایت در پایان سریال تمرکز شده است؛ رویکردی که با میراث سریال برکینگ بد همتراز نیست و احتمالاً گروهی از تماشاگران پس از تماشای فیلم ناامید می‌شوند.
توطئه علیه کرد‌ها با توافق آتش بس میان ترکیه و آمریکا؟!
روز جمعه شبکه خبری روسیا الیوم، به نقل از رویترز گزارش داد ساعاتی پس از توافق آمریکا و ترکیه درباره آتش بس موقت در شمال سوریه، اطراف شهر راس العین (کوبانی) بامداد امروز گلوله باران شد. این در حالی است که کمتر از یک روز پیش، آمریکا و ترکیه توافق کردند که ترکیه با توقف پنج روزه حملات به نیروهای کرد به آنها اجازه دهد از مناطقه مرزی عقب نشینی کنند.
۲۵۰۰ صنف در کشور فقط ۴ درصد مالیات را پرداخت می‌کنند
دولت اعلام کرده است، امسال بودجه کل کشور بر مبنای درآمد‌های نفتی نخواهد بود و قرار است درآمد‌های نفتی در بودجه به صفر برسد؛ هدف از این کار، مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه اقتصاد کشور عنوان شده است.
با کاروان اربعین حسینی؛
سفر ۳میلیون و ۱۰۰هزار ایرانی به عتبات/ بازگشت ۲میلیون و ۱۰۰هزار زائر به کشور تا کنون/ مهران-ایلام یک طرفه شد/ فیلم: توصیه به زائران اربعین ۹۹
از اول ماه صفر ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار زائر ایرانی به عتبات عالیات سفر کرده‌اند که از این تعداد حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن به کشور بازگشته‌اند؛ این آماری است که فرمانده ناجا ارائه می‌دهد تا تأکید کند، روند بازگشت زائران به کشورمان به روال عادی رسیده و بعید است، شاهد گره خوردگی یا بی نظمی‌ در مرز‌ها باشیم.
آخرین تحولات خاورمیانه؛
توافق سیزده بندی ترکیه و آمریکا درباره سوریه/واکنش‌ها به توافق آمریکا و ترکیه برای برقراری آتش‌بس در شمال سوریه/ رونمایی از طرح سناتور‌های آمریکای برای تحریم ترکیه / احتمال دیدار امیر قطر و محمد بن سلمان
واکنش‌ها به توافق آمریکا و ترکیه برای برقراری آتش‌بس در شمال سوریه، رونمایی از طرح سناتور‌های آمریکایی برای تحریم ترکیه و احتمال دیدار امیر قطر و محمد بن سلمان، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گدشته بوده اند. در این میان، باید به توافق سیزده بندی ترکیه و آمریکا درباره سوریه نیز اشاره کرد.
هزار و هشتصد و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
واکنش جالب مهاجرانی به دستگیری روح الله زم/سلیمی نمین: امثال زم و علی‌نژاد سفارشی کار می‌کنند/مرعشی: موتور‌هایی که کرباسچی پایین می‌آورد، من باید بالا ببرم
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: توییت فرید مدرسی درباره دو آیت الله با درایت و قدرتمند در جهان تشیع/ واعظی: امارات برای حل مباحث سیاسی با ایران پیش قدم شده و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
پیمانه اقتصادی؛
پیش‌بینی روند صعودی طلا در سال آینده/ یارانه مهر ماه واریز و قابل برداشت شد/ دلار هفته را با ثبات به پایان رساند/ کاهش قیمت در بازار خودرو
این پیمانه تیتر‌هایی همچون تمدید معافیت آمریکا برای واردات گاز و برق ایران، کاهش قیمت نفت در بازار جهانی، قیمت جهانی طلا افزایش یافت/ وضع خرده‌فروشی در آمریکا بدتر شد، رئیس بانک جهانی: شرایط رشد اقتصاد جهانی بدتر می‌شود و سهام آسیایی پس از پنج روز رشد درجا زد و پیشی گرفتن عرضه ارز بر تقاضای آن در سامانه نیما را در بر دارد.
دانستنی‌های حقوقی؛
خیانت در امانت با سایر جرایم علیه اموال چه تفاوت‌هایی دارد؟
با توجه به ماده ۶۷۴ قانون مجازات اسلامی، هرگاه اموال منقول یا غیرمنقول به عنوان اجاره به کسی داده شده و بنا بر این بوده است که مسترد شود یا به مصرف معینی برسد و شخصی که آن اشیا نزد او بوده، آن‌ها را به ضرر مالکین استعمال یا تصاحب یا تلف کند، به حبس از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد.
«محمد هاشمی» در گفت‌وگو با «تابناک»:
امکان شکل‌گیری وحدت با محوریت ناطق در میان اصولگرایان وجود ندارد/ اتفاقا اصولگرایان منتقدان اصلی ناطق هستند/ اصلاح‌طلبان بدون ائتلاف بازنده انتخابات خواهند بود
وی درباره نزدیک شدن اصولگرایان به ناطق نوری و بازگشت وی به جلسات جامعه روحانیت مبارز افزود: بنده دقیقا از هدف اصولگرایان پیرامون دعوت از ناطق نوری برای شرکت در جلساتشان اطلاع ندارم، اما آنچه مشخص و روشن است، این بوده که اصولگرایان با تفرق آرای جدی روبه رو هستند و به چند شعبه تقسیم شدند؛ از این روی، نیازمند تشکیل ائتلاف یک تشکل واحد با وجود یک شخصیت سرشناس هستند...
تلخی روزگار مهاجران افغان در شکستن همزمان بیست استخوان
«شکستن همزمان بیست استخوان» با نام بین‌المللی «رونا، مادر عظیم» تازه ترین ساخته برادران محمودی و به کارگردانی جمشید محمودی و تهیه‌کنندگی نوید محمودی است؛ روایتی سرراست از سینمای ایران که گام بلند رو به جلویی در کارنامه این زوج سینمایی محسوب نمی‌شود، ولی در بازنمایی چالش‌های پیش‌روی مهاجران افغان در بستر درام تا حدودی موفق عمل کرد و تماشاگر را در روایتی تلخ با خود همراه می‌سازد.
فوتو نیوز؛
پزشکیان: همه چیز داریم، جز ایمانی که زمان انقلاب داشتیم/ورود فراکسیون ورزش به بی‌احترامی بحرینی‌ها به سرود ملی ایران
تصاویر با شما سخن می‌گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر. می‌خواهیم با بخش خبری «فوتو نیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رو در رو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوششان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
باز هم پای دلار ۴۲۰۰ در میان است!
حذف یک رانت، سیگنالی برای گرانی گوشی موبایل خواهد بود؟!
اگر یک گوشی تلفن همراه به قیمت ۱۰۰ دلار تجاری وارد کشور می‌شد، درآمد دولت از آن ۱۶۰ هزار تومان بود؛ اما اگر همان گوشی به صورت مسافری وارد می‌شد، درآمد دولت از آن تنها ۱۳ هزار تومان بود که این نشان دهنده آن است که با واردات گوشی به صورت مسافری حق دولت به میزان ۱۴۷ هزار تومان تضییع می‌شد. با افزایش قیمت گوشی تلفن همراه، این حق تضییع شده از دولت نیز افزایش می‌یافت.
مناظره اتفاقی و جالب توجه موافق و مخالف یک طرح در راهروی مجلس +فیلم
چرا باید ماجرای «حذف زبان انگلیسی» و «رفع حصر از آن» را جدی نگرفت و رها کرد؟!
از «زبان انگلیسی، زبان خیلی از منابع علمی دنیاست و هیچ وقت حذف نخواهد شد» تا «در زمان طاغوت زبان انگلیسی اجباری بود که از دید ما ضرورتی ندارد و معتقدیم باید انتخاب زبان را آزاد بگذارند»، در مناظره این نمایندگان استدلال‌های متفاوت و مختلفی بیان می‌شود؛ اما آنچه جالب توجه است، بی اطلاعی مخالف و برگزار کننده مناظره از اصل طرح است!
با کاروان اربعین حسینی؛
موج بازگشت زوار از مرز‌های چهارگانه اربعین/ خروج ۳.۴ میلیون تن از مرزها و ورود ۱.۷ میلیون به کشور/ ۷۷ زائر ایرانی جان باخته‌اند/ رئیسی به جمع راهپیمایان اربعین پیوست/ فیلم: دعای برخی زائران برای ایران و ایرانیان
از آغاز ماه صفر بیش از سه میلیون از هموطنانمان راهی عراق شده اند که هنوز بخش بزرگ این جمعیت به کشور بازنگشته و طی روز‌های آتی به مرز‌های کشورمان وارد خواهند شد. این در حالی است که هنوز موج عزیمت به کربلای معلی و نجف اشرف ادامه دارد و بسیاری می‌کوشند خود را به کاروان بزرگ اربعینی برسانند.
گام‌هایی که شاید هر دولتی جای دولت روحانی می‌آمد، برداشته نمی‌شد؛
وادار کردن اهالی فرهنگ به پوشیدن یک لباس مشخص بدون پشتوانه قانونی! | بیانیه محکم خانه سینما: گویی اراده مشخصی درصدد کمرنگ کردن و بلکه حذف تشکل مدنی سینما در کشور است | از جانب خانه سینما پذیرفته نیست به جای پیگیری مسائل معیشتی، بیمه و از کار افتادگی و ...، طراحی لباس رسمی در رئوس برنامه‌های خود قرار گیرد
خانه سینما در مقام کاتالیزور برخی تصمیمات اشتباه یا بدون پشتوانه قوی قانونی سازمان سینمایی طی سه سال اخیر ظاهر شده و هر جا قرار است چنین اقداماتی رخ دهد، از مشارکت خانه سینما نیز سخن به میان می‌آید و از آبرو و اعتبار خانه سینما هزینه می‌شود. پیگیری‌های «تابناک» حکایت از آن دارد که اغلب اعضای هیأت مدیره تا پیش از این اظهارنظر از مشارکت در تنظیم چنین آیین نامه‌ای بی‌خبر بوده‌اند و انتظار می‌رود هیأت مدیره خانه سینما، با صدور بیانیه‌ای در این زمینه اعلام موضع کند.
آخرین تحولات خاورمیانه؛
بمباران پایگاه آمریکا در سوریه/ تسلط کامل ارتش سوریه بر فرودگاه نظامی الطبقه در الرقه/درخواست فرانسه از ایران در مورد گام بعدی برجامی/ نامه خلاف عرف و توهین آمیز ترامپ به اردوغان
بمباران پایگاه آمریکا در سوریه، تأکید ایران و روسیه بر ضرورت حفظ وحدت و تمامیت ارضی و حاکمیت ملی سوریه، درخواست فرانسه از ایران در مورد گام بعدی برجامی و نامه خلاف عرف و توهین آمیز ترامپ به اردوغان، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به تسلط کامل ارتش سوریه بر فرودگاه نظامی الطبقه در الرقه نیز اشاره کرد.
هزار و هشتصد و ششمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
کنایه عباس عبدی به سخنگوی شورای نگهبان/شروط سخنگوی دولت در واکنش به طرح «فرا برجام» فرانسه/توئیت عجیب مهناز افشارخطاب به روح‌الله زم/ابتکار: اصلاح‌طلبان باز هم به سمت ائتلاف انتخاباتی خواهند رفت
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند نماینده مجلس: چه اشکالی دارد زبان روسی در استان‌های شمالی آموزش داده شود!/عضو حقوقدان شورای نگهبان: بازنگری قانون اساسی، اراده سیاسی می‌خواهد و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
پیمانه اقتصادی؛
وزیر صنعت: یکی از مدل‌های قدیمی پراید تا چند روز دیگر از تولید خارج می‌شود/ چین ۲۸ میلیارد دلار پول نقد به اقتصادش تزریق کرد/ افت شاخص بورس در سومین هفته مهرماه
این پیمانه تیتر‌هایی همچون سهام آسیا اقیانوسیه با امید به کاهش نرخ بهره کره‌جنوبی رشد کرد، بازار اوراق مسکن؛ تحرکات جدید در معاملات مسکن، افزایش قیمت جهانی طلا، بهای طلای سیاه در بازار انرژی کاهش یافت، خودروسازان قربانی اصلی برگزیت، چین برای خرید محصولات آمریکا، خواهان حذف کامل تعرفه‌ها شد و کاهش قیمت گوشت قرمز و نرخ‌های جدید را در بر دارد.
دانستنی‌های حقوقی؛
آشنایی با نکاتی کاربردی درباره مسئولیت ضامنین و ظهرنویسان سفته
کسی که سفته به نام او صادر شده است، می‌تواند آن را به شخص دیگری انتقال دهد. برای این کار باید سفته را به نام نفر سومی ظهرنویسی کنید. در این صورت، تمام حقوق و مزایای مربوط به سفته، به دارنده جدید منتقل می‌شود. انتقال سفته با امضای دارنده آن انجام می‌شود.
سایر ویژه‌ها